Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Önlisans Mezunu Almanya'da Lisans Okuyabilir Mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
keremuyar

Önlisans Mezunu Almanya'da Lisans Okuyabilir Mi?

Mesaj gönderen keremuyar » Cum Nis 22, 2022 1:44 am

Arkadaşlar selam. Şuan MYO 4.dönem öğrencisiyim. Bu dönem staj dönemim, forumda açtığım konuları göreniniz olmuştur belki. Stajım için Almanya'da bir şirketle anlaştım ve 2 ay önce konsolosluğa vize başvurusunda bulundum. Konsolosluk eksik evrak olarak Bundesagentur für Arbeit'tan Einvernehmen istedi. Şirket başvurdu şuan 8 hafta bitti hala gelmesini bekliyorum :D

-Bundesagentur'dan praktikum veya ausbildung için onay alan(çalışma izni) varsa ne kadar sürede aldığını söyleyebilirse güzel olur :) -

Açıkçası umudumu yitirdim artık çünkü 1 Haziran'a kadar gelmezse mecburen TR'de staj yapmalıyım.

Almanya'ya gelmeyi çok istediğim için bu ihtimal eğer olmazsa okumak amaçlı gelmek istiyorum. 3.dönem dahil ortalamam şuan 2.60, Otomotiv Teknolojisi okuyorum (bölüm dilim Almanca). B1+ hazırlık aldım ancak bir sertifikam yok.

MYO mezunu olup Almanya'da lisans eğitimine tamamlama gibi bir imkanım var mı? Var ise nasıl bir süreç beni bekliyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Garantör&Kefil olacak birini bulurum (muhtemelen şirkete söylerim) Dolayısıyla bloke hesap açmama gerek kalmaz, harici süreç nasıl ilerliyor?

keremuyar

Re: Önlisans Mezunu Almanya'da Lisans Okuyabilir Mi?

Mesaj gönderen keremuyar » Cum Nis 22, 2022 1:01 pm

UP

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Cum Nis 22, 2022 10:59 pm

keremuyar yazdı: Cum Nis 22, 2022 1:44 am Arkadaşlar selam. Şuan MYO 4.dönem öğrencisiyim. Bu dönem staj dönemim, forumda açtığım konuları göreniniz olmuştur belki. Stajım için Almanya'da bir şirketle anlaştım ve 2 ay önce konsolosluğa vize başvurusunda bulundum. Konsolosluk eksik evrak olarak Bundesagentur für Arbeit'tan Einvernehmen istedi. Şirket başvurdu şuan 8 hafta bitti hala gelmesini bekliyorum :D

-Bundesagentur'dan praktikum veya ausbildung için onay alan(çalışma izni) varsa ne kadar sürede aldığını söyleyebilirse güzel olur :) -

Açıkçası umudumu yitirdim artık çünkü 1 Haziran'a kadar gelmezse mecburen TR'de staj yapmalıyım.

Almanya'ya gelmeyi çok istediğim için bu ihtimal eğer olmazsa okumak amaçlı gelmek istiyorum. 3.dönem dahil ortalamam şuan 2.60, Otomotiv Teknolojisi okuyorum (bölüm dilim Almanca). B1+ hazırlık aldım ancak bir sertifikam yok.

MYO mezunu olup Almanya'da lisans eğitimine tamamlama gibi bir imkanım var mı? Var ise nasıl bir süreç beni bekliyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Garantör&Kefil olacak birini bulurum (muhtemelen şirkete söylerim) Dolayısıyla bloke hesap açmama gerek kalmaz, harici süreç nasıl ilerliyor?
Önlisans mezunu olup şuan Almanya'da lisans eğitimi alan yok mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 23, 2022 2:16 am

Denklik islemleri eyaletlere göre 1-4 ay arasi sürüyor.

Ön lisans mezunlari icin egitim sartlari asagidaki videoda detayli olarak anlatiliyor:

https://www.youtube.com/watch?v=TcAiX2326JE
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Cmt Nis 23, 2022 12:57 pm

Physiker yazdı: Cmt Nis 23, 2022 2:16 am Denklik islemleri eyaletlere göre 1-4 ay arasi sürüyor.

Ön lisans mezunlari icin egitim sartlari asagidaki videoda detayli olarak anlatiliyor:

https://www.youtube.com/watch?v=TcAiX2326JE
Teşekkür ederim, eğer okuyan biri varsa yazarsa çok sevinirim.

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Pzr Nis 24, 2022 10:23 am

keremuyar yazdı: Cmt Nis 23, 2022 12:57 pm Teşekkür ederim, eğer okuyan biri varsa yazarsa çok sevinirim.
Ben varim.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Pzr Nis 24, 2022 12:44 pm

Bilker yazdı: Pzr Nis 24, 2022 10:23 amBen varim.
Selam, bir kaç sorum olacak.

Önlisans diploma notunuz kaçtı? Önlisans mezunu olduğunuz için üniversitelerden olumsuz bir feedback aldınız mı?

Üniversitelere başvuru yapmadan önce dil sertifikası aldınız mı? Aldıysanız &varsa hangi seviye?

Önlisans mezunları için üniversitelere başvuru hangi dönem oluyor? Yaz mı kış mı? Herhangi bir dönemde başvurabiliyor muyuz?

Hangi üniversite ve bölümde eğitim alıyorsunuz? Okulunuzu tavsiye eder misiniz?

Aklıma başka sorular gelirse sormamda bir sorun var mı?

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Pzt Nis 25, 2022 8:40 am

3 civari ortalamam vardi, ön lisans mezunuyum diye bir olumsuz dönüs olmadi. Ön lisans mezunlarina özel bir basvuru dönemi yok, herkes icin ayni basvuru dönemi var. Sartli kabul alirken a2 seviyesinde almancam vardi. C1 i bitirince htw berlin Elektrotechnik de egitime basladim. Okulumu seviyorum, yarismaci arkadaslara basarilar dilerim. Bu arada sordugun sorulardan Physikerin paylastigi videoyu izlemedigin anlasiliyor. Bireysel tecrübeler merak edene kadar arastirma yaparken tembellik yapmamani tavsiye ederim.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Pzt Nis 25, 2022 12:58 pm

Bilker yazdı: Pzt Nis 25, 2022 8:40 am 3 civari ortalamam vardi, ön lisans mezunuyum diye bir olumsuz dönüs olmadi. Ön lisans mezunlarina özel bir basvuru dönemi yok, herkes icin ayni basvuru dönemi var. Sartli kabul alirken a2 seviyesinde almancam vardi. C1 i bitirince htw berlin Elektrotechnik de egitime basladim. Okulumu seviyorum, yarismaci arkadaslara basarilar dilerim. Bu arada sordugun sorulardan Physikerin paylastigi videoyu izlemedigin anlasiliyor. Bireysel tecrübeler merak edene kadar arastirma yaparken tembellik yapmamani tavsiye ederim.
İzledim merak etme. Bireysel tecrübeleri öğrenmek her zaman en doğrusudur. Tek tek üniversite tanıtımlarını da okudum bir şeyden kaçmıyorum.

Mine90?

Mesaj gönderen Mine90? » Cmt Tem 23, 2022 10:10 pm

Bilker yazdı: Pzr Nis 24, 2022 10:23 amBen varim.
Merhaba hangi vize turu ile gittiniz