Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
omersan

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen omersan » Çrş Nis 20, 2022 12:33 am

goettingen yazdı: Sal Nis 19, 2022 8:23 pm arkadaşlar 28 martta 41f için idatada görüşmeye girdim. 3 hafta iki günlük sessizlik süresi (eğer iş günü olarak sayilmiyorsa) yarın doluyor, herhangi bir eksik evrak talebi yada iletişim olmadı. Bu süre sonunda zımnen onaylanmış olacaktır diyordu başvuru formunda. Artik ret gelme ihtimali yok diyebilir miyiz? Gitmek istediğim tarihi 18.04 olarak yazmıştım, yani dün. Okulum bugün başladı biraz paniklemeye başladım ben de.
Hangi okuldu acaba

goettingen

Mesaj gönderen goettingen » Çrş Nis 20, 2022 9:49 pm

omersan yazdı: Çrş Nis 20, 2022 12:33 am Hangi okuldu acaba
Göttingen üniversitesi

mkahyaoglu

Mesaj gönderen mkahyaoglu » Çrş Nis 20, 2022 11:17 pm

srcndkc yazdı: Çrş Nis 06, 2022 9:17 am Merhabalar, hayır bize böyle bir mail gelmedi. Direkt olarak benim vizemi yolladılar, hatta kargodan ben bütün pasaportları bekliyordum sadece benimki çıkınca şaşırdık.
Eşimin ve çocuğun vizesinde şöyle bir gelişme oldu. Eksik evrak talep etti yapancılar dairesi, fakat benim vizem çıktığından eşime mail atıyorlar. Konsolosluk sitesinde yazan eş için aylık 400 ve çocuk için 300eur olan bloke hesabın toplam aylık 700eur*12ay dan 1175eur*12 aya yükseltilmesini talep etti yabancılar dairesi. Ben expatrio üzerinden benim adima olan bloke hesabı arttırdım, eşim bu sabah mail gönderdi.
Bekleyiş devam ediyor. Ben geçen hafta onlar olmadan geldim almanyaya.
merhaba, ailenizin vizesi hakkında bir gelişme oldu mu bizi bilgilendirir misiniz? bende ailemi bekliyorum

ValinDolly

Mesaj gönderen ValinDolly » Prş Nis 21, 2022 12:20 am

Broody yazdı: Sal Nis 19, 2022 10:10 pm Arkadaşlar merhaba, vize işlemleri geçtiğimiz aylara göre biraz yavaşladı mı diye merak etmekteyim. Mart ayının ilk 2 haftasında (01.03-14.03) 36f,39f ve 40f için konsoloslukta görüşmeye girip vizesi eline ulaşanlar var mı acaba aramızda? Şimdiden teşekkürler!
24 Şubattan beri 39f vizemi bekliyorum(Ankara). 23 Nisan a bilet almıştım. Biletimi açığa aldırdım. Vize bölümünü defalarca aramama rağmen asla ulaşamıyorum. Ne eksik evrak talebi yolladılar ne başka bir mail. Defalarca da mail attım ama bir geri dönüş alamadım. 9 mayısta başlıyor dil kursum. Tek temennim o zamana kadar bi şekilde akıllarına gelip vizemi yollamaları. Ama bu süreç beni oldukça yıprattı. Forumda genelde herkese 1 aya gelen vize neden bana 2 aya gelmedi? Bekleyenlere sabır diliyorum :(

yasemin95

Mesaj gönderen yasemin95 » Prş Nis 21, 2022 1:54 am

ValinDolly yazdı: Prş Nis 21, 2022 12:20 am 24 Şubattan beri 39f vizemi bekliyorum(Ankara). 23 Nisan a bilet almıştım. Biletimi açığa aldırdım. Vize bölümünü defalarca aramama rağmen asla ulaşamıyorum. Ne eksik evrak talebi yolladılar ne başka bir mail. Defalarca da mail attım ama bir geri dönüş alamadım. 9 mayısta başlıyor dil kursum. Tek temennim o zamana kadar bi şekilde akıllarına gelip vizemi yollamaları. Ama bu süreç beni oldukça yıprattı. Forumda genelde herkese 1 aya gelen vize neden bana 2 aya gelmedi? Bekleyenlere sabır diliyorum :(
Ben de 1 martta başvurdum 36f ankara. 2 kere konsolosluğu aradım ve almanyadan cevap beklediklerini söylediler. Hattı düşürebilmek için yaklaşık 300 arama yapmam gerekti ve sonunda telefona bakan birileri kontrol etti vizemin durumunu. Dilerseniz siz de bu numarayı tekrar tekrar deneyerek ulaşabilirsiniz 0312 455 53 30. Benim de 10 gün sonra 2 ay olacak hiç bir ilerleme yok. Umarım en kısa zamanda olumlu sonuç alırız.

piapium

Mesaj gönderen piapium » Prş Nis 21, 2022 7:23 am

goettingen yazdı: Sal Nis 19, 2022 8:23 pm arkadaşlar 28 martta 41f için idatada görüşmeye girdim. 3 hafta iki günlük sessizlik süresi (eğer iş günü olarak sayilmiyorsa) yarın doluyor, herhangi bir eksik evrak talebi yada iletişim olmadı. Bu süre sonunda zımnen onaylanmış olacaktır diyordu başvuru formunda. Artik ret gelme ihtimali yok diyebilir miyiz? Gitmek istediğim tarihi 18.04 olarak yazmıştım, yani dün. Okulum bugün başladı biraz paniklemeye başladım ben de.
iş günü olarak sayılıyor diye biliyorum. Ben de aynı durumdayım. Bu hafta dersler tam gaz başladı. Bir iki hafta geç başlamak sorun değil diyor hocalar. Aldığın derslerin hocalarına geç geleceğini bildirirsen iyi olur bence. Ben bu hafta ödev falan yapıp gönderdim derslere katılamadığım için. Umarım bir an önce gelir vize.

goettingen

Mesaj gönderen goettingen » Prş Nis 21, 2022 8:42 am

piapium yazdı: Prş Nis 21, 2022 7:23 am iş günü olarak sayılıyor diye biliyorum. Ben de aynı durumdayım. Bu hafta dersler tam gaz başladı. Bir iki hafta geç başlamak sorun değil diyor hocalar. Aldığın derslerin hocalarına geç geleceğini bildirirsen iyi olur bence. Ben bu hafta ödev falan yapıp gönderdim derslere katılamadığım için. Umarım bir an önce gelir vize.
Çok teşekkür ederim yanıtınız için, eğer iş günü olarak sayılıyorsa daha gelmesine var demektir :( hocaları bilgilendirdim onlar da aynı şekilde bir iki hafta gecikme sorun olmaz dediler ama yine de dönemin başında orada olabilmek daha avantajlı olurdu. Umarım en kısa sürede gelir vizelerimiz dediğiniz gibi.

srcndkc
İletişim:

Mesaj gönderen srcndkc » Prş Nis 21, 2022 10:01 am

mkahyaoglu yazdı: Çrş Nis 20, 2022 11:17 pm merhaba, ailenizin vizesi hakkında bir gelişme oldu mu bizi bilgilendirir misiniz? bende ailemi bekliyorum
Merhaba, hayır malesef bir gelişme yok hala. Bu hafta 3 ay dolmuş oluyor başvuru üzerinden. Artık her an çıkabilir diye bekliyoruz.
Gelişme olunca yazacağım, siz de bilgi verirseniz sevinirim.
Hangi yabancılar dairesi sizinki ?

ttrsl

Mesaj gönderen ttrsl » Prş Nis 21, 2022 10:48 am

piapium yazdı: Prş Nis 21, 2022 7:23 am iş günü olarak sayılıyor diye biliyorum. Ben de aynı durumdayım. Bu hafta dersler tam gaz başladı. Bir iki hafta geç başlamak sorun değil diyor hocalar. Aldığın derslerin hocalarına geç geleceğini bildirirsen iyi olur bence. Ben bu hafta ödev falan yapıp gönderdim derslere katılamadığım için. Umarım bir an önce gelir vize.
Merhaba biz de 41F icin istanbuldan 23 mart ta basvurduk. Konsoloslugu aradigimda sessizlik suresinin 16 nisan da doldugunu soyledi. O yuzden kuvvetle muhtemel is gunu olarak hesaplanmiyor. ilk aramamda bu haftaici ya da diger hafta elimize ulasacagi soylendi. bugunku aramamda ise bizden ek belge talep edilecegi soylendi. Telefondaki kadin inanilmaz rahatsiz edici birisi.Bilgilerin dogrulugu hakkinda ciddi suphe icindeyim.Mail attim ama yanit yazacaklarini sanmiyorum.

piapium

Mesaj gönderen piapium » Prş Nis 21, 2022 11:08 am

goettingen yazdı: Prş Nis 21, 2022 8:42 am Çok teşekkür ederim yanıtınız için, eğer iş günü olarak sayılıyorsa daha gelmesine var demektir :( hocaları bilgilendirdim onlar da aynı şekilde bir iki hafta gecikme sorun olmaz dediler ama yine de dönemin başında orada olabilmek daha avantajlı olurdu. Umarım en kısa sürede gelir vizelerimiz dediğiniz gibi.
Derslere katılmadan ödev hazırlamak zor oluyor. Bir şekilde yetişmeye çalışıyorum ama stres yapıyor.

mkahyaoglu

Mesaj gönderen mkahyaoglu » Prş Nis 21, 2022 11:23 am

srcndkc yazdı: Prş Nis 21, 2022 10:01 am Merhaba, hayır malesef bir gelişme yok hala. Bu hafta 3 ay dolmuş oluyor başvuru üzerinden. Artık her an çıkabilir diye bekliyoruz.
Gelişme olunca yazacağım, siz de bilgi verirseniz sevinirim.
Hangi yabancılar dairesi sizinki ?
umarım bi an önce gelir .tabiki bir gelişme olursa paylaşıırım. benim vizemi Bernburg yolladı ama aileme Dessau daki yabancı işler bakıyormuş.

Yaltali

Mesaj gönderen Yaltali » Prş Nis 21, 2022 11:29 am

yasemin95 yazdı: Prş Nis 21, 2022 1:54 am Ben de 1 martta başvurdum 36f ankara. 2 kere konsolosluğu aradım ve almanyadan cevap beklediklerini söylediler. Hattı düşürebilmek için yaklaşık 300 arama yapmam gerekti ve sonunda telefona bakan birileri kontrol etti vizemin durumunu. Dilerseniz siz de bu numarayı tekrar tekrar deneyerek ulaşabilirsiniz 0312 455 53 30. Benim de 10 gün sonra 2 ay olacak hiç bir ilerleme yok. Umarım en kısa zamanda olumlu sonuç alırız.
Ben de İstanbul'da 36f vizesi için başvuru yapmıştım 24 Mart'ta ve 20 Nisan'da vizemi aldım. Galiba Ankara'da ya da gitmek istediğiniz yerin yabancılar ofisinde bir yoğunluk var. Umarım kısa sürede vizenizi alınırsınız. Sabırlar diliyorum

Yaltali

Mesaj gönderen Yaltali » Prş Nis 21, 2022 11:33 am

Broody yazdı: Sal Nis 19, 2022 10:10 pm Arkadaşlar merhaba, vize işlemleri geçtiğimiz aylara göre biraz yavaşladı mı diye merak etmekteyim. Mart ayının ilk 2 haftasında (01.03-14.03) 36f,39f ve 40f için konsoloslukta görüşmeye girip vizesi eline ulaşanlar var mı acaba aramızda? Şimdiden teşekkürler!
Ben İstanbul'dan 24 Mart'ta başvurmuştum ve dün vizem(36f) elime geldi.

Not:Düsseldorf'a gideceğim

16220522

Mesaj gönderen 16220522 » Prş Nis 21, 2022 11:44 am

9 Mart'ta İstanbul'dan 36f için başvurdum. Stuttgart a gideceğim hala bir sonuç yok. Benle aynı durumda olan Stuttgarts gidecek olan var mı

piapium

Mesaj gönderen piapium » Prş Nis 21, 2022 11:58 am

Sie haben ein Visum bei dem Deutschen Generalkonsulat Izmir beantragt, weil Sie beabsichtigen, mit Ihrem Ehemann und Ihrem Sohn in die Bundesrepublik Deutschland einzureisen.

Weder Ihr Antrag, noch die Anträge Ihres Ehemannes oder Ihres Sohnes enthalten Angaben zu Ihrem späteren Wohnraum in Deutschland. Im Rahmen von Anträgen zur Familienzusammenführung gehört die Frage nach ausreichendem Wohnraum jedoch zu den Erteilungsvoraussetzungen des Visums.

Zu beachten ist allerdings, dass Ihre künftige Wohnung in Deutschland ausreichendes Wohnraum für jedes einzelne Familienmitglied enthalten muss. Hierfür muss grundsätzlich für jedes Familienmitglied unter 6 Jahren mindestens 10 qm und für jedes Familienmitglied über 6 Jahren mindestens 12 qm zur Verfügung stehen.

Da Sie mit Ihrem Ehemann und Ihrem dreijährigen Sohn wohnen werden, sollte Ihre künftige Wohnung Wohnraum in Höhe von mindestens 34 qm enthalten.
· Haben Sie bereits angefangen, in Bielefeld nach einer Wohnung zu suchen?
· Wo beabsichtigen Sie in der Zwischenzeit zu wohnen?

Ferner sind für die Erteilung eines Visums zum Ehegattennachzug grundsätzlich einfache Deutschkenntnisse auf dem Niveau A1 erforderlich. Anders ist es nur, soweit in Ihrem Fall eine Ausnahme aus § 30 Abs.1 S.3 AufenthG zu diesem Erfordernis einschlägig ist.

In Betracht käme nach derzeitigem Kenntnis lediglich eine Ausnahme nach § 30 Abs.1 S.3 Nr.3 AufenthG. Zur Überprüfung, ob die Voraussetzung dieser Ausnahme erfüllt, müssten noch folgende Fragen beantwortet werden:

· Wie lange beabsichtigt Ihre Familie zunächst in Deutschland zu bleiben? Bitte teilen Sie uns mit, was Sie nach dem Studienabschluss Ihres Ehemannes beabsichtigen zu tun;
· Ferner bitten wir um Mitteilung, was Sie während des Studiums Ihres Mannes tun werden.

Alternativ können Sie uns einen Nachweis für einfache Deutschkenntnisse auf dem Niveau A1 zukommen lassen, soweit Sie über entsprechende Kenntnisse verfügen.
Bitte beachten Sie die unten stehenden Hinweise für die Übersendung der Unterlagen.
Bitte beachten Sie auch die Frist für den Eingang der Unterlagen:

05.05.2022

Mit freundlichen Grüßen

Zentrale Visumbearbeitung

bu şekilde bir mail aldım bugün, cevaplayacağım. daha önce aranızdan bu soruları alan oldu mu? eşime göndermişler.

yasemin95

Mesaj gönderen yasemin95 » Prş Nis 21, 2022 12:25 pm

16220522 yazdı: Prş Nis 21, 2022 11:44 am 9 Mart'ta İstanbul'dan 36f için başvurdum. Stuttgart a gideceğim hala bir sonuç yok. Benle aynı durumda olan Stuttgarts gidecek olan var mı
Stuttgart yabancılar dairesindeki memur 3 haftalık izinden geçen hafta dönmüş ben de oradan haber bekliyorum. Büyük ihtimalle o sebeple gecikme yaşanıyor bizimkilerde.

16220522

Mesaj gönderen 16220522 » Prş Nis 21, 2022 5:29 pm

yasemin95 yazdı: Prş Nis 21, 2022 12:25 pm Stuttgart yabancılar dairesindeki memur 3 haftalık izinden geçen hafta dönmüş ben de oradan haber bekliyorum. Büyük ihtimalle o sebeple gecikme yaşanıyor bizimkilerde.
Bu bilgiye nasıl ulaştınız?

yasemin95

Mesaj gönderen yasemin95 » Prş Nis 21, 2022 5:54 pm

16220522 yazdı: Prş Nis 21, 2022 5:29 pm Bu bilgiye nasıl ulaştınız?
Garantörüm yabancılar dairesini aradı bu şekilde bilgi vermişler. Benimle ilgilenecek olan memur izindeymiş yeni gelmiş. Size de aynı memur bakıyorsa büyük ihtimalle aynı sebepten bekliyoruz.

Eagle7

Mesaj gönderen Eagle7 » Prş Nis 21, 2022 9:49 pm

Yaltali yazdı: Prş Nis 21, 2022 11:29 am Ben de İstanbul'da 36f vizesi için başvuru yapmıştım 24 Mart'ta ve 20 Nisan'da vizemi aldım. Galiba Ankara'da ya da gitmek istediğiniz yerin yabancılar ofisinde bir yoğunluk var. Umarım kısa sürede vizenizi alınırsınız. Sabırlar diliyorum
Merhaba Ben de 24 Martta 36f için İstanbul konsolosluğundan başvurdum.Pasaportum gelmedi daha.Vize memuru 8 hafta sürebileceğini söyledi.
Yabancılar dairesi Dortmund hakkında bilgisi olan var mı ?
Size hayırlı olsun.

wissendurst

Mesaj gönderen wissendurst » Prş Nis 21, 2022 11:16 pm

:D :D Evet arkadaşlar vizemin bugün elime geçmesiyle bu süreci size anlatmayı boynumun borcu bilirim.Hiç bir danışmanlık satın almadan vize almamda bu forum ve yardımsever insanların katkısı azımsanamaz.

36F / İstanbul Almanya Başkonsolosluğu
Konsolosluk görüşme tarihi:21.03.2022
Vize teslim tarihi:21.04.2022

Aşağıdaki her belgenin 1 adet orjinal + 2 fotokopi şeklinde götürdüm
NOT:Öncelikle almanca tercüme ettirilecek belgelere vize başvurusu için apostil yapmak gerekmiyor,noter onayı yetiyor.

Teslim ettiğim belgeler:
Üniversite diploması(almanca tercümeli, noter onaylı)
Üniversite transkripti (almanca tercümeli, noter onaylı)
Lise diploması (almanca tercümeli, noter onaylı)
ÖSYM yerleştirme sonuç belgesi (almanca tercümeli, noter onaylı)
ÖSYM sınav sonuç belgesi (almanca tercümeli, noter onaylı)
Lise transkripti (almanca tercümeli, noter onaylı)
Üniversite şartlı kabul belgesi
Dil kursu kayıt belgesi (kurs ücretinin ödendiğini ve başlangıç-bitiş tarihlerini gösteren belge)
Cv+Motivasyon mektubu (Almanca)
TELC A2 dil sertifikası
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği(türkçe)
Daha önce çalıştığım için,sgk tescil ve hizmet dokumü(qr kodlu ve barkod numaralı olacak)(türkçe)
AT-11, Seyahat sağlık sigortası,garantör belgesi, pasaport fotokopisi, Vize başvuru formu(almanca doldurdum) vs.

Vizem sprachkurs/studium olarak 6 aylık geldi.Frankfurtta dil kursu sonrası eğitim için başvurmuştum.

Vize görüşmemi kısaca anlatayım:
Girişte 85 tl kargo ücreti ve 75€ vize ücreti(nakit) ödedim.
Görüşmeyi genç ve nazik bir hanımefendi ile yaptım.

Görüşmem yaklaşık 30dk sürdü.
İlk önce parmak izlerimi aldı.

Görüşme sırasında herhangi bir kağıt doldurmadım sadece şu sorular soruldu ve görüşme bitti.
Almanca seviyeniz nedir?
Kendinizi tanıtır mısınız(almanca)
Nerde okumayı düşünüyorsunuz?
Almanya'da akrabanız var mı?
Neden bu bölümü okumak istiyorsunuz?
Okuyacağınız üniversiteden 3-4 tane ders sayar mısınız?
Nerede kalacaksınız?
İngilizce seviyeniz nedir?

Böylece vize macerası benim için son buldu.Gerçekten stresli ve sabır isteyen bir süreç, herkese kolaylıklar diliyorum.

Kilitli