Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil okulundan sonra bölüme geçerken bloke hesap gerekiyor mu?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bfbc2

Dil okulundan sonra bölüme geçerken bloke hesap gerekiyor mu?

Mesaj gönderen bfbc2 » Cum Nis 08, 2022 7:20 pm

Arkadaşlar merhaba. Biliyorsunuz ekonomi baya kötü avro 16 olmuş. Almanca B1 sertifikam var her şey hazır ama tek bir okula dahi başvuramadım şu olayı kafamda netleştiremediğim için. 2 tane sorum var sizlere:

1-Dil okulundayken çalışma
Forumda konuyla ilgili başlıkları okudum ama galiba burası yabancılar dairesinin insafına kalmış durumda. Dil okulundayken çalışma şansım var mı?Bu çok yardımcı olur ekonomik açıdan.

2-Bloke hesap. Sanırım Almanya'ya gidişin en zor ayağı bu. Aylık 900 küsür avroya tekabül eden bir meblağı veriyoruz ee dil okulundayken bitti diyelim bu para. Bölüme geçerken tekrar vize başvurusunda bizden böyle bir meblağ tekrar isteniyor mu? İsteniyorsa nasıl bu durumdan kurtulabiliriz?

Teşekkürler şimdiden.

bfbc2

Re: Dil okulundan sonra bölüme geçerken bloke hesap gerekiyor mu?

Mesaj gönderen bfbc2 » Çrş Nis 13, 2022 7:58 pm

Arkadaşlar hiç mi fikri olan yok?

bfbc2

Mesaj gönderen bfbc2 » Sal Nis 19, 2022 9:29 pm

Arkadaşlar hiç bilen yok mu? Bu sorularımın cevaplarını hiç bir yerde bulamıyorum o yüzden bu foruma yazdım. Diğer başlıklar arasındada böyle bir konunun hiç geçmemesine çok şaşırdım açıkçası. Almanya'ya gitme aşamasında en büyük sorun bloke hesap tutarı. Eminim bunun cevabını herkes merak ediyordur. Diyelim ki yüksek lisansa şartlı kabul aldık. İlk sene dil okulundan sonra bölüme geçeceğiz. İlk sene dil okulu için vize alırken 1 kere bloke hesap açmamız yetiyor mu yoksa her vize başvurusunda yaklaşık 10 bin euro para mı saçmamız gerekecek. Öyleyse gitmemiz bir servete mal olmaz mı? Bilen biri aydıtlatsın artık ya bloke hesap ilk sefere mahsus mu yoksa her sene lazım olan bir şey mi?

koloo

Mesaj gönderen koloo » Sal Nis 19, 2022 11:19 pm

bfbc2 yazdı: Cum Nis 08, 2022 7:20 pm Arkadaşlar merhaba. Biliyorsunuz ekonomi baya kötü avro 16 olmuş. Almanca B1 sertifikam var her şey hazır ama tek bir okula dahi başvuramadım şu olayı kafamda netleştiremediğim için. 2 tane sorum var sizlere:

1-Dil okulundayken çalışma
Forumda konuyla ilgili başlıkları okudum ama galiba burası yabancılar dairesinin insafına kalmış durumda. Dil okulundayken çalışma şansım var mı?Bu çok yardımcı olur ekonomik açıdan.

2-Bloke hesap. Sanırım Almanya'ya gidişin en zor ayağı bu. Aylık 900 küsür avroya tekabül eden bir meblağı veriyoruz ee dil okulundayken bitti diyelim bu para. Bölüme geçerken tekrar vize başvurusunda bizden böyle bir meblağ tekrar isteniyor mu? İsteniyorsa nasıl bu durumdan kurtulabiliriz?

Teşekkürler şimdiden.
Muhtemelen sehirden sehire, görevliden görevliye degisiyodur. Bana uzatirken bloke hesap falan sormadan direkt 2 yillik oturum verdiler Duisburgda.

bfbc2

Mesaj gönderen bfbc2 » Çrş Nis 20, 2022 7:21 pm

koloo yazdı: Sal Nis 19, 2022 11:19 pm Muhtemelen sehirden sehire, görevliden görevliye degisiyodur. Bana uzatirken bloke hesap falan sormadan direkt 2 yillik oturum verdiler Duisburgda.
Dil okulundan sonra mı?