Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Uzatma (Dil Kursu)

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Comolokko

Vize Uzatma (Dil Kursu)

Mesaj gönderen Comolokko » Cmt Nis 16, 2022 1:20 pm

Arkadaşlar selamlar, Almanyaya gelir gelmez yabancılar dairesinden randevu aldım. 4 Mayısta randevum var. Temmuzda ise vizem bitiyor. Randevuyu Oturma İzni için aldım.
**** Sorum şöyle;
Oturma izni randevusu aynı zamanda vize uzatma randevusu mu oluyor?
Çünkü vize uzatma için ekstra bir randevu talebi bulamadım..
Bir de oturma izni sonucu ne zaman sonuçlanıyor?

ozcartman

Re: Vize Uzatma (Dil Kursu)

Mesaj gönderen ozcartman » Cmt Nis 16, 2022 9:44 pm

Comolokko yazdı: Cmt Nis 16, 2022 1:20 pm Arkadaşlar selamlar, Almanyaya gelir gelmez yabancılar dairesinden randevu aldım. 4 Mayısta randevum var. Temmuzda ise vizem bitiyor. Randevuyu Oturma İzni için aldım.
**** Sorum şöyle;
Oturma izni randevusu aynı zamanda vize uzatma randevusu mu oluyor?
Çünkü vize uzatma için ekstra bir randevu talebi bulamadım..
Bir de oturma izni sonucu ne zaman sonuçlanıyor?
oturum izni alındığı takdirde vize süresi olsa bile iptal olur. vize uzatma yerine oturum kartına geçme diye tanımalanabilir yani. oturum kartınızın elinize gelmesi maksimum 3 ayı bulabilir.

Comolokko

Mesaj gönderen Comolokko » Pzr Nis 17, 2022 12:02 am

ozcartman yazdı: Cmt Nis 16, 2022 9:44 pm oturum izni alındığı takdirde vize süresi olsa bile iptal olur. vize uzatma yerine oturum kartına geçme diye tanımalanabilir yani. oturum kartınızın elinize gelmesi maksimum 3 ayı bulabilir.
Hocam cevap için teşekkürler, lakin benim vizemin bitmesine 2 ay kaldı bu bir sorun olmaz mı? 3 ay beklersem sınır dışı edilirim galiba. Uzatma işlemini nasıl yapacağım ki?

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzr Nis 17, 2022 2:58 pm

Comolokko yazdı: Pzr Nis 17, 2022 12:02 am Hocam cevap için teşekkürler, lakin benim vizemin bitmesine 2 ay kaldı bu bir sorun olmaz mı? 3 ay beklersem sınır dışı edilirim galiba. Uzatma işlemini nasıl yapacağım ki?
Başvurduğunuz takdirde yani randevunuzda kart yetişmeyecek gibi ise memur size Fiktionsbescheinigung verir. Oturum kartınız gelince onu iade eder kartınızı alırsınız.

Comolokko

Mesaj gönderen Comolokko » Pzr Nis 17, 2022 4:38 pm

ozcartman yazdı: Pzr Nis 17, 2022 2:58 pm Başvurduğunuz takdirde yani randevunuzda kart yetişmeyecek gibi ise memur size Fiktionsbescheinigung verir. Oturum kartınız gelince onu iade eder kartınızı alırsınız.
Hocam peki süresini tam olarak ne kadar veriyorlar biliyor musunuz? Ben 1 yıllık istiyorum. Kursa kış döneminde de gideceğim ve 12 aylık daha açtırmadığım bi bloke hesabım var. Sağlık sigortası ne yazık ki 30 Eylüle kadar. Kesin olarak sağlık sigortasına göre mi veriliyor vize uzatma miktarı? :/ Çünkü AOKtan dönemlik alabiliyorum.(At11)

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzr Nis 17, 2022 5:13 pm

Comolokko yazdı: Pzr Nis 17, 2022 4:38 pm Hocam peki süresini tam olarak ne kadar veriyorlar biliyor musunuz? Ben 1 yıllık istiyorum. Kursa kış döneminde de gideceğim ve 12 aylık daha açtırmadığım bi bloke hesabım var. Sağlık sigortası ne yazık ki 30 Eylüle kadar. Kesin olarak sağlık sigortasına göre mi veriliyor vize uzatma miktarı? :/ Çünkü AOKtan dönemlik alabiliyorum.(At11)
O biraz teferruata giriyor. Bilmediğim konuda yanıltıcı bilgi vermek istemem.

ogan

Mesaj gönderen ogan » Cmt Ara 17, 2022 2:35 am

konuyla alaksı yok ama hiçbiryerde cevap bulamadım benim 28 aralık günü dil kursu için vize randevum var randevu kayıt aşamasında dil okulundan sonra üniversite okuyacağımı belirttim ancak ne dil sertifikam nede herhangi bi üniversiteden ön kabülüm var sizce kabul şansım çokmu düşük