Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite Değişikliği

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Aslickr

Üniversite Değişikliği

Mesaj gönderen Aslickr » Cum Mar 11, 2022 12:07 am

Arkadaşlar merhaba. Üniversite değiştirme ile ilgili bir sorum var. Eğer cevaplarsanız çok sevinirim. Master için gitmeyi düşünüyorum. Diyelim ki bir bölüme kaydoldum ve bir semester okudum. Daha sonra semester sonunda başka bir üniversiteden kabul aldım. Bu durumda üniversitemi değiştirebilir miyim?

Easternsparadise

Re: Üniversite Değişikliği

Mesaj gönderen Easternsparadise » Cum Mar 11, 2022 12:54 am

Merhaba,
Tam emin olmamakla birlikte evet diyorum çünkü şartlı kabulde bile dil eğitimi aldığın okulda devam etmek istemiyorsan değiştirebiliyorsun.
Yani kurduğum düz mantık şöyle vizede adı geçiyor ama başka okulu daha sonra tercih etme şansın bulunuyor.
Ama biraz daha araştırmanızı öneririm.
Bu arada sanırım siz de Hataylısınız hangi şehre gitmeyi planlıyorsunuz

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Mar 11, 2022 6:42 am

Yabanci ögrenci olarak egitime basladiktan sonra 3. sömestrin sonuna kadar sorgusuz sualsiz bölüm degistirebiliyorsunuz. Daha sonra degistirmek isterseniz yabancilar subesini bilgilendirmekle ve onaylarini almakla yükümlüsünüz.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

casanova

Mesaj gönderen casanova » Cum Mar 11, 2022 7:38 pm

Informatiker yazdı: Cum Mar 11, 2022 6:42 am Yabanci ögrenci olarak egitime basladiktan sonra 3. sömestrin sonuna kadar sorgusuz sualsiz bölüm degistirebiliyorsunuz. Daha sonra degistirmek isterseniz yabancilar subesini bilgilendirmekle ve onaylarini almakla yükümlüsünüz.
Ya hocam birdenbire sizin ta 3-4 yıl önce açtığınız bir post aklıma geldi. Yanlış hatırlamıyorsam 3. döneminizdeydiniz ve bir dersten 3. kez sınava giriyordunuz, kalırsam üni değiştirebilir miyim vs diye sormuştunuz Physiker de yukarıda verdiğiniz cevabı vermişti. Nostalji :D

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Nis 15, 2022 9:00 pm

casanova yazdı: Cum Mar 11, 2022 7:38 pm Ya hocam birdenbire sizin ta 3-4 yıl önce açtığınız bir post aklıma geldi. Yanlış hatırlamıyorsam 3. döneminizdeydiniz ve bir dersten 3. kez sınava giriyordunuz, kalırsam üni değiştirebilir miyim vs diye sormuştunuz Physiker de yukarıda verdiğiniz cevabı vermişti. Nostalji :D
Aynen 😃 Suan da yasadigim tecrübe ettigim seyleri paylasarak yeni arkadaslara yardimci olmaya calisiyorum. Gürkan Abiye de selam olsun bu vesileyle üzerimde emegi büyüktür. Ama sen hatirlatmiskende söyleyeyim en büyük tavsiyem sakin 3. hakka kalmamaya calisin ömür cürütüyor😃
Georg-August Universität
Angewandte Informatik