Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Geliş Süreleri Hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Durcheinander

Re: Vize Geliş Süreleri Hk.

Mesaj gönderen Durcheinander » Çrş Nis 06, 2022 7:19 pm

Merhaba, 19 ocaktan beri vize bekliyorum.(Ankara 37). 11 hafta oldu bugün itibariyle.

ValinDolly

Mesaj gönderen ValinDolly » Prş Nis 07, 2022 1:18 pm

Durcheinander yazdı: Çrş Nis 06, 2022 7:19 pm Merhaba, 19 ocaktan beri vize bekliyorum.(Ankara 37). 11 hafta oldu bugün itibariyle.
Epey olmuş sizin mail attınız mı veya bir geri bildirim aldınız mı hiç?

Durcheinander

Mesaj gönderen Durcheinander » Prş Nis 07, 2022 3:29 pm

ValinDolly yazdı: Prş Nis 07, 2022 1:18 pm Epey olmuş sizin mail attınız mı veya bir geri bildirim aldınız mı hiç?
İlk hafta dil kursu kaydı belgesi eksik diye aramışlardı. Dil kursu kaydı belgesi almam için vize gerektiğini izah etmek için Almanyadaki kabul aldığım üniversiteden olayı açıklayan bir mail alıp gönderdim. Onun dışında hiç geri dönüş olmadı ne mail ne telefon. Ama en son 2 hafta önce vize sürecinin Almanya ayağının tamamlanmış olduğunu öğrendim başka da bir bilgi yok o zamandan beri.

ValinDolly

Mesaj gönderen ValinDolly » Prş Nis 07, 2022 5:13 pm

Durcheinander yazdı: Prş Nis 07, 2022 3:29 pm İlk hafta dil kursu kaydı belgesi eksik diye aramışlardı. Dil kursu kaydı belgesi almam için vize gerektiğini izah etmek için Almanyadaki kabul aldığım üniversiteden olayı açıklayan bir mail alıp gönderdim. Onun dışında hiç geri dönüş olmadı ne mail ne telefon. Ama en son 2 hafta önce vize sürecinin Almanya ayağının tamamlanmış olduğunu öğrendim başka da bir bilgi yok o zamandan beri.
Vize sürecinin Almanya ayağının tamamlanmış olduğunu nereden öğrendiniz? Nereden bilgi alacağımı bilmiyorum da. Bir de 23 nisana biletim var umarım o zamana kadar gelir.

Durcheinander

Mesaj gönderen Durcheinander » Cmt Nis 09, 2022 2:55 pm

ValinDolly yazdı: Prş Nis 07, 2022 5:13 pm Vize sürecinin Almanya ayağının tamamlanmış olduğunu nereden öğrendiniz? Nereden bilgi alacağımı bilmiyorum da. Bir de 23 nisana biletim var umarım o zamana kadar gelir.
Süreci Gürkan Beyle birlikte götürüyoruz. O da Bundesverwaltungsamt ile iletişime geçerek bilgi almış. Umarım vizeniz istediğiniz tarihte elinize ulaşır.

merttsdmr57

Mesaj gönderen merttsdmr57 » Cmt Nis 09, 2022 5:20 pm

herkese merhaba, ben bu ekimde başlayacak ingilizce bir YL programına kabul aldım, yurt ve oryantasyon muhabbeti için eylülde almanyada olmam gerekiyor, bütün belgelerim şu anda tamam. 41F'e başvuracağım. Fakat ne zaman başvurmalıyım ? Vizenin süresi üç aymış galiba, mesela yarın randevum var diyelim 1 aya da vize geldi, eylüle'e yetişmez benim vize. Böyle bir durum söz konusu olabilir mi ? Teşekkürler.