Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bundesagentur 'dan onay ve Oturum Kartı

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
umudxx

Bundesagentur 'dan onay ve Oturum Kartı

Mesaj gönderen umudxx » Cum Mar 11, 2022 11:55 pm

Merhaba arkadaşlar 1 Nisan' da Ausbildunga başlıyorum. Yabancılar şubesinden memur benim ausbildung sözlesmemi ve bundesagentur için işverenimden doldurttugum Erklärung zum Beschäftigungsverhältnis kağıdını Bundesagentur'a gönderdiğini söyledi. Daha sonra Bundesagentur'dan onay geleceğini ve bunun 1-2 hafta süreceğini söyledi. Bilmiyorum cidden 1-2 hafta mı sürüyor yoksa daha mı uzun süre beklemem gerek.Benim halihazır da şu an oturumum var fakat ama çalışma iznim yok. 1 Nisan da başlayabilmem için de Auslandebehördedan bir "Bescheinung"a ihtiyacım var. Bunu da Okula sunmam lazım.Bilmiyorum Bundesagenturdan onay gelince ne kadar süre sonraya termin verirler. 1 Nisana kadar en azından bir Bescheinung almam lazım yani oturum işlemimi başlattığımı ama sadece oturum kartı bekliyorum gibi bir belge almam gerekiyor.

keremuyar

Re: Bundesagentur 'dan onay ve Oturum Kartı

Mesaj gönderen keremuyar » Cmt Mar 12, 2022 1:38 pm

Ben de Einvernehmen bekliyorum zorunlu stajım var. Almanya'da buldum şirket, 23-24 Şubat gibi başvurdu belge için. 2-3 gün önce polis gelip bir kaç soru sormuş ve belge göndereceğini, onu imzalarsa belgeyi vereceklerini söylemiş. Tahminimce önümüzdeki hafta belgem gelir. 2-3 hafta kadar sürer bence.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cmt Mar 12, 2022 3:35 pm

Cevabınız için Teşşekürler.Ausbildung eğitimime geç başlayacağm diye korkuyorum. İşverenim anlayış ile karşılar mı onu da bilmiyorum. 1 Nisan da eğitimim başlayacak ama nisan'ın ortasına kadar sarkabilir mi emin değilim.. Ön onay geldikten sonra bide termin verecekleri tarih felan derken bunları da hesaba katıyorum. Hakkımız da hayırlısı olsun bakalım :/

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Pzr Mar 13, 2022 1:13 am

Ben Praktikum için gidiyorum. Einvernehmen lazım olacağını sanmıyordum ancak ek belge olarak istedi konsolosluk.

Dediğim gibi işverenim 23 veya 24 şubat tarihinde belgeleri online olarak iletti. Çarşamba günü Bundesagentur yönlendirmesiyle Polis gelip sorular sormuş, belge göndereceğini imzalanması durumunda iznin geleceğini söylemiş.

Benim de aslında gitmek için 22 Mart doğru bir zamandı ancak yetişmeyecek belli. Belgemin bu hafta içinde, en kötü durumda ise Mart ayının son haftası geleceğini umuyorum. En en kötü ihtimalle en geç Nisan ortası orada olurum.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Prş Mar 17, 2022 6:43 pm

Arkadasımın 2 hafta oldu hala bundesagenturdan onay gelmedi. Benim de 8 gün oldu hala bir ses yok. İnsan stress oluyor

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Cum Mar 18, 2022 5:04 pm

Daha çok erken :) Benim bu ayın 23-24 ü gibi tam 1 ay olacak :) Zaten kendim edindiğim bilgilere göre minimum 1 ay sürüyor.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Cmt Mar 19, 2022 5:18 pm

umudxx yazdı: Prş Mar 17, 2022 6:43 pm Arkadasımın 2 hafta oldu hala bundesagenturdan onay gelmedi. Benim de 8 gün oldu hala bir ses yok. İnsan stress oluyor
Bu arada bir gelişme olduğunda bana da bilgi verir misin?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cmt Mar 19, 2022 5:26 pm

keremuyar yazdı: Cmt Mar 19, 2022 5:18 pm Bu arada bir gelişme olduğunda bana da bilgi verir misin?
Tabi bilgi veririm zaten ben Almanyadan sonuçlanmasını bekliyorum yani konsolosluk ile bir işim yok.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Cmt Mar 19, 2022 6:31 pm

umudxx yazdı: Cmt Mar 19, 2022 5:26 pm Tabi bilgi veririm zaten ben Almanyadan sonuçlanmasını bekliyorum yani konsolosluk ile bir işim yok.
Ben de Einvernehmen bekliyorum, bundesagentur'dan çalışma izni yani. Belgelerimiz aynı, ben sadece onay bekliyorum :) 1 aydan önce gelmiyormuş diye biliyorum, 22'sinde gidecektim benim de sarktı. Tahminimce Nisan sonu veya mayıs ilk haftası anca giderim.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Cum Mar 25, 2022 12:46 am

umudxx yazdı: Cmt Mar 19, 2022 5:26 pm Tabi bilgi veririm zaten ben Almanyadan sonuçlanmasını bekliyorum yani konsolosluk ile bir işim yok.
Dostum selam, naptın var mı bir gelişme?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cmt Mar 26, 2022 11:38 am

keremuyar yazdı: Cum Mar 25, 2022 12:46 am Dostum selam, naptın var mı bir gelişme?
Malesef Perşembe günü yabancılar şubesindeki memuru aradım her aradıgımda da kim oldugumu ve sürecimi anlatıp duruyorum. Telefonda bir şeylere baktı şu an bir gelisme yok gibi yarin bakıp haber veririm dedi Cuma günü oldu ne bir haber verdi ne mailime bir cevap yazdı. Pazartesinden itibaren memuru bir daha arayacağım. Memur biraz sorumsuz birine benziyor :((

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Pzt Mar 28, 2022 8:12 pm

umudxx yazdı: Cmt Mar 26, 2022 11:38 am Malesef Perşembe günü yabancılar şubesindeki memuru aradım her aradıgımda da kim oldugumu ve sürecimi anlatıp duruyorum. Telefonda bir şeylere baktı şu an bir gelisme yok gibi yarin bakıp haber veririm dedi Cuma günü oldu ne bir haber verdi ne mailime bir cevap yazdı. Pazartesinden itibaren memuru bir daha arayacağım. Memur biraz sorumsuz birine benziyor :((
Cevap alabildin mi ?

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Sal Mar 29, 2022 10:13 pm

umudxx yazdı: Cmt Mar 26, 2022 11:38 am Malesef Perşembe günü yabancılar şubesindeki memuru aradım her aradıgımda da kim oldugumu ve sürecimi anlatıp duruyorum. Telefonda bir şeylere baktı şu an bir gelisme yok gibi yarin bakıp haber veririm dedi Cuma günü oldu ne bir haber verdi ne mailime bir cevap yazdı. Pazartesinden itibaren memuru bir daha arayacağım. Memur biraz sorumsuz birine benziyor :((
Ben mail yoluyla ulaştığımda telefonla aramanız gerekiyor dendi bana da :/ Bundesagentur'dan onay beklememin 36.günü dolmak üzere :D

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Çrş Mar 30, 2022 2:21 am

keremuyar yazdı: Sal Mar 29, 2022 10:13 pm Ben mail yoluyla ulaştığımda telefonla aramanız gerekiyor dendi bana da :/ Bundesagentur'dan onay beklememin 36.günü dolmak üzere :D
Bugün yabancılar şubesindeki memurdan cevap geldi " Sehr geehrter Herr Yilmaz,

sobald ich eine Rückmeldung der Bundesagentur für Arbeit habe, werde ich mich bei Ihnen melden

Mit freundlichen Grüßen" böyle e-mail geldi. 15 gün oldu hala bekliyorum... Nereye kadar sürecek bilmiyorum, bana hiç kendi aramam gerektiğini söylemedi yabancılar şubesindeki memur tamamen benim dosyalarımı Bundesagentur'a yolladı

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Çrş Mar 30, 2022 2:57 am

umudxx yazdı: Çrş Mar 30, 2022 2:21 am Bugün yabancılar şubesindeki memurdan cevap geldi " Sehr geehrter Herr Yilmaz,

sobald ich eine Rückmeldung der Bundesagentur für Arbeit habe, werde ich mich bei Ihnen melden

Mit freundlichen Grüßen" böyle e-mail geldi. 15 gün oldu hala bekliyorum... Nereye kadar sürecek bilmiyorum, bana hiç kendi aramam gerektiğini söylemedi yabancılar şubesindeki memur tamamen benim dosyalarımı Bundesagentur'a yolladı

Ben buraya yazdım : zav.amz-bonn-232@arbeitsagentur.de

Aldığım cevaba bak :D :D

Sehr geehrter Herr Uyar,

bitte wenden Sie sich an den Arbeitgeber, um nähere Informationen zum Bearbeitungsstand des Antrages zu erhalten.
Da der Arbeitgeber den Antrag gestellt hat, geben wir auch nur dem Arbeitgeber entsprechende Informationen. Sollte der Arbeitgeber noch keine Nachricht von uns vorliegen haben, so kann sich dieser mit der Bitte um Auskunft an uns wenden.

Mit freundlichen Grüßen

36 gün oldu benim, Praktikum için Onay bekliyorum Bundesagentur’dan. Tahminimce 10-15 güne gelir benim ama insan merak ediyor. Ona göre planımı yapıcam.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Çrş Mar 30, 2022 3:11 am

keremuyar yazdı: Çrş Mar 30, 2022 2:57 am Ben buraya yazdım : zav.amz-bonn-232@arbeitsagentur.de

Sehr geehrter Herr Uyar,

bitte wenden Sie sich an den Arbeitgeber, um nähere Informationen zum Bearbeitungsstand des Antrages zu erhalten.
Da der Arbeitgeber den Antrag gestellt hat, geben wir auch nur dem Arbeitgeber entsprechende Informationen. Sollte der Arbeitgeber noch keine Nachricht von uns vorliegen haben, so kann sich dieser mit der Bitte um Auskunft an uns wenden.

Mit freundlichen Grüßen

36 gün oldu benim, Praktikum için Onay bekliyorum Bundesagentur’dan. Tahminimce 10-15 güne gelir benim ama insan merak ediyor. Ona göre planımı yapıcam.
Ben anlamadım simdi işlem hakkında size bilgi veremeyeceğini ama işverenin iletisime geçtigi halde gerekli bilgileri verecekleini söylemiş. Bu onay tamamen sana haber verilmesi gerekmiyor mu ? Yani onay geldiğinde sana haber de vermeleri gerekiyor diye biliyorum eğer yanılmıyorsam.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Çrş Mar 30, 2022 3:31 am

umudxx yazdı: Çrş Mar 30, 2022 3:11 am Ben anlamadım simdi işlem hakkında size bilgi veremeyeceğini ama işverenin iletisime geçtigi halde gerekli bilgileri verecekleini söylemiş. Bu onay tamamen sana haber verilmesi gerekmiyor mu ? Yani onay geldiğinde sana haber de vermeleri gerekiyor diye biliyorum eğer yanılmıyorsam.

Yani bence de bilgi verilmeli, başvuran şirket evet ama o kişi benim sonuçta. Onay gelince direkt konsolosluğa gidecekmiş diye duydum ben, pasaport onay yüzünden bekliyor konsoloslukta 1.5 aydır.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Prş Mar 31, 2022 11:30 am

keremuyar yazdı: Çrş Mar 30, 2022 2:57 am Ben buraya yazdım : zav.amz-bonn-232@arbeitsagentur.de

Sehr geehrter Herr Uyar,

Mit freundlichen Grüßen

dostum bu Bundesagentur für Arbeit'in ben de bonn eyaletine mi mail atmam gerekiyor ? Yoksa kaldığım eyaletinin bundesagentura mı mail atmam gerekiyor

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Prş Mar 31, 2022 12:27 pm

umudxx yazdı: Prş Mar 31, 2022 11:30 am dostum bu Bundesagentur für Arbeit'in ben de bonn eyaletine mi mail atmam gerekiyor ? Yoksa kaldığım eyaletinin bundesagentura mı mail atmam gerekiyor
Ben burada https://www.arbeitsagentur.de/datei/dok_ba015615.pdf 8.maddede şirketin posta koduna bakarak mail atmıştım.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Pzt Nis 04, 2022 1:53 am

umudxx yazdı: Prş Mar 31, 2022 11:30 am Yoksa kaldığım eyaletinin bundesagentura mı mail atmam gerekiyor

Dostum sen nerede yaşıyordun? Benim işverenim Bielefeld'te. Sanırım bu eyaletin dosyaları Köln'e gidiyormuş. Sende de hala bir sonuç yok dimi? Benim haftasonları ile 41-42 gün oldu şuan hala bekliyorum :D