Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Otomobil sahibi olmak ve Vergi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Ağu 05, 2015 3:37 am

Vergide sigortada arabadan arabaya degisir. Vergi icin arabanin yakit turu, Co2 emisyonu arabanin hacmi ve yasi gibi etkenler rol oynuyor. sigortaya gelince uygun fiyat odemen icin bir kac kriteri sagliyor olman lazim bunlar: aileden birisinin arabasi sigortaliysa ayni sigortada biraz uygun olabilir, 5 seneden fazladir ehliyetin varsa( turkiyeden olan ehliyet suresini bazi sigorta sirketleri saymiyor) bir kriter daha vardi hatirlayamadim. senin alabilecegin arabalar icin yillik vergi 80-200 euro arasinda degisir. iyi arastirman gereken sigorta olayi ayni sartlarda yillik 500 euroya yapanda var 1000 euroya yapanda var. bir kac sigorta sirketini dolastiktan sonra fiyatlari birde internetten arastirmani tavsiye ederim internetten daha ucuza bulanabiliyor. burda kimse sana 2000 euroluk arabaya 100 euro vergi odersin yada su kadar sigorta odersin diyemez anlayacagin. ayriyeten turkiyeden ehliyeti olanlarin almanyada ehliyetleri ilk 6 ay gecerli oluyor sonra sinavlari tekrarlaman gerektiginide hatirlatalim.
gdld

Elvenking

Mesaj gönderen Elvenking » Çrş Ağu 05, 2015 4:22 pm

Golf 1 almayi dusunuyorum Max 2000 euro civarinda fiyatlari umarim sigortasi ve vergisi boyumuzu asmaz :)

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Çrş Ağu 05, 2015 4:39 pm

[quote]Elvenking tarafindan yazilan metin:

Golf 1 almayi dusunuyorum Max 2000 euro civarinda fiyatlari umarim sigortasi ve vergisi boyumuzu asmaz :)[/quote]

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1

Bende sunu istiyorum ama insallah problem cikmaz oraya gidince :)
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

archella

Re: Otomobil sahibi olmak ve Vergi

Mesaj gönderen archella » Pzt Mar 28, 2022 8:34 pm

Jamir yazdı: Çrş Ağu 05, 2015 3:37 am Vergide sigortada arabadan arabaya degisir. Vergi icin arabanin yakit turu, Co2 emisyonu arabanin hacmi ve yasi gibi etkenler rol oynuyor. sigortaya gelince uygun fiyat odemen icin bir kac kriteri sagliyor olman lazim bunlar: aileden birisinin arabasi sigortaliysa ayni sigortada biraz uygun olabilir, 5 seneden fazladir ehliyetin varsa( turkiyeden olan ehliyet suresini bazi sigorta sirketleri saymiyor) bir kriter daha vardi hatirlayamadim. senin alabilecegin arabalar icin yillik vergi 80-200 euro arasinda degisir. iyi arastirman gereken sigorta olayi ayni sartlarda yillik 500 euroya yapanda var 1000 euroya yapanda var. bir kac sigorta sirketini dolastiktan sonra fiyatlari birde internetten arastirmani tavsiye ederim internetten daha ucuza bulanabiliyor. burda kimse sana 2000 euroluk arabaya 100 euro vergi odersin yada su kadar sigorta odersin diyemez anlayacagin. ayriyeten turkiyeden ehliyeti olanlarin almanyada ehliyetleri ilk 6 ay gecerli oluyor sonra sinavlari tekrarlaman gerektiginide hatirlatalim.
Merhaba, Türkiye'den olan ehliyetin süresini sayan sigortalar var mi?