Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya’da taksitle cep telefonu almak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
keremuyar

Almanya’da taksitle cep telefonu almak

Mesaj gönderen keremuyar » Cum Mar 25, 2022 3:57 am

Arkadaşlar selam. Yakın bir süre sonra ( çalışma iznim çıktığında :D ) Bielefeld’e geçeceğim. Mecburen yeni hat alacağım, aklımda 2 soru var.

1-) Hangi firma & tarife önerirsiniz?
2-) Daha önce Almanya’da bulunmamış biri, yeni hatla birlikte taksitle örneğin IPhone serisinden bir cihaz alabilir mi? Eğer hayırsa taksitle telefon alabilmek için ne yapılmalı?

Eğer telefon alabiliyorsam tarifeyi faturalı olacak şekilde söylerseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Almanya’da taksitle cep telefonu almak

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Mar 25, 2022 7:56 pm

keremuyar yazdı: Cum Mar 25, 2022 3:57 am Arkadaşlar selam. Yakın bir süre sonra ( çalışma iznim çıktığında :D ) Bielefeld’e geçeceğim. Mecburen yeni hat alacağım, aklımda 2 soru var.

2-) Daha önce Almanya’da bulunmamış biri, yeni hatla birlikte taksitle örneğin IPhone serisinden bir cihaz alabilir mi? Eğer hayırsa taksitle telefon alabilmek için ne yapılmalı?

Eğer telefon alabiliyorsam tarifeyi faturalı olacak şekilde söylerseniz sevinirim.
Hocam selamlar. Bu konuda gayet iyi bilgim var o yüzden cevaplamak istedim.

-> Vodafone öneririm. O2 önermem.
-> Vodafone icin hatla birlikte antlasmali (2 yil boyunca kullanacaksiniz zorunlu) Aufenthalterlaubnis varsa 2 yillik vodafondan alabilirsiniz. Yoksa O2 veya diger Telekomlardan bu antlasmayi vizenizle yapabilirsiniz. Burda taksitle degil de antlasmali aliniyor. Handyvertrag olayini arastirin.

-> Taksitle bir sey almak o kadar kolay degil. Sabit is lazim.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Cum Mar 25, 2022 9:09 pm

tunuzn yazdı: Cum Mar 25, 2022 7:56 pm Hocam selamlar. Bu konuda gayet iyi bilgim var o yüzden cevaplamak istedim.

-> Vodafone icin hatla birlikte antlasmali (2 yil boyunca kullanacaksiniz zorunlu) Aufenthalterlaubnis varsa 2 yillik vodafondan alabilirsiniz. Yoksa O2 veya diger Telekomlardan bu antlasmayi vizenizle yapabilirsiniz. Burda taksitle degil de antlasmali aliniyor. Handyvertrag olayini arastirin.

Cevabınız için teşekkürler, taksit dediğim zaten sizin aktardığınızdı :) Şimdi şöyle ilk etapta 6 aylık bir süre için geliyorum, oturum iznim yok sadece çalışma iznim olacak.

Açıkçası staj sonrası iş teklifi almak için elimden geleni yapacağım. Bu ilk etapta alma imkanım var mı?

berkechk

Mesaj gönderen berkechk » Cmt Mar 26, 2022 1:25 am

tunuzn yazdı: Cum Mar 25, 2022 7:56 pm Hocam selamlar. Bu konuda gayet iyi bilgim var o yüzden cevaplamak istedim.

Acaba neden vodafone önerdiniz? Daha mi iyi anlasma sartlari o2 ye göre? Yani artisi ne ögrenebilir miyim?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Mar 26, 2022 4:59 pm

berkechk yazdı: Cmt Mar 26, 2022 1:25 am Acaba neden vodafone önerdiniz? Daha mi iyi anlasma sartlari o2 ye göre? Yani artisi ne ögrenebilir miyim?
Cekme kuvveti bakimindan vodafone en iyisi. Antlasma olarak da en iyisi bana göre. Her ay kampanyalar oluyor takip etmek lazim. O2 bir de avrupa icinde o kadar iyi degil. Almanyanin disina cikarsaniz görürsünüz zaten. Hollanda"da mesela rezalet.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Mar 26, 2022 5:02 pm

keremuyar yazdı: Cum Mar 25, 2022 9:09 pm Cevabınız için teşekkürler, taksit dediğim zaten sizin aktardığınızdı :) Şimdi şöyle ilk etapta 6 aylık bir süre için geliyorum, oturum iznim yok sadece çalışma iznim olacak.

Açıkçası staj sonrası iş teklifi almak için elimden geleni yapacağım. Bu ilk etapta alma imkanım var mı?
Handyvertrag olarak yapabilirsiniz en makulu o olacaktir. Hatli birlikte almak taksitden daha karli.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Cmt Mar 26, 2022 5:04 pm

tunuzn yazdı: Cmt Mar 26, 2022 5:02 pm Handyvertrag olarak yapabilirsiniz en makulu o olacaktir. Hatli birlikte almak taksitden daha karli.
Teşekkür ederim cevabınız için, tekrar sorayım da kesinleşsin istiyorum.

Handyvertrag ile sadece ulusal vizesi ve çalışma izni olan bir birey cihaz alabilir, doğru mu anladım?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Mar 26, 2022 7:15 pm

keremuyar yazdı: Cmt Mar 26, 2022 5:04 pm Teşekkür ederim cevabınız için, tekrar sorayım da kesinleşsin istiyorum.

Handyvertrag ile sadece ulusal vizesi ve çalışma izni olan bir birey cihaz alabilir, doğru mu anladım?
Onu bir sormaniz lazim her dükkan farkli söyler. Mesela Saturne gidin oradakiler genelde rahattir.

Nkoksalan

Mesaj gönderen Nkoksalan » Pzr Mar 27, 2022 9:11 pm

keremuyar yazdı: Cum Mar 25, 2022 3:57 am Arkadaşlar selam. Yakın bir süre sonra ( çalışma iznim çıktığında :D ) Bielefeld’e geçeceğim. Mecburen yeni hat alacağım, aklımda 2 soru var.

Check24.com 'dan bakip en uygun teklifler arasindan size en mantikli geleni secebilirsiniz. Hem vodafone, hem de O2 uzerinden kontratli telefon aldik gecen yil. Ikisinde de hicbir problem yasamadik hem cekim acisindan hem de telefon acisindan

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Pzr Mar 27, 2022 9:28 pm

Nkoksalan yazdı: Pzr Mar 27, 2022 9:11 pm Check24.com 'dan bakip en uygun teklifler arasindan size en mantikli geleni secebilirsiniz. Hem vodafone, hem de O2 uzerinden kontratli telefon aldik gecen yil. Ikisinde de hicbir problem yasamadik hem cekim acisindan hem de telefon acisindan
Alan kişide oturum vb şartlar aranıyor mu? Staj için şuanlık 6 aylık bir süre için geleceğim. Bundesagentur für Arbeit'tan onayım da olacak, sanırım çalışma izni oluyor. Ayrıca aylık 900 Euro alacağımı gösteren şirket kaşeli imzalı kağıdım ve şirket garantörlüğümde var.

Nkoksalan

Mesaj gönderen Nkoksalan » Pzt Mar 28, 2022 3:59 pm

Oturum kartimi gostermem gerekmisti hem Saturnden hem de check24'ten alirken. Muhtemelen vize ile de basvurabilirsiniz diye dusunuyorum.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Pzt Mar 28, 2022 4:13 pm

Nkoksalan yazdı: Pzt Mar 28, 2022 3:59 pm Oturum kartimi gostermem gerekmisti hem Saturnden hem de check24'ten alirken. Muhtemelen vize ile de basvurabilirsiniz diye dusunuyorum.
Teşekkür ederim, en iyisi mail atarak net bilgi edinmek.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Mar 28, 2022 5:39 pm

keremuyar yazdı: Pzt Mar 28, 2022 4:13 pm Teşekkür ederim, en iyisi mail atarak net bilgi edinmek.
Websiteden alirsaniz kesinlikle Aufenthaltstitel veya Erlaubnis gerekir. Saturn den aldim Reisepassla ben

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Pzt Mar 28, 2022 8:13 pm

tunuzn yazdı: Pzt Mar 28, 2022 5:39 pm Websiteden alirsaniz kesinlikle Aufenthaltstitel veya Erlaubnis gerekir. Saturn den aldim Reisepassla ben
Teşekkür ederim, Saturn'e ve internet sitelerine mail atıcam net bilgi edinmek için.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Çrş Mar 30, 2022 6:27 pm

tunuzn yazdı: Pzt Mar 28, 2022 5:39 pm Websiteden alirsaniz kesinlikle Aufenthaltstitel veya Erlaubnis gerekir. Saturn den aldim Reisepassla ben
Oturumunuz olmadan mi aldiniz? Reisepass derken , pasaport ve vize yeter li mi , deneyiminizi aciklayabilirmisiniz?

Benim mesela yil sonuna kdr otururumum var , bu oturumla alabirmiyim?

Tesekkurler
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Çrş Mar 30, 2022 6:28 pm

Nkoksalan yazdı: Pzr Mar 27, 2022 9:11 pm Check24.com 'dan bakip en uygun teklifler arasindan size en mantikli geleni secebilirsiniz. Hem vodafone, hem de O2 uzerinden kontratli telefon aldik gecen yil. Ikisinde de hicbir problem yasamadik hem cekim acisindan hem de telefon acisindan
Oturum sureniz ne kadardi ?
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Çrş Mar 30, 2022 7:06 pm

mutluay yazdı: Çrş Mar 30, 2022 6:27 pm Oturumunuz olmadan mi aldiniz? Reisepass derken , pasaport ve vize yeter li mi , deneyiminizi aciklayabilirmisiniz?

Ben de bunu merak ediyorum. Staj için gelicem. Bundesagentur'dan onayım olacak ve vizem. Alabiliyor muyuz acaba? Aylık 900€ kazancım da olacak ve belgeli.

saki123456

Mesaj gönderen saki123456 » Pzt Nis 22, 2024 8:51 pm

merhaba almanyaya ilk gidince banka hesabının açılması 2 haftayı alıyormuş nerdeyse ama benim acil telefon almam lazım ilk gittiğimde anmeldung yaptıktan sonra paypal ile taksitli telefonalabilir miyim handy mit vertrag yani ayyıldızdan almayı düşünüyorum