Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yasemin95

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen yasemin95 » Pzt Mar 28, 2022 1:47 pm

Sm 34 yazdı: Pzt Mar 28, 2022 12:19 pm Aynı tarihlerde başvurmuşuz. Hangi konsolosluk ? Bir gelişme olması durumunda buradan yazar mısınız
Ankaradan başvurdum. Siz nereden başvurmuştunuz? Tabii ki sonuçlandığında yazarım

Kaya

Mesaj gönderen Kaya » Pzt Mar 28, 2022 3:49 pm

boranyuruk yazdı: Pzt Mar 07, 2022 3:43 pm Erteledim hocam . 21 martta gireceğim . Sen vize başvurusu yaptın mı ?
Son durum nedir hocam ?

boranyuruk

Mesaj gönderen boranyuruk » Pzt Mar 28, 2022 4:21 pm

21 Mart'ta girdim . Garantör belgem cikmamisti . Bu cuma çıkıyor . Gelince direk konsolosluğa gönderecegim bakalım . Sende durumlar nasıl

berkylmz

Mesaj gönderen berkylmz » Pzt Mar 28, 2022 9:11 pm

mezgiaksoy yazdı: Cum Mar 25, 2022 1:00 pm Merhaba, bugün sabah bana Idatadan 'pasaportunuz iDATA tarafından kargoya verilmiştir. Aras Kargo' dan gelecek SMS ile kargonuzu takip edebilirsiniz.' diye bir mail geldi. Ancak Aras Kargo'dan takip no gelmedi hala. Sizde bir değişiklik ya da bir haber var mı?
Selamlar, vizeniz geldi mi acaba? Durum nedir?

Sm 34

Mesaj gönderen Sm 34 » Pzt Mar 28, 2022 9:33 pm

yasemin95 yazdı: Pzt Mar 28, 2022 1:47 pm Ankaradan başvurdum. Siz nereden başvurmuştunuz? Tabii ki sonuçlandığında yazarım
İstanbul'dan ama sanırım şubattan daha bekleyenler var. Ben bu hafta gelir diye bekliyordum, haftaya kaldı sanırım.

furkanaaa

Mesaj gönderen furkanaaa » Pzt Mar 28, 2022 10:57 pm

Sm 34 yazdı: Pzt Mar 28, 2022 12:19 pm Aynı tarihlerde başvurmuşuz. Hangi konsolosluk ? Bir gelişme olması durumunda buradan yazar mısınız
bana da yazar mısınız

ruzgar8080

Mesaj gönderen ruzgar8080 » Sal Mar 29, 2022 10:18 am

Uğur bey benimde çocuk var nasıl bir yol izlediniz. Danışman desteği aldınız mı? süreç nasıl işledi söyleyebilir misinz. teşekkür ederim

ValinDolly

Mesaj gönderen ValinDolly » Sal Mar 29, 2022 8:38 pm

Ankara 39f, Bremen yabancılar dairesi
24 şubatta vize görüşmem vardı hala vizem gelmedi (29 mart) sizce mail atmalı mıyım?
Ve hangi mail adreslerinden bilgi alabilirim?

Skystone

Mesaj gönderen Skystone » Sal Mar 29, 2022 9:49 pm

İzmir
39F
17 şubatta konsoloslukta randevum gerçekleşti.Çok kötü bir mülakat geçirdim karşımdaki memurun aşağılayıcı cümlelerine maruz kaldım herkesin görüşmesi 30 dk sürerken 1.30 saat boyunca memurun içerdeki insanlarla konuşmasını beni aşağılamasını izledim tüm sakinliğimle cevap vermeye çalıştım.Kurs katılım belgelerim olmasına rağmen a2 belgesi isteyebiliriz dediler 2 hafta içinde sınava girdim belge aldım.Sınav belgesi istenmedi herhangi bir eksik belge istenmedi.Okulumun başlama tarihi geçmesine rağmen 7. Haftanın içindeyim ve herhangi bir gelişme yaşanmadı.Konsolosluğa mail attım genelde 1 günde dönüş yapıldığı söyleniyor.2. Gün bugün de bir dönüş alamadım.Aynı tarihte görüşmesi olan kişilerin vizesi geldiği için ve mülakatım çok kötü geçtiği için red almış olmaktan korkuyorum.Aynı durumları yaşayan var mıdır?Ve izmir konsolosluğunda aynı memur ile görüşmeye giren oldu mu acaba merak ediyorum.

Denztprk

Mesaj gönderen Denztprk » Sal Mar 29, 2022 10:05 pm

Skystone yazdı: Sal Mar 29, 2022 9:49 pm İzmir
39F
17 şubatta konsoloslukta randevum gerçekleşti.Çok kötü bir mülakat geçirdim karşımdaki memurun aşağılayıcı cümlelerine maruz kaldım herkesin görüşmesi 30 dk sürerken 1.30 saat boyunca memurun içerdeki insanlarla konuşmasını beni aşağılamasını izledim tüm sakinliğimle cevap vermeye çalıştım.Kurs katılım belgelerim olmasına rağmen a2 belgesi isteyebiliriz dediler 2 hafta içinde sınava girdim belge aldım.Sınav belgesi istenmedi herhangi bir eksik belge istenmedi.Okulumun başlama tarihi geçmesine rağmen 7. Haftanın içindeyim ve herhangi bir gelişme yaşanmadı.Konsolosluğa mail attım genelde 1 günde dönüş yapıldığı söyleniyor.2. Gün bugün de bir dönüş alamadım.Aynı tarihte görüşmesi olan kişilerin vizesi geldiği için ve mülakatım çok kötü geçtiği için red almış olmaktan korkuyorum.Aynı durumları yaşayan var mıdır?Ve izmir konsolosluğunda aynı memur ile görüşmeye giren oldu mu acaba merak ediyorum.
17 Şubatta izmirde sizinle aynı olayları yaşadım vizeden haber gelince buraya yazarım diye düşünüyordum fakat cevap yazmak istedim. Bu aralar sanırım tüm şehirlerde bir yoğunluk var. Görüşmeyi gerçekleştirdiğim hanımefendi bir aya sonuç gelir demesine rağmen hala hiçbir şey belli olmadı

Skystone

Mesaj gönderen Skystone » Sal Mar 29, 2022 10:19 pm

Denztprk yazdı: Sal Mar 29, 2022 10:05 pm 17 Şubatta izmirde sizinle aynı olayları yaşadım vizeden haber gelince buraya yazarım diye düşünüyordum fakat cevap yazmak istedim. Bu aralar sanırım tüm şehirlerde bir yoğunluk var. Görüşmeyi gerçekleştirdiğim hanımefendi bir aya sonuç gelir demesine rağmen hala hiçbir şey belli olmadı
Sizin de görüşmeni kötü geçti mi birde başvurunuzun hangi yabancılar dairesine bağlı olduğunu biliyor musunuz.Ben clausthalden kabul aldım ilk vize başvurumu ekimde yaptım ve ekimden beri uğraşıyorum maalesef

Denztprk

Mesaj gönderen Denztprk » Sal Mar 29, 2022 10:24 pm

Skystone yazdı: Sal Mar 29, 2022 10:19 pm Sizin de görüşmeni kötü geçti mi birde başvurunuzun hangi yabancılar dairesine bağlı olduğunu biliyor musunuz.Ben clausthalden kabul aldım ilk vize başvurumu ekimde yaptım ve ekimden beri uğraşıyorum maalesef
Sizin anlattığınızdan daha kötü geçti dil belgen yok kurs katılım belgelerin bir işe yaramaz gibi birçok olumsuz söze maruz kaldım. Benim okul kabulüm Bremenden ama dil kursunu başka bir şehirde alacağım bu yüzden belgelerimin iji yerdede inceleneceği söylendi. Bende 15 ekimden beri uğraşıyorum 5 aydır vize alamadım kursumu iki kez erteletmek durumunda kaldım umarım bir an önce gelir sonuçlar..

Skystone

Mesaj gönderen Skystone » Sal Mar 29, 2022 10:29 pm

Denztprk yazdı: Sal Mar 29, 2022 10:24 pm Sizin anlattığınızdan daha kötü geçti dil belgen yok kurs katılım belgelerin bir işe yaramaz gibi birçok olumsuz söze maruz kaldım. Benim okul kabulüm Bremenden ama dil kursunu başka bir şehirde alacağım bu yüzden belgelerimin iji yerdede inceleneceği söylendi. Bende 15 ekimden beri uğraşıyorum 5 aydır vize alamadım kursumu iki kez erteletmek durumunda kaldım umarım bir an önce gelir sonuçlar..
Umarım gelir ben sadece dil için değil bir çok hakarete maruz kaldım maalesef karşımdaki kadın almandı “siz türk gençleri hep boş hayaller kuruyosunuz,senin almanyada okumayı başarabileceğini düşünmüyorum,hayalindeki gibi kolay değil” gibi cümlelere maruz kaldım en son sana vize vermedik deyip uzun bir süre hiçbişey söylemedi daha sonra dalga geçer gibi o zaman ne yapıcaksın dedi.Aynı memura denk gelmiş olabilir miyiz acaba kendisi sarı saçlı gözlüklü yaşlı bir kadındı

Denztprk

Mesaj gönderen Denztprk » Sal Mar 29, 2022 10:35 pm

Skystone yazdı: Sal Mar 29, 2022 10:29 pm Umarım gelir ben sadece dil için değil bir çok hakarete maruz kaldım maalesef karşımdaki kadın almandı “siz türk gençleri hep boş hayaller kuruyosunuz,senin almanyada okumayı başarabileceğini düşünmüyorum,hayalindeki gibi kolay değil” gibi cümlelere maruz kaldım en son sana vize vermedik deyip uzun bir süre hiçbişey söylemedi daha sonra dalga geçer gibi o zaman ne yapıcaksın dedi.Aynı memura denk gelmiş olabilir miyiz acaba kendisi sarı saçlı gözlüklü yaşlı bir kadındı
Evet aynı kişiyle görüşmüşüz inanın o gün kim görüşmeye geldiyse ağlayarak çıktı ben çok şaşırdım bu kadar zorlayabileceklerini tahmin etmemiştim bizim şansımıza sanırım bizim görüşmeye girdğimiz zamanda böyle olmuş daha önce izmir bu kadar zorlamıyordu..

Skystone

Mesaj gönderen Skystone » Sal Mar 29, 2022 11:08 pm

Denztprk yazdı: Sal Mar 29, 2022 10:35 pm Evet aynı kişiyle görüşmüşüz inanın o gün kim görüşmeye geldiyse ağlayarak çıktı ben çok şaşırdım bu kadar zorlayabileceklerini tahmin etmemiştim bizim şansımıza sanırım bizim görüşmeye girdğimiz zamanda böyle olmuş daha önce izmir bu kadar zorlamıyordu..
Aynı gün arkadaşım başka bir memurla görüştü hiç zorlamadılar ve şuan almanyada umarım bu zorlamaları bizim için bir dezavantaj olmaz.

Bermula

Mesaj gönderen Bermula » Çrş Mar 30, 2022 1:22 am

Skystone yazdı: Sal Mar 29, 2022 10:29 pm Umarım gelir ben sadece dil için değil bir çok hakarete maruz kaldım maalesef karşımdaki kadın almandı “siz türk gençleri hep boş hayaller kuruyosunuz,senin almanyada okumayı başarabileceğini düşünmüyorum,hayalindeki gibi kolay değil” gibi cümlelere maruz kaldım en son sana vize vermedik deyip uzun bir süre hiçbişey söylemedi daha sonra dalga geçer gibi o zaman ne yapıcaksın dedi.Aynı memura denk gelmiş olabilir miyiz acaba kendisi sarı saçlı gözlüklü yaşlı bir kadındı
Büyük ihtimalle dedesi almanya ya göç ettiği için orda çalışan bir vize memuru kendisinin lise mezunu olduğunu unutup insanları aşağılamayı seven güç zehirlenmesi yaşayan birisi böyle saygısız insanlara prim vermeyin gerekirse şikayet edin.

Reyhanu

Mesaj gönderen Reyhanu » Çrş Mar 30, 2022 2:52 am

Sonucunuz geldimi?
drakkoc yazdı: Prş Şub 24, 2022 11:37 am 30F- ANKARA
Randevu Talep: 30 Ekim 2021
Randevu Geliş : 19 Kasım 2021
Randevu Tarihi: 2 Aralık 2021
Vize Geliş : ?
Yabancılar Dairesi : Hannover Landeshauptstadt

Merhaba arkadaşlar. 2 Aralık 2021 tarihinde Ankara'dan 5 aylık Dil Kursu Vizesine başvurdum. Sağlık çalışanı olduğum için Dil Kursu Vizesi olsa da 30F olarak başvurmak durumunda kaldım. Hannover'deki DKH Sprachschule'ya B1-B2-C1'i kapsacayacak şekilde kayıt oldum. Dil kursu 7 Mart'ta başlıyor ancak ben 1 Mart'tan itibaren vizeye başvurdum. ( Nerdeyse 3 ay oldu.) Elimde A2 Sertifikası vardı. Bu sabah UPS Kargo'dan mesaj geldi. 1-2 gün içinde pasaportumun elimde olmasını bekliyorum. Vize başvurumun sonucunu pasaportum geldiğinde yazacağım.
Herkese bu zorlu süreçte bol şans ve başarılar diliyorum.

mkahyaoglu

Mesaj gönderen mkahyaoglu » Çrş Mar 30, 2022 9:40 am

srcndkc yazdı: Cmt Mar 26, 2022 7:59 am Merhabalar, maalsef ulaşmadı.
Yabancılar dairesine mail attım durumu için. Benimki öğrenci vizesi olduğu için ayrı şekilde değerlendirilmiş.
Onların vizesine yaklaşık 3 ayda çıkar dediler. Biz başvuralı tam 2 ay oldu.
Henüz kimse ek evrak da istemedi.Her an çıkabilir diye bekliyoruz.
Merhabalar,
Umarım yakın zamanda vizeleriniz tamamlanır. Ben size bir konu danışmak istiyorum. 30 yaş üstü olduğum için özel sigorta yaptırmıştım. Yaklaşık 15 gün önce okuldan mail geldi kaydınızı tamamlayamıyoruz zorunlu sigortadan muafiyet gerekiyor ve bunu TK,AOK gibi yasal sigortalara bildirin onlar ne yapacaklarını bilirler dedi. Bende TK'ya , AOK'ya , BARMER'e yazdım durumu ama geri dönüş alamıyorum telefonla da arayıp soruyorum bilgi veremeyiz mail attıysanız sırası gelince yapılır diyip kapatıyorlar. Sizde böyle bir durumla karşılaştınız mı? Evet ise nasıl aldınız muafiyeti yardımcı olabilirmisiniz?

mezgiaksoy

Mesaj gönderen mezgiaksoy » Çrş Mar 30, 2022 2:24 pm

berkylmz yazdı: Pzt Mar 28, 2022 9:11 pm Selamlar, vizeniz geldi mi acaba? Durum nedir?
Merhaba, evet 28.03 de 6 aylık vizem elime ulaştı:) Yoğunluktan yazamadım kusura bakmayın. Sizde durumlar nasıl?

berkylmz

Mesaj gönderen berkylmz » Çrş Mar 30, 2022 4:02 pm

mezgiaksoy yazdı: Çrş Mar 30, 2022 2:24 pm Merhaba, evet 28.03 de 6 aylık vizem elime ulaştı:) Yoğunluktan yazamadım kusura bakmayın. Sizde durumlar nasıl?
Ben de bu sabah idata’dan pasaportunuz kargoya verildi mesajı aldım. Sizin kargonuz geç mi geldi ? Ya da kaç günde geldi ?

Kilitli