Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TK'dan muafiyet talebi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mkahyaoglu

TK'dan muafiyet talebi

Mesaj gönderen mkahyaoglu » Çrş Mar 23, 2022 12:38 pm

Merhaba arkadaşlar,
41F ile ile kabul aldım bir okuldan bütün işlemlerden geçtim idataya pasaportumu da verdim vizemi bekliyorum. Okul ile ilgili bütün evrakları tamamladım gönderdim. Fakat 30 yaş üzerinde olduğum için devlet sigortası yerine özel sigorta yapmak zorunda kaldım. Şimdi okul benden kaydımı tamamlamak için devlet sigortasından muaf olduğumu gösteren belgenin devlet sigorta şirketi tarafından gönderilmesini istiyor ve aksi taktirde kaydım geçersiz sayılacak diyor. Geçen hafta okul bu maili gönderdi ben de TK'ya hemen mail attım ama halen geri dönüş alamıyorum. Ve 30 marta kadar sürem var. Bu durumda bu işi hızlandırmak için ne yapabilirim? Bu durum ile karşılaşan oldu mu? Bilgisi olan var ise yazabilirse çok sevinirim.

mfyildirim0

Re: TK'dan muafiyet talebi

Mesaj gönderen mfyildirim0 » Çrş Mar 23, 2022 6:36 pm

Araman en mantiklisi olur hocam, bende sahsen öyle yaptim hizli sonuclandirdilar.

mkahyaoglu

Mesaj gönderen mkahyaoglu » Çrş Mar 23, 2022 10:51 pm

mfyildirim0 yazdı: Çrş Mar 23, 2022 6:36 pm Araman en mantiklisi olur hocam, bende sahsen öyle yaptim hizli sonuclandirdilar.
Cevabınız için teşekkür ederim. Siz de TK ile mi görüştünüz? Bir de size bir belge gönderdiler onu mu ilettiniz yoksa onlar mı okula ilettiler? Son olarak telefonla konuşmak yeterli oldu mu sizden mail olarak belge yada bilgi talep ettiler mi?

erk008

Mesaj gönderen erk008 » Prş Mar 24, 2022 2:03 pm

bende arkadasin dedigi gibi telefonla arayarak hallettim, ayni gün bana okulun istedigi belgeyi mailime attilar ve onuda okula kendim iletmistim. telefonla aramanizi tavsiye ederim.

mkahyaoglu

Mesaj gönderen mkahyaoglu » Prş Mar 24, 2022 2:27 pm

erk008 yazdı: Prş Mar 24, 2022 2:03 pm bende arkadasin dedigi gibi telefonla arayarak hallettim, ayni gün bana okulun istedigi belgeyi mailime attilar ve onuda okula kendim iletmistim. telefonla aramanizi tavsiye ederim.
Merhaba,
teşekkür ederim AOK ile konuştum yapamadım . Şimdi TK ile görüşüp deneyeceğim. umarım olur