Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

JLU Gießen Şartlı Kabul vermiyor mu?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lilas

JLU Gießen Şartlı Kabul vermiyor mu?

Mesaj gönderen lilas » Cum Mar 18, 2022 2:39 pm

Merhaba bugün dil kursları ve şartlı kabul ile ilgili mailleştim okulla ve mailin sonuna şöyle bir ibare eklemişler:

Bitte beachten Sie, dass es an der Uni Gießen keine bedingten Zulassungen gibt.

Acaba Gießen uni artık şartlı kabul vermiyor mu? Yanlış bilmiyorsam hiçbir dil belgesi bile istemeden sıfır almanca ile bile kabul veriyordu.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: JLU Gießen Şartlı Kabul vermiyor mu?

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 20, 2022 6:40 pm

Hayir vermiyor, sadece dil kursuna kayit belgesi veriyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzt Mar 21, 2022 7:52 pm

Physiker yazdı: Pzr Mar 20, 2022 6:40 pm Hayir vermiyor, sadece dil kursuna kayit belgesi veriyor.
Çok teşekkür ederim. Marburg üniversitesi ile ilgili de bir şey sormak istiyorum, mailleştiğimde otomatik cevap atıyorlar çünkü. Marburg'un sitesinde şöyle bir ifade var:

Auch wenn Sie bereits wissen, dass Sie vor Studienbeginn das Studienkolleg oder Deutschkurse besuchen müssen, geben Sie bitte Ihren gewünschten Studiengang in der Bewerbung an. 

Bewerbungsfristen für das Studienkolleg Mittelhessen:
Für ein Sommersemester: 01. September bis 15. Oktober

yaz dönemi başvuru alan bir bölüme başvurup kabul aldığımızda misal Mart-Nisan aylarında dil kursuna başlayamıyor muyuz? Oysa dil kursu takviminde bu zamanlarda da b1-b2 kursları başlıyor mesela. ama bunun için yaz dönemi için başvuracak olsak bile önceden yukarıdaki studienkolleg den dil kursu başvurusu mu yapmamız lazım ekime kadar?

https://www.uni-marburg.de/de/studium/b ... nal/assist

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 23, 2022 3:20 pm

Sorunuzu anlamadim tam olarak.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzr Mar 27, 2022 12:01 pm

Physiker yazdı: Çrş Mar 23, 2022 3:20 pm Sorunuzu anlamadim tam olarak.
Marburg'un dil kursu studienkollegine bağlıymış. Örneğin ben yaz dönemi başvuru alan bir bölüme başvurup, şartlı kabul aldım. mart-nisan ayında da başlayan kurslar var programlarında. ama studienkolleg başvuruları eylül-ekim arasında yaz dönemi için. danışmanlık firmasından biriyle ön görüşme yaptığımız sırada dil kursu kaydı kaçmış oluyor diğer eylülü beklemeniz gerekir dedi ama açıkcası biraz garip ve saçma geldi.

deniz203

Mesaj gönderen deniz203 » Prş Eki 06, 2022 3:26 pm

lilas yazdı: Pzr Mar 27, 2022 12:01 pm Marburg'un dil kursu studienkollegine bağlıymış. Örneğin ben yaz dönemi başvuru alan bir bölüme başvurup, şartlı kabul aldım. mart-nisan ayında da başlayan kurslar var programlarında. ama studienkolleg başvuruları eylül-ekim arasında yaz dönemi için. danışmanlık firmasından biriyle ön görüşme yaptığımız sırada dil kursu kaydı kaçmış oluyor diğer eylülü beklemeniz gerekir dedi ama açıkcası biraz garip ve saçma geldi.
Merhaba sorunu nasıl çözdünüz? Marburga şartlı kabul için başvurmak istiyorum ancak studienkolleg dsh kursu parayı önceden ödeyip vize alamazsak ücret iadesi yapmıyormuş. haliyle konsolosluk da kayıt belgesi olmadan vize vermiyor. çok sıkıntılı bir durum..