Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
eatak

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen eatak » Cum Şub 18, 2022 4:23 pm

ValinDolly yazdı: Prş Şub 17, 2022 2:54 pm Merabalar,
Ben dün (16.02.2022) tarihinde 10541 euro olarak bloke hesabıma Transfer Go ile para gönderdim. Kanıtını sisteme yükledim. Para kaç güne Expatrio da görünür? Ayrıca parayı gönderirken verilen Iban a Alıcı kısmını kurumsal işaretledikten sonra MANGOPAY SA France yazdım. Alıcı kısmına kendi adımı mı yazmalıydım? Yanlış mı yaptım? Yardımcı olursanız sevinirim.

IBAN doğruysa para gider bence. 3-5 iş günü bekleyin

mkahyaoglu

Mesaj gönderen mkahyaoglu » Pzr Şub 27, 2022 1:06 pm

Hüseyincelik yazdı: Sal Şub 01, 2022 3:24 pm size 180 günlük 30K EUR garantili özel sigorta ayarlanıyor . bununla ilave seyahat sağlık sigortası almanıza gerek kalmıyor. Almanya'ya gelince bu 180 günlük olanı Almanya için geçerli özel sağlık sigortasına çeviriyorsunuz. Şirket aynı olduğu için tek evrakla ilerlenebiliyor.
Merhaba bende expatrio'dan bloke hesap açtım ve sağlık sigortası da ekledim dr.walter'dan. belgeler de geldi hem 06 hem de sigorta için(6 aylık). Benim sorum şu sağlık sigortası aldım ama seyehat sigortası almadım. Bu belge varken seyehat sigortasına gerek olmadığını belirtmişsiniz sanırım bu doğru mu siz bu şekilde mi yaptınız?

piapium

Mesaj gönderen piapium » Prş Mar 03, 2022 9:44 am

Selamlar arkadaşlar,

Expatrio'dan açacağım bloke hesabı mail ile 861+400+300 = 1561/aylık şeklinde yükselttim. eşim ve oğlum ile gideceğim yüksek lisans için bielefeld üniversitesine. Sağlık sigortası olarak da plus diye geçen paketi seçtim. Ailemi de kapsayacak mı bu paket? Yoksa onlara ayrıca bir sigorta yaptırmam gerekiyor mu? Ve üstte sorulan sorunun aynısı benim için de geçerli. Varış tarihi 4 Nisan 2022 seçtim, vize için ayrıca seyahat sağlık sigortası yaptırmama gerek var mı? Hesaba paranın geçtiği tarihten itibaren ve belgeleri expatriodan aldıktan sonra direk başlamış mı oluyor vize için istenen sigorta?

eatak

Mesaj gönderen eatak » Prş Mar 03, 2022 2:42 pm

piapium yazdı: Prş Mar 03, 2022 9:44 am Selamlar arkadaşlar,

Expatrio'dan açacağım bloke hesabı mail ile 861+400+300 = 1561/aylık şeklinde yükselttim. eşim ve oğlum ile gideceğim yüksek lisans için bielefeld üniversitesine. Sağlık sigortası olarak da plus diye geçen paketi seçtim. Ailemi de kapsayacak mı bu paket? Yoksa onlara ayrıca bir sigorta yaptırmam gerekiyor mu? Ve üstte sorulan sorunun aynısı benim için de geçerli. Varış tarihi 4 Nisan 2022 seçtim, vize için ayrıca seyahat sağlık sigortası yaptırmama gerek var mı? Hesaba paranın geçtiği tarihten itibaren ve belgeleri expatriodan aldıktan sonra direk başlamış mı oluyor vize için istenen sigorta?
bazen isteniyor bazen istenmiyor diye duymuştum. yaptırdığınız sağlık sigortasının ailenizi de kapsaması için ilave bir şey yapılıyordu sanırım, müşteri hizmetlerine mail atsan daha iyi olur . Vize için istenen sigortanın tarihini siz ayarlıyorsunuz portalın içinden

piapium

Mesaj gönderen piapium » Prş Mar 03, 2022 2:59 pm

eatak yazdı: Prş Mar 03, 2022 2:42 pm bazen isteniyor bazen istenmiyor diye duymuştum. yaptırdığınız sağlık sigortasının ailenizi de kapsaması için ilave bir şey yapılıyordu sanırım, müşteri hizmetlerine mail atsan daha iyi olur . Vize için istenen sigortanın tarihini siz ayarlıyorsunuz portalın içinden
evet tarih ayarlamayı buldum. galiba vize randevumun olduğu güne ayarlasam sıkıntı olmaz değil mi?

eatak

Mesaj gönderen eatak » Prş Mar 10, 2022 1:57 pm

piapium yazdı: Prş Mar 03, 2022 2:59 pm evet tarih ayarlamayı buldum. galiba vize randevumun olduğu güne ayarlasam sıkıntı olmaz değil mi?
olur bence öyle

fulyaaz

Mesaj gönderen fulyaaz » Sal Mar 15, 2022 3:30 pm

Merhaba herkese!

Arkadaslar benim islemlerde bir problem var, rica ediyorum bilen arkadaslar yardımcı olabilir mi?

Ben Expatrio'dan hesabı actım, sonra Wise ile parayı gondereyim dedim. Wise sitesinde parayı gonderirken maalesef direkt olarak Expatrionun bana verdigi hesap bilgilerini(MANGOPAY SA France) girip oraya transfer etmisim parayı(USD cinsinden). Parayı Yapı Krediden Swift olarak gonderdim.

Sonradan ogrendim ki parayı Wise'a gonderiyormusuz, onlar iletiyormus. Oncelikle konuyla ilgili Expatrio'ya email gonderdim, bana yapabilecekleri bisey olmadıklarını gonderen banka olan Yapı Krediyle iletisime gecmemi soylediler. Bugun Yapı Krediyi aradım karsı banka(MANGOPAY) parayi iade etmesi lazım onlarla iletisim kurun diyorlar. Durum berbat bir hal aldı anlayacagınız, ne yapacam bilmiyorum.

Bu durum gecen hafta oldu ve ben 1 haftadır paranın akibetini ogrenebilmis degilim. Anlayacaginiz param nerde bilmiyorum suan ve Pazartesi sabahı vize randevum var. Tecrubeli arkadaslar yardımcı olabilir mi rica etsem?

mkoralparslan

Mesaj gönderen mkoralparslan » Sal Mar 15, 2022 8:49 pm

Arkadaşlar Merhaba,

Şartlı kabule bağlı yüksek lisans öncesi dil eğitimi olarak expatrio value package ile hesabını açan arkadaşlar var ise cevabını merak ettiğim bir sorum var.

Dil öğrencisi olarak açılan hesapta zorunlu sağlık sigortası (basic, comfort vb çeşitlilikte) yönlendirmesi vardı ve ben de yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 37 euro luk comfort seçeneğiyle ilerlemiştim, her ay için bloke hesaptan düşülecek bu tutar.
Anlatabildiğim kadarıyla bu teorik bilgiyi deneyimleyeniniz oldu mu?

Konu başlığı içerisinde bulamadım, tekrara düştüysem kusura bakmayın.

Teşekkür ederim.

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Çrş Mar 16, 2022 12:09 pm

mkoralparslan yazdı: Sal Mar 15, 2022 8:49 pm Arkadaşlar Merhaba,

Şartlı kabule bağlı yüksek lisans öncesi dil eğitimi olarak expatrio value package ile hesabını açan arkadaşlar var ise cevabını merak ettiğim bir sorum var.

Dil öğrencisi olarak açılan hesapta zorunlu sağlık sigortası (basic, comfort vb çeşitlilikte) yönlendirmesi vardı ve ben de yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 37 euro luk comfort seçeneğiyle ilerlemiştim, her ay için bloke hesaptan düşülecek bu tutar.
Anlatabildiğim kadarıyla bu teorik bilgiyi deneyimleyeniniz oldu mu?

Konu başlığı içerisinde bulamadım, tekrara düştüysem kusura bakmayın.

Teşekkür ederim.

dil okulu öğrencisi olarak başladığın için özel sağlık sigortası alıyorsun evet. Sağlık sigortası aktivasyonu yaparken belirttiğin banka hesabı içerisinden çekim yapılıyor.

mkoralparslan

Mesaj gönderen mkoralparslan » Çrş Mar 16, 2022 1:48 pm

gizemx yazdı: Çrş Mar 16, 2022 12:09 pm dil okulu öğrencisi olarak başladığın için özel sağlık sigortası alıyorsun evet. Sağlık sigortası aktivasyonu yaparken belirttiğin banka hesabı içerisinden çekim yapılıyor.
Yorumunuza dayanarak aynı süreçten geçtiğinizi varsayıyorum
Şayet öyle ise ne kadarlık bir kesinti yapılmıştı diye sorabilir miyim?

helegna

Mesaj gönderen helegna » Prş Mar 17, 2022 2:37 am

Arkadaşlar merhaba, bloke hesabımızı aktive ettikten sonra kaç gün içinde ilk ödememizi alıyoruz bilginiz var mı?

fulyaaz

Mesaj gönderen fulyaaz » Prş Mar 17, 2022 12:16 pm

bengurbagci yazdı: Çrş Eyl 25, 2019 4:21 pm Arkadaşlar transferwise kullanlar için paranızı kesinlikle euro üzerinden yollamayın.TL ile havale yapacaksınız alıcının alacağı parayı euro yollayacağınız parayı Türk lirası seçiniz.Gerisi zaten sizi yönlendirecektir..Aksi takdirde benim gibi paranız 1 ay askıda kalır.Euro Euro sakın denemeyin.Uluslararası swift kodu şuan için kapalı acı bir tecrübeyle sabittir.

Merhaba, paranız askıda kaldıgı sureci nasıl hallettiniz? Bu surecte Expatrio mu yoksa Turkiyeden parayı gonderdiginiz banka mı yardımcı oldu? Aydınlatırsanız sevinirim, suan ben de aynı durumdayım maalesef.

iyanas

Mesaj gönderen iyanas » Pzt Mar 21, 2022 10:07 pm

Arkadaslar merhaba

Benim param hesabimda euro da Expatrio ya para gondericem, iki secenegim var ya direkt swift yapicam ya da Transferwise uzerinden yapicam (yani bankamdaki euro mu wise a gondericem) fakat bu islemde yine swift kesilicek yani bu durumda wise n bana bir faydasi oluyor mu ?? Olmuyorsa direkt gondereyim napicaz 15-20 gunluk haslik gidiyor swift ucretine 😄

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Sal Mar 22, 2022 9:52 am

Merhaba Herkese,

Expatrio üzerinden bloke hesap açtım ancak açılışta sağlık sigortası eklemediğimi fark ettim. Daha sonra da plana ekleyebiliyormuşum öğrendim bunu ancak bir sorum olacak.

Şuan lisans eğitimi öncesi dil eğitimi alacağım bu yüzden expatrio üzerinden sağlık sigortası yapabiliyor muyum yapan var mı? 33€ 37€ ve 59€ luk paketler var en mantıklısı 37€ paket gibi duruyor. İnternetten araştırdım birazcık yazılanlarıda okudum. Vize için geçerli olduğunu anladım. Ancak sizlerden de bilgi alabilir miyim sistem nasıl ilerliyor her ay bloke hesaptan para yatarken yatmadan kesiliyor mu hesaptan? Nasıl işliyor sistem? Çünkü daha Alman banka hesabına sahip değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

iyanas

Mesaj gönderen iyanas » Çrş Mar 23, 2022 11:51 pm

iyanas yazdı: Pzt Mar 21, 2022 10:07 pm Arkadaslar merhaba

Benim param hesabimda euro da Expatrio ya para gondericem, iki secenegim var ya direkt swift yapicam ya da Transferwise uzerinden yapicam (yani bankamdaki euro mu wise a gondericem) fakat bu islemde yine swift kesilicek yani bu durumda wise n bana bir faydasi oluyor mu ?? Olmuyorsa direkt gondereyim napicaz 15-20 gunluk haslik gidiyor swift ucretine 😄

Arkadaşlar saolsun kimse yazmadı. Benim param teb de € hesabındaydı ve swift yaparak co hort galiba ingiltereye gönderdim saat 2 de, 3 civarı teb hesabımdan para düştü dekontu indirip yükledim saat 23.30 gibi de 06 blocked account confirmation belgesi geldi yani toplam 8-9 saatte işim halloldu.

Hülya

Mesaj gönderen Hülya » Prş Mar 24, 2022 12:21 pm

Merhabalar, buradan o kadar güzel bilgiler edindim ki... bu platformu oluşturan arkadaşlara cok tesekkür ediyorum. Şu an bir sorunumuz var ve benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.
Expatrio da acılan bloke hesaba para transfer ederken Transfergo yu kullanabiliyor muyuz?
Bloke hesaba bloke miktarını örneğin; yarısını Türkiye den, yarısını Almanya daki bir yakınımız yatırabilir mi? Yoksa tek seferde mi transferi gerçekleştirmeliyiz?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Mar 24, 2022 6:09 pm

Hülya yazdı: Prş Mar 24, 2022 12:21 pm Merhabalar, buradan o kadar güzel bilgiler edindim ki... bu platformu oluşturan arkadaşlara cok tesekkür ediyorum. Şu an bir sorunumuz var ve benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.
Expatrio da acılan bloke hesaba para transfer ederken Transfergo yu kullanabiliyor muyuz?
Bloke hesaba bloke miktarını örneğin; yarısını Türkiye den, yarısını Almanya daki bir yakınımız yatırabilir mi? Yoksa tek seferde mi transferi gerçekleştirmeliyiz?
Merhaba,

1) Transfergo, transferwise gibi aracıları kullanarak gönderim yapabilirsiniz.
2) Bloke hesabınıza istediğiniz sayıda ve istediğiniz kişiler tarafından para gönderimi yapılabilir. Bunun için portal içerisinden transfer talebi başlatırken ,göndereceğiniz para miktarını ve gönderim yapılacak ülke bilgisi manuel olarak girmeniz gerekmekte.

Sevgiler,
Expatrio Ekibi
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Mar 24, 2022 6:11 pm

uraskyra yazdı: Sal Mar 22, 2022 9:52 am Merhaba Herkese,

Expatrio üzerinden bloke hesap açtım ancak açılışta sağlık sigortası eklemediğimi fark ettim. Daha sonra da plana ekleyebiliyormuşum öğrendim bunu ancak bir sorum olacak.

Şuan lisans eğitimi öncesi dil eğitimi alacağım bu yüzden expatrio üzerinden sağlık sigortası yapabiliyor muyum yapan var mı? 33€ 37€ ve 59€ luk paketler var en mantıklısı 37€ paket gibi duruyor. İnternetten araştırdım birazcık yazılanlarıda okudum. Vize için geçerli olduğunu anladım. Ancak sizlerden de bilgi alabilir miyim sistem nasıl ilerliyor her ay bloke hesaptan para yatarken yatmadan kesiliyor mu hesaptan? Nasıl işliyor sistem? Çünkü daha Alman banka hesabına sahip değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Merhaba,

Evet portal içerisinden products sekmesinin altındaki " +" tuşuna basarak sağlık sigortasının dahil olduğu Value Package'a yükseltebiliyorsunuz.

*Bloke hesabın parasının yattığı hesap ile sağlık sigortasından çekilen hesaplar aynı olmak zorunda değil. İkisinin de hangi hesaplar olacağını siz belirliyorsunuz.
*37€ olan paket yeterlidir.

Sevgiler,
Expatrio Ekibi
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Mar 24, 2022 6:13 pm

fulyaaz yazdı: Prş Mar 17, 2022 12:16 pm Merhaba, paranız askıda kaldıgı sureci nasıl hallettiniz? Bu surecte Expatrio mu yoksa Turkiyeden parayı gonderdiginiz banka mı yardımcı oldu? Aydınlatırsanız sevinirim, suan ben de aynı durumdayım maalesef.
Merhaba,

Eğer paranız askıda kaldı ise, gönderim yaptığınız banka (Mangopay) parayı size kısa sürede iade ediyor olacak.

Sevgiler,
Expatrio Ekibi

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Mar 25, 2022 12:22 pm

helegna yazdı: Prş Mar 17, 2022 2:37 am Arkadaşlar merhaba, bloke hesabımızı aktive ettikten sonra kaç gün içinde ilk ödememizi alıyoruz bilginiz var mı?
Merhaba,

İlk aktivasyon sonrası 7 gün içinde paranızı alıyorsunuz. Daha sonraları ayın son Cuması paranız yatıyor olacak.

Sevgiler,
Expatrio Ekibi