Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT/11 ile özel dil kursuna gidilebilir mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
wissendurst

AT/11 ile özel dil kursuna gidilebilir mi?

Mesaj gönderen wissendurst » Çrş Mar 09, 2022 11:35 am

Merhaba.Sağlık sigortası yaptırmak hakkında şöyle bir sorum olacaktı:

Siegen üniversitesinden dil kursu için şartlı kabul aldım.Şuan AT/11 belgesi alma imkanım var fakat ben üniversitenin dil kursu yerine frankfurtta özel bir dil kursuna gitmeyi planlıyorum.Okuldan şartlı kabul belgem olduğu için şuan SGK'ya gittiğimde AT/11 belgesi alabiliyorum fakat 3 veya 6 ay sonra at/11 belgesini uzatmak istediğimde özel dil kursuna gitmekte olacağım için AT/11 belgemi yenilememin bir yolu var mı? Veya ilk gidişte alıp daha sonra özel sağlık sigortasına geçiş yapmam bir problem yaratır mı ??(tekrar üniversitede lisans eğitim almaya başladığımda AT/11'ye geçiş yapmak gibi)

Ayrıca dil kursunu üniversitede yapmayacağım için öğrenci statüsünde olmuyorum diye biliyorum.
Aksi halde AT/11 yerine özel sağlık sigortası mı yaptırmalıyım?
Kafam bu konuda baya karışık yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ):

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: AT/11 ile özel dil kursuna gidilebilir mi?

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 10, 2022 7:21 pm

Merhaba, sadece ön kabul belgesiyle de AT11 alabiliyorsunuz, uni ya da özel kursa gitmeniz farketmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

wissendurst

Re: AT/11 ile özel dil kursuna gidilebilir mi?

Mesaj gönderen wissendurst » Sal Mar 15, 2022 10:56 pm

Physiker yazdı: Prş Mar 10, 2022 7:21 pm Merhaba, sadece ön kabul belgesiyle de AT11 alabiliyorsunuz, uni ya da özel kursa gitmeniz farketmiyor.
Cevabınız için çok teşekkür ederim bu konu dediğim gibi kafamı baya karışmıştı.Beni yaklaşık 300-400€'luk bir harcamadan kurtardınız :)