Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite başvuru tarihleri hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lonelypup

Re: Üniversite başvuru tarihleri hk.

Mesaj gönderen lonelypup » Prş Mar 10, 2022 8:54 pm

Kaya yazdı: Çrş Mar 02, 2022 7:59 pm Eğer bu kış başvurularını kaçırırsam diğer kış başvurularını beklemeyi düşünüyorum ama aklıma bir konu takıldı misal veriyorum ;

Duisburg-Essen Universität başvuru tarihi 15.06. – 31.07.22 diyelim ben 15.06.2023 tarihinde başvuru yaparsam kabul aldığımda direkt okula başlayabiliyor muyum yoksa tüm kayıt tarihinin son bulması mı gerekiyor değerlendirme yapmaları için ?

Son olarak, Yaz döneminde lisans başvurusu yapılabilir mi yapılırsa bunun dezavantajı var mı ?
Genelde başvuru tarihinin bitmesini beklemiyorlar, ben hiç denk gelmedim yani. En sağlıklı bilgi için okula mail atabilirsiniz

Yaz döneminde lisans veren okullar var ama az. Aklıma önemsemeye değer bir dezavantaj gelmiyor açıkcası. Belki çoğu öğrenci kış döneminde başladığı için yurtlarda boş yer bulmak zorlayabilir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Üniversite başvuru tarihleri hk.

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 11, 2022 10:37 am

Lisans mi yüksek lisansmi? Ingilizcemi almancami? Gerekli dil sertifikasi varmi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com