Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Sal Ağu 17, 2010 12:49 am

Ben granator araciligla ve uniden sartli kabul alarak gelesim var. granator dayim veya uzaktan akrabam olcak.

Vize gorusmesinde ve formunda adresimi riske girmemek icin granator adresi yapmayacagim.Ama almanyaya gittigimde granator yaninda kalacagim…

Dil kursumda buyuk bi ihtimalle RP ye gidecegim.Simdi ben formda dil kursunun adresini yazacagim.Gorusmelerde ise: dil kursum ayrica yurt danismanligi yapiyor bana 20- 25 gun icinde odalar bosalacagini soylediler gittigimde orada kalacagim diyecegim.

Benim bu durumu dil kursuna bildirmeliyimmi?
Birde yabancilar subesi bu durumu arastirip boyle bir sey olmadigini ogrenebilir mi?Eger yabancilar subesi arastirisa RP nin kalacak odalari falan var mi?
Vize gorusmesinde belge falan isteyebilirler mi benden?

Sizce boyle yapmam vize alma olasiligimi yukseltir mi???Dedigim gibi yani bu yurtta kalacagim demem yalandan yere olacak granator adresi gostersem riske girerim…
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

.Almanyada amcam dedem var benim dayimla halam ewli,buyuk bi ihtimalle granator olacak kiside uzaktan bi akraba hepsi ayni bolgede oturuyorlar gelsenkirchende simdi bana vizede akraban var mi diye sorduklarinda sadece dayim var akraba desem yabancilar subesinden cikar mi diyer akrabalar. Dayim ve halam alman vatandasi.Veya dedemi amcami stutgart tarafinda desem ne olur.Lutfen yonetici abiler tavsiyelerinize ihtiyacim war.Ne diyim sorduklarinda akrabalari.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ağu 17, 2010 3:26 am

Aile kutugunden degil yani 1. Derece degiller..Yani hicbirinin isimlerini vermek zorunda degilsin..
Garantor belgesini duzenleyecek kisi akraban olabilir bunda bir sorun yok..Tabi garantoru nereden tanidigini soracaklardir.
Onun haricinde baska bir bilgi vermek zorunda degilsin..Konsolosluk bizde oldugu gibi fisleme yapmiyor.O kadar derine inmecek zamanlari ve imkanlari yok.

Yurt konusunda evet RP nin yurtlari var..Bu sekilde dersen durum %50...Dusuk bir ihtimal Belki benden o zaman 25 gun icinde belgeni getir der ya da peki derler..
Dil kursuna bu durumu bildirmene gerek yok.Ama bir ihtimal gostermelik bir belge verebilirler yurt aradiklarina dair vs..

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Çrş Eyl 01, 2010 12:31 am

arkadaslar bu garantor belgesini yabancilar dairesinden almak ne kadar suruyor?

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Eyl 01, 2010 8:42 pm

kesin bilmemekler birlikle benm kini alan kisi bi gunde halletmisti

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Eyl 01, 2010 9:27 pm

benimki 15 dk da almis degisiyor yani yerine gore.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Eyl 01, 2010 9:47 pm

allah kimseyi yalanci garantorlerin eline dusurmesin .3 ayi gecti garantor belgesi bekliyordum birinden simdi gelmis maasim yetmiyor diyor. bu sitedeki binlerce arkadasimiz eminim ki beni anliyorlardir. o yuzden herkes 1 veya 2 euro bagista bulunsa bloke hesap acacam :) saka bir yana da cok pis salladi beni garantorum :) ama olsun baskan paris\'e gitmeyin bensiz.

3838

Mesaj gönderen 3838 » Çrş Eyl 01, 2010 9:55 pm

Ilginc mohsen yakin tanidigin degilmiydi ki ?

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Eyl 01, 2010 10:13 pm

hem de cok yakin ama daha gitmeden yakinindan uzak durmasini ogreniyoruz.

3838

Mesaj gönderen 3838 » Çrş Eyl 01, 2010 10:17 pm

Anladim kardes bizdede basladi bu mizmizlamalarda bakalim..

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Eyl 01, 2010 10:24 pm

he ya zaten bir basladi mi mizmizlanmaya gadasini aldigim bosver gitsin yaramaz.

henrymorgan

Mesaj gönderen henrymorgan » Prş Eyl 02, 2010 5:17 pm

arkadaslar emekli olan birisi garantor olabilir mi yani asagi yukari ne kadar maas garantor olmak icin yeterli olabilir

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cmt Eyl 04, 2010 8:39 pm

1 gunde vermisler belgeyi bana da kurstan biri 1 ay suruyor deyip bayagi telaslandirdi beni :)

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Pzr Eyl 05, 2010 3:10 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:
he ya zaten bir basladi mi mizmizlanmaya gadasini aldigim bosver gitsin yaramaz.[/quote]

mohsen memleket kayseri veya cevresi mi?

henrymorgan: garantorluk icin miktar eyalete gore degisiyo sanirim,en dogru bilgiyi yabancilar dairesi verir, hatta yabancilar dairesinin internet sitesinde bile yaziyo sartlar.

mesela berlin eyaleti icin gereken bilgiler surada yaziyo:

http://www.berlin.de/buergeramt/index.p ... ung=120691
uk

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzt Eyl 06, 2010 2:36 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Aile kutugunden degil yani 1. Derece degiller..Yani hicbirinin isimlerini vermek zorunda degilsin..
Garantor belgesini duzenleyecek kisi akraban olabilir bunda bir sorun yok..Tabi garantoru nereden tanidigini soracaklardir.
Onun haricinde baska bir bilgi vermek zorunda degilsin..Konsolosluk bizde oldugu gibi fisleme yapmiyor.O kadar derine inmecek zamanlari ve imkanlari yok.

Yurt konusunda evet RP nin yurtlari var..Bu sekilde dersen durum %50...Dusuk bir ihtimal Belki benden o zaman 25 gun icinde belgeni getir der ya da peki derler..
Dil kursuna bu durumu bildirmene gerek yok.Ama bir ihtimal gostermelik bir belge verebilirler yurt aradiklarina dair vs..[/quote]

Boyle bi gostermelik belge temin edersem o zaman vize esnasinda gostermem mi daha olum lu olur birde sana gore nasil bir aciklama yapiyim kalcak yer acisindan inandirici olmak icin :D?? Anahtarim oraya gittiginde hazir olcak falan gibi...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eyl 06, 2010 4:44 am

Hayalgucunuzu calistirin o konuda. _)

bancy

Mesaj gönderen bancy » Çrş Eyl 08, 2010 9:32 pm

Merhaba, ben 28 Eylul\'e bilet aldim, bazi belgelerin gecikmesi dolayisiyla vizeme basvurum biraz gecikti. Vize basvurusunu Almanya\'dan bir garantorle halletmeyi dusunuyorum. Sorun su ki, aldigim randevu 16 Eylul ve o zamana kadar bege alinabilir mi emin olamiyorum. Alinabilirse de konsolosluga basvururken bu belgenin taratilmis halini vs goturebilir miyiz? Sayet asli gerekiyorsa hangi sirketle bir gun icinde gelebilir bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Yardiminiz icin simdiden tesekkurler.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Eyl 08, 2010 9:58 pm

[quote]bancy tarafindan yazilan metin:
Merhaba, ben 28 Eylul\'e bilet aldim, bazi belgelerin gecikmesi dolayisiyla vizeme basvurum biraz gecikti. Vize basvurusunu Almanya\'dan bir garantorle halletmeyi dusunuyorum. Sorun su ki, aldigim randevu 16 Eylul ve o zamana kadar bege alinabilir mi emin olamiyorum. Alinabilirse de konsolosluga basvururken bu belgenin taratilmis halini vs goturebilir miyiz? Sayet asli gerekiyorsa hangi sirketle bir gun icinde gelebilir bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Yardiminiz icin simdiden tesekkurler.[/quote]

valla kardesim sen 12 gunde vize alabilecegini dusunuyorsan garantor belgesi sana 8 gunde hayli hayli gelir. kolay gelsin.

bancy

Mesaj gönderen bancy » Çrş Eyl 08, 2010 10:18 pm

Yalniz erasmus ogrencisi olarak gidecegim icin cabuk cikacagini soylediler. Bir diger giden arkadasima 3 gunde cikmis mesela. Benim sikintim bu garantor belgesinin taranmis halini kabul ederler mi bu konuda yardima ihtiyacim var.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Eyl 08, 2010 10:29 pm

[quote]bancy tarafindan yazilan metin:
Yalniz erasmus ogrencisi olarak gidecegim icin cabuk cikacagini soylediler. Bir diger giden arkadasima 3 gunde cikmis mesela. Benim sikintim bu garantor belgesinin taranmis halini kabul ederler mi bu konuda yardima ihtiyacim var.[/quote]

erasmus icinse sevindim biletinin yanmasindan korkmustum ben. belgenin fax\'ini kabul etmiyorlar ayni mantikla dusunursek onuda kabul etmeyebilirler. sanirim orjinali gerekiyor. hem cikarttirmak uzun surmuyor galiba (istisnalar disinda) telas yapma ulasir bence. kargoyla gonderirlerse problem olmaz.

bancy

Mesaj gönderen bancy » Çrş Eyl 08, 2010 10:33 pm

Peki, erasmus ogrencilerinin vizelerinin cok istisnai bir durum olmadikca 3-4 gun icinde cikmasi kesin midir? Bu tarihin uzama ihtimali neye baglidir?

Baslikla ilgili degil pek ama...

Kilitli