Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör belgesinde açıklama yok

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
wissendurst

Garantör belgesinde açıklama yok

Mesaj gönderen wissendurst » Cum Mar 04, 2022 10:10 pm

2 gün önce garantör belgem elime geçti.Fakat belgenin arka tarafında behördenvermerken(official remarks) kısmında benim kalış sürem vs. yazmıyordu.Sadece sol alt kısımda:
"voraussichtliche dauer des aufenthalts" kısmında Daueraufenthalts
ve Zweck des aufenthalts kısmında Sprachkurs und studium yazıyor.

Araştırdığım kadarıyla herhangi bir daueraufenthalts ibaresi yerine bir açıklama olması gerekiyordu.Ve son olarak ismim Memet ama garantörüm Mehmet diye yazdırmış,1 harften bir problem olur mu?

Kuss

Re: Garantör belgesinde açıklama yok

Mesaj gönderen Kuss » Pzr Mar 06, 2022 12:19 am

wissendurst yazdı: Cum Mar 04, 2022 10:10 pm 2 gün önce garantör belgem elime geçti.Fakat belgenin arka tarafında behördenvermerken(official remarks) kısmında benim kalış sürem vs. yazmıyordu.Sadece sol alt kısımda:
"voraussichtliche dauer des aufenthalts" kısmında Daueraufenthalts
ve Zweck des aufenthalts kısmında Sprachkurs und studium yazıyor.

Araştırdığım kadarıyla herhangi bir daueraufenthalts ibaresi yerine bir açıklama olması gerekiyordu.Ve son olarak ismim Memet ama garantörüm Mehmet diye yazdırmış,1 harften bir problem olur mu?
Merhaba,

Kendi belgemle karşılaştırdığımda behördenvermerken kısmı bende de boş, voraussichtliche dauer des aufenthalts kısmında ise 5 sene yazıyor. Daha önce Studium yerine Schule yazdığı için benden belgeyi tekrar almamı istediler. Ama belgede pasaport numarası da yazdığı için bir harfe dikkat etmeyebilirler diye düşünüyorum. En kötü durumda eksik belge olarak sonradan teslim edebilirsiniz. Umarım gerek kalmaz.

Kolay gelsin