Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Semester Ticket nimetleri :)

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr Eyl 23, 2012 6:55 pm

Kis donemi hangi ay basliyorsa o ayin basindan itibaren kullanabilirsin. Bizde mesela 10. ayin basindan 3. ayin sonuna kadar kullaniliyor.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Eyl 24, 2012 7:45 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Kis donemi hangi ay basliyorsa o ayin basindan itibaren kullanabilirsin. Bizde mesela 10. ayin basindan 3. ayin sonuna kadar kullaniliyor.[/quote]

Duisburg-essen uni bunun baslama tarihini biliyormsun?
So geht nicht !

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt Eyl 24, 2012 9:23 pm

ay olarak belirtilmistir murat ekimden itibaren kullan iste .
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

prometheus

Mesaj gönderen prometheus » Prş May 22, 2014 4:38 pm

Semesterticket ile haftaici 19:00 dan once zusatzticket ile bir kisi tasiyabilir miyim vrr icinde?

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Prş Oca 01, 2015 9:33 pm

evet tasiyabilirsin,hizli trenler falan haric tabi

tonks

Re: Semester Ticket nimetleri :)

Mesaj gönderen tonks » Pzr Oca 30, 2022 5:39 pm

Dün (Cumartesi günü) akşam 7'den sonra Bielefeld'de şehir içi tramayda ev arkadaşımı semester ticket ile yanımda taşıyordum. Biletinizle birini taşıyamazsınız dendi ve ev arkadaşıma 60 euro ceza kesildi. Açıklama yaptığım halde böyle bir şey olmadığı söylendi. Bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı? Daha önce Düsseldorf'ta Erasmus öğrencisiyken yanımda birilerini taşıyabiliyordum ancak başımıza böyle bir durum geldi. Pazartesi günü cezayı ödemeye gittiğimizde durumu yeniden yetkililere soracağım ancak aranızda başına böyle bir şey gelen oldu mu?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Oca 30, 2022 8:21 pm

tonks yazdı: Pzr Oca 30, 2022 5:39 pm Dün (Cumartesi günü) akşam 7'den sonra Bielefeld'de şehir içi tramayda ev arkadaşımı semester ticket ile yanımda taşıyordum. Biletinizle birini taşıyamazsınız dendi ve ev arkadaşıma 60 euro ceza kesildi. Açıklama yaptığım halde böyle bir şey olmadığı söylendi. Bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı? Daha önce Düsseldorf'ta Erasmus öğrencisiyken yanımda birilerini taşıyabiliyordum ancak başımıza böyle bir durum geldi. Pazartesi günü cezayı ödemeye gittiğimizde durumu yeniden yetkililere soracağım ancak aranızda başına böyle bir şey gelen oldu mu?
Üniversitenin sitesinde yazilmis olmasi gerekiyor onu gösterebilirsiniz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzr Oca 30, 2022 11:59 pm

14 iş günü itiraz süresi oluyor cezaya. Mektupla ya da maille itiraz edin bence (mektupla daha garanti ya da her iki yolla). Semesterticket da ekleyin. Hemen ödemeden önce bu hakkınızı kullanın derim. Bazen silebiliyorlarmış da cezayı. Zaten hakkınız olan da bir şey, yanınızda haftaiçi 19:00'dan itibaren birini taşıyabiliyorsunuz. ceza kağıdı adrese de geliyor. Ne zamana kadar ödemeniz gerektiği orada yazar.
tonks yazdı: Pzr Oca 30, 2022 5:39 pm Dün (Cumartesi günü) akşam 7'den sonra Bielefeld'de şehir içi tramayda ev arkadaşımı semester ticket ile yanımda taşıyordum. Biletinizle birini taşıyamazsınız dendi ve ev arkadaşıma 60 euro ceza kesildi. Açıklama yaptığım halde böyle bir şey olmadığı söylendi. Bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı? Daha önce Düsseldorf'ta Erasmus öğrencisiyken yanımda birilerini taşıyabiliyordum ancak başımıza böyle bir durum geldi. Pazartesi günü cezayı ödemeye gittiğimizde durumu yeniden yetkililere soracağım ancak aranızda başına böyle bir şey gelen oldu mu?

tonks

Mesaj gönderen tonks » Pzt Oca 31, 2022 5:01 pm

Cevabınız için teşekkür ederim ancak Bielefeld Üniversitesi öğrencileri semesterticket ile bütün NRW bölgesini tek başına ücretsiz gezebilirmiş fakat şehir içi taşıtlar da dahil trenlerde ya da otobüslerde yanınıza arkadaş veya bisiklet alımı mümkün değilmiş maalesef.

tonks

Mesaj gönderen tonks » Pzt Oca 31, 2022 5:55 pm

tonks yazdı: Pzt Oca 31, 2022 5:01 pm Cevabınız için teşekkür ederim ancak Bielefeld Üniversitesi öğrencileri semesterticket ile bütün NRW bölgesini tek başına ücretsiz gezebilirmiş fakat şehir içi taşıtlar da dahil trenlerde ya da otobüslerde yanınıza arkadaş veya bisiklet alımı mümkün değilmiş maalesef.
Kısacası NRW bölgesinde bir üniversite öğrencisi semesterticket ile belirli şartlarda ücretsiz ulaşım sağlayabilir. Yanınıza birini veya bisikletinizi alıp alamayacağınız, okulunuzun DB ile arasındaki anlaşmaya bağlı. Bilet kullanım haklarınızı üniversitenizden öğrenmeniz en sağlıklısı gibi görünüyor.

mkahyaoglu

Mesaj gönderen mkahyaoglu » Pzt Şub 28, 2022 10:25 pm

ben hochschule Anhalttan kabul aldım ve malesef bu üniversite Semesterticket vermiyormuş. Öğrenci indirimli Tren tarifeleri bulmaya çalışıyorum bana aylık masrafı ne kadar olucak hesaplamam gerekiyor. Bilgisi olan varsa lütfen yazabilir mi? (okulun sitesinde Deutsche bahn ve MDV de indirimli tarifeler bulabilirsiniz diyor ama ben aylık 200 euronun altında bişey bulamadım)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Şub 28, 2022 10:46 pm

mkahyaoglu yazdı: Pzt Şub 28, 2022 10:25 pm ben hochschule Anhalttan kabul aldım ve malesef bu üniversite Semesterticket vermiyormuş. Öğrenci indirimli Tren tarifeleri bulmaya çalışıyorum bana aylık masrafı ne kadar olucak hesaplamam gerekiyor. Bilgisi olan varsa lütfen yazabilir mi? (okulun sitesinde Deutsche bahn ve MDV de indirimli tarifeler bulabilirsiniz diyor ama ben aylık 200 euronun altında bişey bulamadım)
Dil kursundaysanız young ticket alabilirsiniz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering