Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yerleşmiş bir şirket vs Start Up

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
benjamin21

Yerleşmiş bir şirket vs Start Up

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzr Şub 20, 2022 10:50 am

Ben 10 aydır 30 yıldır olan bir şirkette werkstudent olarak çalışıyorum. Bi start up firmasıyla görüşmem oldu 14 teklif ettiler, sonra ben 20 istiyorum dedim ve ertesi gün kabul ettiler.

Sizce evime yakın ofisi olan bu şirkette devam mı etmeliyim yoksa, start up a geçip aylık gelirimi 500-600 arttırayım mı?

Çok kararsızım. Sonuçta ben werkstudentim yani bir sene orda bir sene burda çalışmam mantıklı olur. Start up ın sözleşmesi çok uzun bir kaç tane ceza maddesi var yok şu olursa 3 brüt maaş, yok şu olursa 1 yıllık brüt maaş diye.

Fikirleriniz varsa öğrenmek isterim.

odes

Re: Yerleşmiş bir şirket vs Start Up

Mesaj gönderen odes » Pzt Şub 21, 2022 8:10 am

Start up iş yükü açısından daha zorlayıcı olur. Yetiştirilmesi gereken bir iş ve az sayıda çalışan oluyor genelde. Şimdiki ofisin yeri güzel, rahatım da bozulmasın diyorsanız kalmayı düşünebilirsiniz.

Amaa, öğrenciyken bunları denemezseniz bittikten sonra risk almak daha zor olacak. Hem start up ortamını tanımak, hem o tempoyu deneyimlemek, hem de bu sırada fazla para kazanma şansınız var. Yarın bir gün kendiniz bir iş kurmak isterseniz bunun çok faydası olacağından eminim.

Bu sorunun herkes için doğru olan bir cevabı yok. Kendi planınızı belirlemelisiniz. Yalnız şunu söyleyeyim, yeni işe geçmeye daha yakınsanız bunu yöneticinizle mutlaka paylaşın öncesinde. Farklı bir teklifte bulunabilirler. Bir gün çıkıp ben gidiyorum demek hoş karşılanmıyor.

benjamin21

Re: Yerleşmiş bir şirket vs Start Up

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzt Şub 21, 2022 11:44 am

Aynen ben de öyle düşündüm. Şu anki şirkette bir departman şefim var. Kendisine bahsettim böyle bir teklif aldım vs. Bu akşam iş yemeğimiz var son kararımı söyleyeceğim.

Duruma pragmatik bakmak gerek. İlk geldiğim zamanlar iş konusunda muhafazakar olmuş olmam normal diye düşünüyorum. Ama eğer zıplamalar yapılmazsa insan sürekli yerinde sayar.

Teklifi kabul edicem. Teşekkür ettim güzel yorumunuz için 🍀🍀
odes yazdı: Pzt Şub 21, 2022 8:10 am Start up iş yükü açısından daha zorlayıcı olur. Yetiştirilmesi gereken bir iş ve az sayıda çalışan oluyor genelde. Şimdiki ofisin yeri güzel, rahatım da bozulmasın diyorsanız kalmayı düşünebilirsiniz.

Amaa, öğrenciyken bunları denemezseniz bittikten sonra risk almak daha zor olacak. Hem start up ortamını tanımak, hem o tempoyu deneyimlemek, hem de bu sırada fazla para kazanma şansınız var. Yarın bir gün kendiniz bir iş kurmak isterseniz bunun çok faydası olacağından eminim.

Bu sorunun herkes için doğru olan bir cevabı yok. Kendi planınızı belirlemelisiniz. Yalnız şunu söyleyeyim, yeni işe geçmeye daha yakınsanız bunu yöneticinizle mutlaka paylaşın öncesinde. Farklı bir teklifte bulunabilirler. Bir gün çıkıp ben gidiyorum demek hoş karşılanmıyor.