Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabancılar Dairesi'nden şüpheli mail 🧐

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
eylla

Yabancılar Dairesi'nden şüpheli mail 🧐

Mesaj gönderen eylla » Sal Şub 15, 2022 10:17 pm

Herkese iyi akşamlar,
Öncelikle vizeye İzmir konsolosluğundan lisans eğitimi için başvurdum. Bugün mailimin spam kutusuna VISA-PROCESSİNG başlığıyla yabancılar dairesinden geliyor gibi görünen bir mail geldi. Özetle bloke hesabıma 10 aylık para yatırdığımı ve 01.03 tarihine kadar tamamlamam gerektiğini söylüyor. İsmim ve hesaptaki para bilgisi doğru ama yabancılar dairesinden gelebilecek resmiyette bi maile benzetemedim. Hiçbir linke de tıklamadım şuana kadar. Bana kalırsa böyle bir durumda konsolosluk iletişime geçer ya da yabancılar dairesi benim olduğumu kanıtlayacak tc/pasaport no gibi bilgileri maile dahil ederdi. Daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu,ne yapmalıyım?

Cezeri

Re: Yabancılar Dairesi'nden şüpheli mail 🧐

Mesaj gönderen Cezeri » Sal Şub 15, 2022 11:49 pm

eylla yazdı: Sal Şub 15, 2022 10:17 pm Herkese iyi akşamlar,
Öncelikle vizeye İzmir konsolosluğundan lisans eğitimi için başvurdum. Bugün mailimin spam kutusuna VISA-PROCESSİNG başlığıyla yabancılar dairesinden geliyor gibi görünen bir mail geldi. Özetle bloke hesabıma 10 aylık para yatırdığımı ve 01.03 tarihine kadar tamamlamam gerektiğini söylüyor. İsmim ve hesaptaki para bilgisi doğru ama yabancılar dairesinden gelebilecek resmiyette bi maile benzetemedim. Hiçbir linke de tıklamadım şuana kadar. Bana kalırsa böyle bir durumda konsolosluk iletişime geçer ya da yabancılar dairesi benim olduğumu kanıtlayacak tc/pasaport no gibi bilgileri maile dahil ederdi. Daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu,ne yapmalıyım?
Merhaba, iyi akşamlar. Size gönderilen maildeki e-posta adresini internette aratırsanız, eğer e-posta adresi yabancılar dairesinin ise büyük ihtimal internette arattığınızda çıkacaktır. Eğer gerçekten adres yabancılar dairesinin ise gelen maili konsolosluğa bildirin ve bilgi alın bence. İnternette arattığınızda eğer böyle bir e-posta çıkmazsa karşınıza, iki ihtimali de göz önünde bulundurmak için yine bu gelen maili konsolosluğa bence bildirmelisiniz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 16, 2022 11:27 am

Tam olarak gelen mail adresi neydi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Prş Şub 17, 2022 12:32 am

eylla yazdı: Sal Şub 15, 2022 10:17 pm Herkese iyi akşamlar,
Yabancılar dairelerinin kod gibi görünen rakam ve harflerden oluşan mail adresleri olabiliyor. Yine de teyit edin tabi.

eylla

Mesaj gönderen eylla » Çrş Şub 23, 2022 12:15 pm

Konsolosluktan teyit ettim,vize işlemleri resmi mail adresi olduğu söylendi 👍🏻