Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Proje fen imam hatip lisesi mezunu olarak Almanya'da okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
adall_00

Proje fen imam hatip lisesi mezunu olarak Almanya'da okumak

Mesaj gönderen adall_00 » Çrş Şub 16, 2022 5:52 pm

Merhaba ben türkiyede proje imam hatip fen ve sosyal bilimler lisesi son sınıfım.Okulum lgs sınavı sonucuna göre öğrenci alan prestijli bir okul,dersleri de fen lisesi programında ve sadece sayısal dersler işleniyor. Ben üniversiteyi Almanya'da okumak istiyorum. Yks sınavında
kâğıt önüme geldiğinde imam hatip mezunu olarak gösterecek: Bu Almanya'da okumam için bir sorun oluşturur mu? Sorun oluşturuyorsa ne yapmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz?

İyi günler!

adall_00

Re: Proje fen imam hatip lisesi mezunu olarak Almanya'da okumak

Mesaj gönderen adall_00 » Çrş Şub 16, 2022 6:43 pm

Araştırdığımda göre imam hatip mezunlarına studienkolleg gerekiyormuş ama benim derslerim fen lisesi programı olduğu gibi ders içerikleri vs. hepsi aynı olduğu için sormak istedim;yardımcı olursanız sevinirim.

nacho

Mesaj gönderen nacho » Çrş Şub 16, 2022 8:58 pm

adall_00 yazdı: Çrş Şub 16, 2022 6:43 pm Araştırdığımda göre imam hatip mezunlarına studienkolleg gerekiyormuş ama benim derslerim fen lisesi programı olduğu gibi ders içerikleri vs. hepsi aynı olduğu için sormak istedim;yardımcı olursanız sevinirim.
yanlış hatırlamıyorsam buna benzer bi soru daha sorulmuştu ve gerektiği söylenmişti
sizdende stk istenebilir
imamhatip meslek açık(bu biraz farklı) liselerden stk istiyorlar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 16, 2022 10:18 pm

Türkiye de yeni acilan imam hatiplerin hepsi zaten proje. Stk yapmaniz gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

adall_00

Mesaj gönderen adall_00 » Çrş Şub 16, 2022 11:08 pm

Physiker yazdı: Çrş Şub 16, 2022 10:18 pm Türkiye de yeni acilan imam hatiplerin hepsi zaten proje. Stk yapmaniz gerekiyor.
Peki bu stk dan Türkiye de 1 dönem mi yoksa 1 sene mi okuyarak muaf olabilirim?

nacho

Mesaj gönderen nacho » Prş Şub 17, 2022 12:39 am

adall_00 yazdı: Çrş Şub 16, 2022 11:08 pm Peki bu stk dan Türkiye de 1 dönem mi yoksa 1 sene mi okuyarak muaf olabilirim?
1 sene

ysfOrs

Mesaj gönderen ysfOrs » Pzt Şub 21, 2022 6:16 pm

Evet aynı soruyu ben de sormuştum. Şuan ben de proje imam hatip son sınıfım. Üniversiteye başvurduğumuzda lise transkriptimizi istiyorlar. Orada ders saatlerimiz görünüyor. Bizim müfredatımız fen lisesiyle aynı olduğundan fen ve mat dersleri ağırlıklı. Belki bu yüzden biz stk dan muaf olabiliriz diye düşünüyordum ama galiba bizim de yapmamız gerekiyor
jein