Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize uzatma ve sağlık sigortası

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
io94

Vize uzatma ve sağlık sigortası

Mesaj gönderen io94 » Pzt Oca 24, 2022 11:59 pm

Arkadaşlar,
Berlin'e yükseköğrenime hazırlık amaçlı dil lursı vizesitle geldim. 6 aylık vizemi uzatmak için randevu aldım.

Yarın vize uzatma görüşmem var ama aklıma bir şey takıldı. Ben buraya gelirken allianz seyahat ve sağlık sigortası yapmıştım. Salgın hastalıkları ve seyahatle ilgili oşasışıklara karşı.

Sonra ek olarak başka bir sağlık sigortası yaptırmadım.
Yaptırmam gerekiyor mu yoksa bu elimdeki allianz seyahat sağlık sigortası yeterli mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Vize uzatma ve sağlık sigortası

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 25, 2022 12:26 pm

Seyehat saglik sigortasi sadece "seyehat" süresini kapsiyor. Almanya da gecerli bir "saglik" sigortasi yaptirmaniz gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mbc9195

Mesaj gönderen mbc9195 » Cum Şub 11, 2022 1:40 am

io94 yazdı: Pzt Oca 24, 2022 11:59 pm Arkadaşlar,
Berlin'e yükseköğrenime hazırlık amaçlı dil lursı vizesitle geldim. 6 aylık vizemi uzatmak için randevu aldım.

Yarın vize uzatma görüşmem var ama aklıma bir şey takıldı. Ben buraya gelirken allianz seyahat ve sağlık sigortası yapmıştım. Salgın hastalıkları ve seyahatle ilgili oşasışıklara karşı.

Yaptırmam gerekiyor mu yoksa bu elimdeki allianz seyahat sağlık sigortası yeterli mi?
Merhaba,

Ben de vizemi oturuma çevirmek için Berlin Yabancılar Dairesinden randevu almaya çalışıyorum ancak hep uygun yer yok diye uyarı veriyor. Siz nasıl aldınız? Belli bir saatte mi denemem lazım

io94

Mesaj gönderen io94 » Pzt Şub 14, 2022 8:25 am

mbc9195 yazdı: Cum Şub 11, 2022 1:40 am Merhaba,

Ben de vizemi oturuma çevirmek için Berlin Yabancılar Dairesinden randevu almaya çalışıyorum ancak hep uygun yer yok diye uyarı veriyor. Siz nasıl aldınız? Belli bir saatte mi denemem lazım
Merhabalar,

Ben de yer bulamıyordum, yabancılar dairesine e-mail gönderdim. Oturum uzatmak istediğimi ve randevu bulamadığımı söyledim. Birkaç gün sonra dönüş yaptılar. Yardımcı oldular. :)

Bu arada oturumumu eylül sonuna dek uzattılar. Vizem mart sonuna kadardı. Dil kursum nisana kadar. Dil sınavına Almanya'da hazırlanıp girmek istediğimi söyledim ama herhangi bir kursa yeniden kayıt yapmadım. Ayrıca dil sınavından sonra başvurmak istediğim okulları ziyaret edeceğimi, hocalarla görüşeceğimi ve bunun için de Almanya'da olmam gerektiğini söyledim. Care consept'ten sağlık sigortası yaptım uygun fiyatlı. Hesabımda da 10 bin küsür euro vardı. Randevu için gittiğim gün, 6 ay daha uzattılar oturumumu. Bu kadar hızlı sonuçlanacağını düşünmüyordum.

erencankaya

Mesaj gönderen erencankaya » Pzt Şub 14, 2022 12:09 pm

Hocam benim sizin sorunuzdan bağımsız size bir sorum var siz 36f ile mi başvurdunuz 39f ile mi? Vizenizde Sprachkurs altında da 16b yazıyor değil mi?

io94

Mesaj gönderen io94 » Sal Şub 15, 2022 8:21 am

erencankaya yazdı: Pzt Şub 14, 2022 12:09 pm Hocam benim sizin sorunuzdan bağımsız size bir sorum var siz 36f ile mi başvurdunuz 39f ile mi? Vizenizde Sprachkurs altında da 16b yazıyor değil mi?
Tam olarak şöyle yazıyor:

Sprachk./Studium
16b

erencankaya

Mesaj gönderen erencankaya » Çrş Şub 16, 2022 11:56 am

io94 yazdı: Sal Şub 15, 2022 8:21 am Tam olarak şöyle yazıyor:

Sprachk./Studium
16b
Anladım teşekkürler

nurangzkk

Mesaj gönderen nurangzkk » Pzr Şub 20, 2022 1:29 am

Merhaba. Vize uzatırken bloke hesapta kalan parayı mı gösterdiniz yoksa tekrar mı bir yıllık tutara tamamladınız?

io94

Mesaj gönderen io94 » Pzr Şub 20, 2022 11:21 am

nurangzkk yazdı: Pzr Şub 20, 2022 1:29 am Merhaba. Vize uzatırken bloke hesapta kalan parayı mı gösterdiniz yoksa tekrar mı bir yıllık tutara tamamladınız?
Merhabalar,

Ben bloke hesaptaki paramı hiç kullanmamıştım. O yüzden bloke hesaptaki tam bir yıllık parayı gösterdim 10 bin küsür euro.

Randevu aldığımda bana gönderilen belgede, hesapta 10 bin küsürlük bir para göstermem gerektiği yazıyordu. 5-6 bin euro gösterseydim ne diyeceklerdi? diye merak ediyordum ben de. Çünkü ben o parayı zaten bir yıllık bloke hesap için ayırmışım. 4-5. ayda hesabımdan para eksilmiş olması normal olurdu. Bu durumda vize uzatmak için -o da 6 aylık bir uzatma, bir yıllık değil- neden benden 4-5. ayda bir daha bir yılllık para göstermemi istiyorlar anlamadım.

Aksini yapsaydım, bloke hesaptaki paramı harcamış olsaydım muhtemelen bu durumu yetkililere açıklayan bir e-mail yazar ve ayrıntıları öğrenirdim.
Bende de bir soru işareti olarak kaldı bu durum.

Articain

Mesaj gönderen Articain » Pzt Şub 21, 2022 11:35 am

Aekadaşlar vize uzatma hakkında bilgi verebilir misiniz suan almanyadayım ama nasıl yapacagım konusunda hicbir fikrim yok burada aradım ama bulamadım

nurangzkk

Mesaj gönderen nurangzkk » Sal Şub 22, 2022 12:47 am

io94 yazdı: Pzr Şub 20, 2022 11:21 am Merhabalar,

Ben bloke hesaptaki paramı hiç kullanmamıştım. O yüzden bloke hesaptaki tam bir yıllık parayı gösterdim 10 bin küsür euro.

Randevu aldığımda bana gönderilen belgede, hesapta 10 bin küsürlük bir para göstermem gerektiği yazıyordu. 5-6 bin euro gösterseydim ne diyeceklerdi? diye merak ediyordum ben de. Çünkü ben o parayı zaten bir yıllık bloke hesap için ayırmışım. 4-5. ayda hesabımdan para eksilmiş olması normal olurdu. Bu durumda vize uzatmak için -o da 6 aylık bir uzatma, bir yıllık değil- neden benden 4-5. ayda bir daha bir yılllık para göstermemi istiyorlar anlamadım.

Aksini yapsaydım, bloke hesaptaki paramı harcamış olsaydım muhtemelen bu durumu yetkililere açıklayan bir e-mail yazar ve ayrıntıları öğrenirdim.
Bende de bir soru işareti olarak kaldı bu durum.
Anladım, çok teşekkür ederim. Rica etsem bunun cevabını öğrenirseniz beni de buradan bilgilendirir misiniz?

Esila

Mesaj gönderen Esila » Çrş Kas 08, 2023 10:04 pm

Physiker yazdı: Sal Oca 25, 2022 12:26 pm Seyehat saglik sigortasi sadece "seyehat" süresini kapsiyor. Almanya da gecerli bir "saglik" sigortasi yaptirmaniz gerekiyor.
Gürkan Hocam iyi akşamlar.Şartlı kabul dil kursu için Care consept firmasından 48 euroluk bu sigortayı yaptırsam konsolosluk için geçerlimidir?
Dosya ekleri
Ekran Görüntüsü (573).png
Ekran Görüntüsü (573).png
İSTANBUL=36F LİSANS
RANDEVU TALEP=28.08.2023
ATAMA TARİHİ=06.11.2023
GÖRÜŞME TARİHİ=29.11.2023
UPS MESAJ=03.01.2024
KARGO TESLİM=04.01.2024
(BU KİŞİ HOCAM DİYE HİTAP EDENLERİ CİDDİYE ALMIYOR)