Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ProctorU

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Sshr

ProctorU

Mesaj gönderen Sshr » Çrş Şub 09, 2022 7:01 pm

Merhabalar,

ProctorU sitesinde sınav işleyişi nasıldır? Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

masteralm

Re: ProctorU

Mesaj gönderen masteralm » Cum Şub 11, 2022 8:49 pm

Ben geçen sene home edition TOEFL'da ProctorU ile sınava girdim. TOEFL'da en başta kimlik doğrulamayı, masanın etrafını göstermeyi vb ProctorU'daki görevli ile gerçekleştiriyorsun. Eğer sınavda bir sorunla karşılaşırsan (beni Reading'de sistemden atmıştı) seni geri alıyor, bu konularda yardımcı oluyor. İnternet bağlantının iyi olmasını öneririm. Eğer TOEFL ile ilgili bir sorun varsa cevaplamaya çalışırım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sshr

Mesaj gönderen Sshr » Cum Şub 11, 2022 11:30 pm

Merhabalar, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Deggendorf Üniversitesi'nin Primuss adındaki bir hesap üzerinden kayıt için ön sınavın bu siteden yapıldığını öğrendim. Açıkçası ilk defa online olarak böyle bir sınava gireceğim için endişeliydim.

lonelypup

Mesaj gönderen lonelypup » Cmt Şub 12, 2022 12:08 am

Sshr yazdı: Çrş Şub 09, 2022 7:01 pm Merhabalar,

ProctorU sitesinde sınav işleyişi nasıldır? Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?
Ben de Deggendorf'un ProctorU sınavına girmiştim hatırladığım kadarıyla anlatayım.

Sana gelen e-mailde anlatıldığı gibi sisteme giriyorsun. Sonra sistemdeki birisi sana yapman gerekenleri anlatıyor, kimlik kontrolü yapıyor vs. Aynı zamanda bilgisayarı bütün odada dolaştırmanı istiyorlar (duvarlarda kopya var mı, köşe bucakta birisi saklanıyor mu diye). Telefonumdaki kamerayı bilgisayarıma doğru tutarak klavyede falan kopya olup olmadığını bile kontrol etmişlerdi, o derece.

Her şey yolundaysa sınavın başlıyor. Sınav boyunca kameran açık, seni ve monitörünü izliyorlar. Sınav esnasında gözlerini çok kaydırırsan, ekran dışına fazla bakarsan şüphelenebilirler. Ben bi ara kamera açısını bozmuşum, kollarımı tam göremedikleri için hemen müdahale ettiler ve düzeltmemi istediler. Sınavın ortasında tam odaklanmışken adam bır bır bır bir şeyler söylemeye başlayınca ödüm kopmuştu.

Evet hatırladığım kadarıyla bu şekil bir şeydi. Bütün bu kontroller strese sokabilir (beni de sokmuştu) ama kurallara uyduğun sürece endişelenmene gerek yok gerçekten

Sshr

Mesaj gönderen Sshr » Cmt Şub 12, 2022 11:02 pm

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. İçime biraz su serpildi🤦🏽‍♀️
Siz hangi bölümün sınavına girmiştiniz ve sınavın zorluk derecesi neydi?

lonelypup

Mesaj gönderen lonelypup » Pzr Şub 13, 2022 1:27 am

Sshr yazdı: Cmt Şub 12, 2022 11:02 pm Yanıtınız için çok teşekkür ederim. İçime biraz su serpildi🤦🏽‍♀️
Siz hangi bölümün sınavına girmiştiniz ve sınavın zorluk derecesi neydi?
ben International Management için girmiştim. sınav kolaydı, basit matematik soruları ve ekonomi hakkında falan genel kültür soruları vardı. erken de bitirmiştim aslında ama çok da iyi yapamamışım demek ki, kabul edilmediğime göre :D

Sshr

Mesaj gönderen Sshr » Pzt Şub 14, 2022 8:50 am

Ben de Endüstri Mühendisliği için gireceğim. Sizin adınıza üzüldüm, umarım daha iyisi olur. Bir de bu sınavın herhangi bir örnek soruları var mı, önceden hazırlanmak istiyorum da. Ya da herhangi bir kaynak?

lonelypup

Mesaj gönderen lonelypup » Pzt Şub 14, 2022 9:14 am

Sshr yazdı: Pzt Şub 14, 2022 8:50 am Ben de Endüstri Mühendisliği için gireceğim. Sizin adınıza üzüldüm, umarım daha iyisi olur. Bir de bu sınavın herhangi bir örnek soruları var mı, önceden hazırlanmak istiyorum da. Ya da herhangi bir kaynak?
her bölüm için aynı mıdır bilmiyorum ama DIT online test platformunda örnek sınav vardı. ben onu çözüp girmiştim sınava. onun dışında belirli bir kaynak olduğunu zannetmiyorum. redditde falan endüstri mühendisliğinin sınavına girmiş insanları bulabilirsiniz belki