Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'ya Euro Gönderme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
odes

Almanya'ya Euro Gönderme

Mesaj gönderen odes » Cum Ara 31, 2021 12:35 pm

Merhaba arkadaşlar, Sperrkonto için Almanya'daki hesaba para göndermem gerekiyor. Ama Türkiye'deki para halihazırda Euro olarak bulunuyor. Wise (Transferwise) ve bulabildiğim alternatifleri Türkiye'den TL alarak çalışıyorlar. Western Union'daki komisyonlar çok yüksek. Bunun makul bir yolu yok mudur? TL'ye çevirip Transferwise ile göndermekten başka çözüm bilen var mı?

studentin

Re: Almanya'ya Euro Gönderme

Mesaj gönderen studentin » Cum Ara 31, 2021 1:41 pm

odes yazdı: Cum Ara 31, 2021 12:35 pm Merhaba arkadaşlar, Sperrkonto için Almanya'daki hesaba para göndermem gerekiyor. Ama Türkiye'deki para halihazırda Euro olarak bulunuyor. Wise (Transferwise) ve bulabildiğim alternatifleri Türkiye'den TL alarak çalışıyorlar. Western Union'daki komisyonlar çok yüksek. Bunun makul bir yolu yok mudur? TL'ye çevirip Transferwise ile göndermekten başka çözüm bilen var mı?
merhaba, herhangi bir bankadan swift kodu ile transfer yapabilirsiniz. fakat muhabir banka masrafı ve gönderim ücreti yine fazla gelebilir. bankanızın internet sitesinden ücretler kısmında masrafları bulabilirsiniz.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Cum Ara 31, 2021 2:31 pm

Gerçekten fiyatlar oldukça uçuk. İnternette bankaları araştırdım az bir şey özellikle "sikayetvar.com" da herkes bu swift ücretlerinden dert yanmış. Sanırım aşağı yukarı bütün bankalar aynı gibi. EVet çok fazla ama ben Ziraat Bankası'ndan 52 Euro ödeyerek gönderdim. Belki banka haricinde herhangi bir site üzerinden vs. gönderiliyordur orasını bilmiyorum ama malum o kadar para yatırıyoruz ben bir aksilik çıkmasın, başım ağrımasın diye bankayı seçtim. Nereden transfer ederseniz gönderim ücretini buradan paylaşır mısınız?

odes

Mesaj gönderen odes » Cum Ara 31, 2021 4:17 pm

Cezeri yazdı: Cum Ara 31, 2021 2:31 pm Gerçekten fiyatlar oldukça uçuk. İnternette bankaları araştırdım az bir şey özellikle "sikayetvar.com" da herkes bu swift ücretlerinden dert yanmış. Sanırım aşağı yukarı bütün bankalar aynı gibi. EVet çok fazla ama ben Ziraat Bankası'ndan 52 Euro ödeyerek gönderdim. Belki banka haricinde herhangi bir site üzerinden vs. gönderiliyordur orasını bilmiyorum ama malum o kadar para yatırıyoruz ben bir aksilik çıkmasın, başım ağrımasın diye bankayı seçtim. Nereden transfer ederseniz gönderim ücretini buradan paylaşır mısınız?
Tabii, gönderdikten sonra ben de paylaşırım. Sizinki bir yıl için gereken 10400 Euro'nun tamamı mıydı? Daha kısa süreli mi gittiniz?
studentin yazdı: Cum Ara 31, 2021 1:41 pm
merhaba, herhangi bir bankadan swift kodu ile transfer yapabilirsiniz. fakat muhabir banka masrafı ve gönderim ücreti yine fazla gelebilir. bankanızın internet sitesinden ücretler kısmında masrafları bulabilirsiniz.
Muhabir banka ücretini de bankama sorayım. Ama dediğiniz gibi, uçuk bir şey çıkacak yine tahminimce.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Ara 31, 2021 4:31 pm

odes yazdı: Cum Ara 31, 2021 4:17 pm Tabii, gönderdikten sonra ben de paylaşırım. Sizinki bir yıl için gereken 10400 Euro'nun tamamı mıydı? Daha kısa süreli mi gittiniz?

Muhabir banka ücretini de bankama sorayım. Ama dediğiniz gibi, uçuk bir şey çıkacak yine tahminimce.
Muhbir ücreti kesmedi bende. Iş bank

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Cum Ara 31, 2021 4:40 pm

odes yazdı: Cum Ara 31, 2021 4:17 pm Tabii, gönderdikten sonra ben de paylaşırım. Sizinki bir yıl için gereken 10400 Euro'nun tamamı mıydı? Daha kısa süreli mi gittiniz?

Evet Coracle'a 1 yıllık için gerekli parayı, 10.511 yatırdım. 100 Euro fazla olmasının sebebi de olası bir kesinti ihtimaline karşıymış. İlk ödemede geri iade edilecek dediler

odes

Mesaj gönderen odes » Pzt Şub 07, 2022 2:26 pm

Merhaba arkadaşlar. Bloke hesap için gereken parayı Yapı Kredi'den SWIFT ile gönderdim. Bloke hesabı Fintiba'dan açmıştım. 10521 Euro gönderimi için Yapı Kredi sadece 26 Euro aldı. Muhabir banka olmadan gönderdi, alıcıda da komisyon kesilmedi. Oldukça uygun geldi bu bana. Araya hafta sonu girdiği için transfer 4. günde gerçekleşti.

Bunun dışında bir de okula dönem ücreti ödemem gerekiyordu. Onun miktarı düşük olduğu için Wise ile yolladım. Forumda bulduğum bir referans linki ile hesap açtım, komisyon almadı. Türkiye'de parayı yolladıktan yarım saat sonra Almanya'da gönderim gerçekleşmiş, sonraki gün de okul onayladı. Hız konusunda çok iyi bir seçenek, ufak transferler için kesinlikle düşünülmeli. Ama gönderilecek miktar fazlaysa SWIFT daha uyguna gelebilir. Komisyon ödememek için referans linkine ihtiyacı olan varsa (4250 TL'ye kadar): https://wise.com/invite/ath/cemg116

odes

Mesaj gönderen odes » Prş Şub 10, 2022 8:14 am

odes yazdı: Pzt Şub 07, 2022 2:26 pm Merhaba arkadaşlar. Bloke hesap için gereken parayı Yapı Kredi'den SWIFT ile gönderdim. Bloke hesabı Fintiba'dan açmıştım. 10521 Euro gönderimi için Yapı Kredi sadece 26 Euro aldı. Muhabir banka olmadan gönderdi, alıcıda da komisyon kesilmedi. Oldukça uygun geldi bu bana. Araya hafta sonu girdiği için transfer 4. günde gerçekleşti.
Düzeltiyorum, 10 Euro muhabir banka ücreti alınmış, gözümden kaçmış. 36 Euro toplam masraf.