Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ZAB Denklik İçin Noter Onayı Zorunlu mu?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
usturmaca

ZAB Denklik İçin Noter Onayı Zorunlu mu?

Mesaj gönderen usturmaca » Cum Oca 28, 2022 10:58 pm

Zab denklik başvurusu yapacağım.Evraklarımın hepsini yeminli tercümana Almanca çeviri yaptırdım.Noter onayı omadan oluyor mu?Mesleki denklik aldığımda IHK-FOSA'ya sadece yeminli tercümana yaptırdığım evrakları yollamıştım ve denklik almıştım.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: ZAB Denklik İçin Noter Onayı Zorunlu mu?

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 01, 2022 12:19 am

Denklik basvurusu yapilacak yere bagli, hatta bazi yerler Türkiye deki noter onayini da kabul etmiyorlar ve sadece alman konsoloslugundan onayli belgeleri talep ediyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

usturmaca

Mesaj gönderen usturmaca » Sal Şub 01, 2022 1:41 am

yer derken eyalet mi?

emrahgur

Mesaj gönderen emrahgur » Sal Şub 01, 2022 9:47 am

Ben Türkiye’den noter onayı ve apostil yaptırdım,evrakları gönderdim ve denklik aldım.

zeitfürzeit

Mesaj gönderen zeitfürzeit » Pzt Şub 07, 2022 12:08 am

emrahgur yazdı: Sal Şub 01, 2022 9:47 am Ben Türkiye’den noter onayı ve apostil yaptırdım,evrakları gönderdim ve denklik aldım.
Ne kadar sürede aldınız? Ben de belgelerimi ekimde gönderdim, bana belgelerin ve ücretin onlara ulaştığını sürece başladıklarını ancak 3 ay sürebileceğini söylediler. 3 buçuk ay oldu hala ses yok, telefonla ve mail yoluyla da ulaşamadım. Ne kadar sürede geri dönüş aldığınızı söylerseniz sevinirim

emrahgur

Mesaj gönderen emrahgur » Pzt Şub 07, 2022 12:32 am

zeitfürzeit yazdı: Pzt Şub 07, 2022 12:08 am Ne kadar sürede aldınız? Ben de belgelerimi ekimde gönderdim, bana belgelerin ve ücretin onlara ulaştığını sürece başladıklarını ancak 3 ay sürebileceğini söylediler. 3 buçuk ay oldu hala ses yok, telefonla ve mail yoluyla da ulaşamadım. Ne kadar sürede geri dönüş aldığınızı söylerseniz sevinirim
Benim denkliğin 4 ayda çıktı, Mayıs 2021’de aldım.Mail’e mutlaka geri dönüş yapıyorlar

zeitfürzeit

Mesaj gönderen zeitfürzeit » Sal Şub 08, 2022 9:29 pm

emrahgur yazdı: Pzt Şub 07, 2022 12:32 am Benim denkliğin 4 ayda çıktı, Mayıs 2021’de aldım.Mail’e mutlaka geri dönüş yapıyorlar
Cevabınız için çok teşekkürler