Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ZAB Denklik Başvurusu

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
usturmaca

ZAB Denklik Başvurusu

Mesaj gönderen usturmaca » Sal Oca 25, 2022 6:05 pm

Arkadaşlar ZAB'a denklik başvurusu yapacağım.Ancak başvuru formunda denklik için hangisini seçmem gerektiğinden emin olamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.Ekran resmini ekledim. Evraklar sadece posta ile mi gönderilebiliyor?
Dosya ekleri
IMG_5005-min.JPG

emrahgur

Re: ZAB Denklik Başvurusu

Mesaj gönderen emrahgur » Sal Oca 25, 2022 7:35 pm

https://youtu.be/XZejRsaptCw
Bu videoda gerekli bilgileri bulabilirsiniz.tüm evrakları kaymakamlıktan apostil yaptırdıktan sonra posta yoluyla göndermelisiniz.Elektronik gönderim seçeceği yok.Evrakları gönderirken PTT’yi tavsiye etmem,çünkü bir defa evrak gönderdim kaybettiler, ikinci sefer aynı evrakları toplayıp göndermek zorunda kaldım.

usturmaca

Mesaj gönderen usturmaca » Sal Oca 25, 2022 7:54 pm

Bu videoyu izledim .Oda bilmiyor açıklamasında yok. Gradfrührung ya da visium olması gerekli.Ama hangisi.Bu arada biz yeminli tercümana çeviri yaptırdık Almanca herhalde kaymakamlığa gerek olmaz bu şekilde.

emrahgur

Mesaj gönderen emrahgur » Çrş Oca 26, 2022 2:05 pm

Sizin denkliği ne amaçla yaptırmak istediğinize bağlı bir şey bu, ne amaçla kullanacaksınız denklik belgesini? Apostil yaptırılmadan gönderilecek evrakların geri dönme ihtimali var. Çünkü apostil evrakların doğruluğunu teyid eder.

usturmaca

Mesaj gönderen usturmaca » Çrş Oca 26, 2022 6:50 pm

Ben kendim IHK-FOSA'dan mesleki denklik aldığımda yeminli tercüman yeterli olmuştu.