Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yıllık 120 tam günlük çalışma iznimizden kalan süreyi nasıl kontrol edebiliriz

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ardaberk

Yıllık 120 tam günlük çalışma iznimizden kalan süreyi nasıl kontrol edebiliriz

Mesaj gönderen ardaberk » Pzt Oca 24, 2022 5:00 am

Merhaba,

Almanya'da öğrenciyken 120 tam günlük çalışma iznimiz var. Fakat yıl içerisinde farklı işler değiştirdiğimizde o yıl çalıştığımız toplam saat sayısını nasıl öğrenebiliriz? Bunun kontrolünü yapmanın bir yolu var mıdır

benjamin21

Re: Yıllık 120 tam günlük çalışma iznimizden kalan süreyi nasıl kontrol edebiliriz

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzt Oca 24, 2022 10:51 am

yani aylık bordronda yazıyor zaten kaç saat çalıştığın.. Ben şahsen hiç saklamadım umarım bir şey olmaz.. şirkette vardır heralde bi ara isterim.

Ben bu 120 günü tam anlamıyorum. E biz okul aralarında full time çalışabiliyoruz. geçiyor 120 günü baya bayaa.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Yıllık 120 tam günlük çalışma iznimizden kalan süreyi nasıl kontrol edebiliriz

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 24, 2022 10:52 am

Calistiginiz yerden maas dökümü (Lohnabrechnung) aliyorsaniz orda yaziyor. Yil sonunda veya 2 yil sonra bile hatta Jobcenter saatleri kontrol ediyor. Bazen 120 günü gecme durumu olabiliyor, tamamen saatleri vs kontrol eden memurun ihmali de oluyor sikca.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

avci

Mesaj gönderen avci » Pzt Oca 24, 2022 1:07 pm

Physiker yazdı: Pzt Oca 24, 2022 10:52 am Calistiginiz yerden maas dökümü (Lohnabrechnung) aliyorsaniz orda yaziyor. Yil sonunda veya 2 yil sonra bile hatta Jobcenter saatleri kontrol ediyor. Bazen 120 günü gecme durumu olabiliyor, tamamen saatleri vs kontrol eden memurun ihmali de oluyor sikca.
Geçme durumunda memurlar sıkıntı çıkartıyor mu yoksa göz ardı etme durumu oluyor mu Gürkan Bey, mesela öğrenci 120 tam gün yerine 140 tam gün çalışmış yıl içinde, sonradan kontrol edildiğinde büyük bir sorun çıkarır mı bu durum?

Mollaibrahim

Mesaj gönderen Mollaibrahim » Pzt Oca 24, 2022 2:42 pm

selamlar. bu biraz da isverenle yapmis oldugun arbeitvertrag ile ilgili bir konu. Eger yapmis oldugun vertragi gunu gunune arbeitnehmer ile ayarlamissan bir problem olmaz. Sayet Arbeitvertrag ve calisma süren ile ilgili bir cakisma varsa arbeitnehmer tarafindan yeni Nachvertrag yapilabilir. Ve problem de bu sekilde cozulur.

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzt Oca 24, 2022 5:26 pm

Full time çalıştığımız zamanlar yılda ortalama 3-4 ay oluyor. Bunun için bir şey yapıyorlar mı? Bir de hasta olduğumuz günlerin ücreti de günlük 6,5 saat olarak ücreti yatıyor. o da ay sonu Lohnabrechnungda saat olarak yazıyor..
Physiker yazdı: Pzt Oca 24, 2022 10:52 am Calistiginiz yerden maas dökümü (Lohnabrechnung) aliyorsaniz orda yaziyor. Yil sonunda veya 2 yil sonra bile hatta Jobcenter saatleri kontrol ediyor. Bazen 120 günü gecme durumu olabiliyor, tamamen saatleri vs kontrol eden memurun ihmali de oluyor sikca.