Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Güneş

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Güneş » Pzr Ara 19, 2021 10:24 pm

Selam Arkadaşlar,
Bu hafta içinde Expatrio para yatırmam gerekli. Hesabımda (garanti) hazır Euro var. Anladığım kadarıyla Transferwise ve Transfergo da sadece tl den Euroya dönüp para yatırabiliyoruz, doğru muyum? Sanırım benim durumunda en uygunu direkt Euro ile Swift yapmak olacaktır. Siz yakın zamanda hangi bankayı kullandınız acaba ve ne kadar swift ücreti aldılar? Karşı tarafta da kesinti oluyor mu?
Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Pzt Ara 20, 2021 9:19 am

Günaydınlar,
Yok mu yakın dönemde Euro dan direkt bloke hesaba Swift yapan? :)

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Pzt Ara 20, 2021 12:54 pm

Güneş yazdı: Pzt Ara 20, 2021 9:19 am Günaydınlar,
Yok mu yakın dönemde Euro dan direkt bloke hesaba Swift yapan? :)
Fiyatlar güncellenmediyse 20 30 euro alırlar yaklaşık. (İş bankası) %0.03 gibi bir oran vardı galiba.

dreamer9

Mesaj gönderen dreamer9 » Pzt Ara 20, 2021 5:24 pm

stonedeu yazdı: Cum Ara 17, 2021 1:57 am Arkadaşlar Merhaba,
Sizlere iki sorum olacak. Konu boyunca birçok kişinin Expatrio'nun verdiği aylık 110€ sağlık sigortasını aldığını görüyorum. Ben 35F Erasmus için 6 aylık gideceğim, benim yaptıracağım özel sağlık sigortası totalde 80€ tutuyor. Nasıl bir farklılık olduğu ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Ayrıca, ben okulda burslu okuduğum için aylık 500€ hibe dışında okulum bana 1 seferlik 665€ burs veriyor, ve bunu konsolosluğa vereceğim imzalı kağıtta da belirtmişler. Benim expatrio'ya göndermem gereken miktar (861-500)*6 = 2166'dan 665'i de düşmeli miyim? Bunu expatrio'ya sorarak mı öğrenmeliyim acaba? Yoksa iData'dan bununla ilgili bilgi alabilir miyim?

Teşekkürler
6 aylık 80 eur olan özel sağlık sigortasının seyahat sağlık sigortasından hiçbir farkı yok. Sadece acil durumlarda tedavi alabilirsiniz, onda da hiçbir şeyi kapsamıyor. 110 eur olan ile her türlü kapsamda ücretsiz tedavi alıyorsunuz.
Yatıracağınız para için 861 euro'dan burs miktarınıız düşebilirsiniz.

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Cum Ara 24, 2021 11:41 am

Selam Arkadaşlar,
Güncelleme yapmak istiyorum. 21inde akşam 17den sonra Expatrio Euro hesabımdan (Garanti) gerekli miktarı 10.541€ yatırdım. Garanti bankası benden 400 tl Swift ücreti aldı. Para bugün yani 24ünden Expatrio tarafından onaylandı ve hesaba geçti. Burada da 20€ luk bir kesinti oluştu. Yeni hesap açacak ve benim gibi parası Euro da hazır bulunan arkadaşlar için bilgiyi paylaşmak istedim. Bu arada aşağıya referenas bırakıyorum. Sanırım bu kodu kullanırsanız, bana da faydası oluyor :)

haticeg3
https://www.expatrio.com?f=haticeg3

Yekta

Mesaj gönderen Yekta » Çrş Oca 05, 2022 10:16 pm

Arkadaşlar herkese merhaba,expatrio ile euro gönderimi yapacağım fakat 05 nolu dosya yerine farklı isimli bir dosya aldım.Dosya içinde avusturalya da bulunan bir bankanın EUR00001 ile biten bir hesap numarası var fakat iban yok daha önce bu hesaba para gönderen oldu mu?

eatak

Mesaj gönderen eatak » Cum Oca 07, 2022 4:48 pm

Yekta yazdı: Çrş Oca 05, 2022 10:16 pm Arkadaşlar herkese merhaba,expatrio ile euro gönderimi yapacağım fakat 05 nolu dosya yerine farklı isimli bir dosya aldım.Dosya içinde avusturalya da bulunan bir bankanın EUR00001 ile biten bir hesap numarası var fakat iban yok daha önce bu hesaba para gönderen oldu mu?
evet şu an avustralya detayları çıkıyor. Blocked Account Transfer Details isimli dosyanın içindeki bilgileri girerek SWIFT ile gönderim yapabilirsiniz.
Account number, SWIFT, Beneficiary name dosyadaki önemli bilgiler

efeaydin

Mesaj gönderen efeaydin » Cum Oca 07, 2022 5:54 pm

Merhabalar,
Vize görüşmesi için Expatrio üzerinden bloke hesap açtım.
Benim aklıma takılan soru şu:
Almanya'ya gelip hesabımı aktive ettikten sonra hesaptan dilediğim miktarda para çekebiliyor muyum? Yoksa her ay maaş gibi 831 Euro'mu çekebiliyorum?
Geldikten sonra hesaptaki paranın bir kısmını aileme göndermek istiyorum.
Bloke hesabı kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Yekta

Mesaj gönderen Yekta » Sal Oca 11, 2022 12:31 pm

Yekta yazdı: Çrş Oca 05, 2022 10:16 pm Arkadaşlar herkese merhaba,expatrio ile euro gönderimi yapacağım fakat 05 nolu dosya yerine farklı isimli bir dosya aldım.Dosya içinde avusturalya da bulunan bir bankanın EUR00001 ile biten bir hesap numarası var fakat iban yok daha önce bu hesaba para gönderen oldu mu?
Gönderimi enpara üzerinden sorunsuz ve kolay bir şekilde yaptım.Pazartesi öğlen saatlerinde 6 aylık tutarı yolladım,salı sabah 5 gibi expatrio'dan gönderimin hesaba yattığına dair maili geldi 24 saat bile sürmedi paranın hesaba ulaşması.Enpara 68.5 tl swift ücreti,aracı banka ise 23.50 euro kesinti yapmış.

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Prş Oca 13, 2022 8:07 pm

Arkadaşlar merhabalar,
Expatrio üzerinden bloke hesap açacağım fakat aklıma takılan birkaç nokta var yardımcı olabilirseniz gerçekten sevinirim
1) Expatrio’nun verdiği seyahat sağlık sigortası vize için yeterli oluyor mu? Ben erasmus ile gidiyorum 7 ay kalacağım bazı arkadaşlar expatrionun seyahat sağlık sigortasının 92 günlük olduğunu söylemişler bu yüzden aklıma takıldı çünkü seyahat sağlık sigortasının kalacağımız tarihi tamamen kapsamı gerekiyor ve 30.000 euro poliçe teminatı olması gerek gibi şartları var.

2) Expatrio’nun TK ile verdiği zorunlu sağlık sigortasının 110 euro’luk aylık ödemesi bloke hesabımızdan otomatik olarak mı kesiliyor yoksa ayrı olarak ödeyebiliyor muyuz ?

revelo

Mesaj gönderen revelo » Cum Oca 14, 2022 3:47 pm

overlord35 yazdı: Prş Oca 13, 2022 8:07 pm Arkadaşlar merhabalar,
Expatrio üzerinden bloke hesap açacağım fakat aklıma takılan birkaç nokta var yardımcı olabilirseniz gerçekten sevinirim
1) Expatrio’nun verdiği seyahat sağlık sigortası vize için yeterli oluyor mu? Ben erasmus ile gidiyorum 7 ay kalacağım bazı arkadaşlar expatrionun seyahat sağlık sigortasının 92 günlük olduğunu söylemişler bu yüzden aklıma takıldı çünkü seyahat sağlık sigortasının kalacağımız tarihi tamamen kapsamı gerekiyor ve 30.000 euro poliçe teminatı olması gerek gibi şartları var.

2) Expatrio’nun TK ile verdiği zorunlu sağlık sigortasının 110 euro’luk aylık ödemesi bloke hesabımızdan otomatik olarak mı kesiliyor yoksa ayrı olarak ödeyebiliyor muyuz ?
1) Value package aldıysan , erasmus öğrencisi için Tekniker Krankenkasse(devlet sağlık sigortası) + 92 günlük ücretsiz seyahat sağlık sigortası veriyor sana. 92 günlük olan sen Almanya'ya gidip normal sağlık sigortanı aktif ettirene kadar seni koruması için, o sebeple 92 gün bile çok aslında.
2) Ayrı olarak ödeyebilirsin otomatik düşmüyor, sağlık sigortanı aktif ederken oraya paranın çekilmesini istediğin IBAN bilgisini giriyorsun.

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Cum Oca 14, 2022 4:44 pm

revelo yazdı: Cum Oca 14, 2022 3:47 pm 1) Value package aldıysan , erasmus öğrencisi için Tekniker Krankenkasse(devlet sağlık sigortası) + 92 günlük ücretsiz seyahat sağlık sigortası veriyor sana. 92 günlük olan sen Almanya'ya gidip normal sağlık sigortanı aktif ettirene kadar seni koruması için, o sebeple 92 gün bile çok aslında.
2) Ayrı olarak ödeyebilirsin otomatik düşmüyor, sağlık sigortanı aktif ederken oraya paranın çekilmesini istediğin IBAN bilgisini giriyorsun.
Vize için zaten devlet sigortasının bir önemi yok bakmıyorlar diye biliyorum sadece özel seyahat sağlık sigortasını sunmamız gerekiyor onun da süresinin kısa olduğu için sorun çıkabilir gibi düşündüm. Bir de sanırım bir kişinin expatriodan aldığı seyahat sigortasını vizede kabul etmedikleri için tekrar sigorta yapmak zorunda kaldığını okumuştum.
Siz herhangi başka bir seyahat sağlık sigortası yaptırmadan sadece Expatrio’nun verdiği sigortayla mı vize aldınız ?

revelo

Mesaj gönderen revelo » Pzt Oca 17, 2022 3:48 pm

overlord35 yazdı: Cum Oca 14, 2022 4:44 pm Vize için zaten devlet sigortasının bir önemi yok bakmıyorlar diye biliyorum sadece özel seyahat sağlık sigortasını sunmamız gerekiyor onun da süresinin kısa olduğu için sorun çıkabilir gibi düşündüm. Bir de sanırım bir kişinin expatriodan aldığı seyahat sigortasını vizede kabul etmedikleri için tekrar sigorta yapmak zorunda kaldığını okumuştum.
Siz herhangi başka bir seyahat sağlık sigortası yaptırmadan sadece Expatrio’nun verdiği sigortayla mı vize aldınız ?
evet direkt value package içindeki seyahat sağlık sigortası kabul ediliyor. ilave dışarıdan yaptırmanıza gerek yok

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Pzt Oca 17, 2022 7:24 pm

revelo yazdı: Pzt Oca 17, 2022 3:48 pm evet direkt value package içindeki seyahat sağlık sigortası kabul ediliyor. ilave dışarıdan yaptırmanıza gerek yok
Anladım çok iyimiş o zaman ekstradan seyahat sağlık sigortası masrafı çıkmıyor.Cevaplarınız için teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldu

mkoralparslan

Mesaj gönderen mkoralparslan » Prş Oca 20, 2022 4:27 pm

Bloke hesabımı, önümüzdeki hafta içerisinde Expatrio Value Package ile açacağım.

Sizlerin bilgi ve tecrübelerinizden özetleyebildiğim kadarıyla, 92 gün geçerli seyahat sağlık sigortası dışında herhangi bir acentadan seyahat sağlık sigortası yaptırmam gerekmemektedir ve 10541-49 Euro luk bir transfer artı swift dışında harici bir miktar söz konusu değildir.

Doğruluğunu teyit edebilirseniz çok sevinirim.

omerkaya

Mesaj gönderen omerkaya » Prş Oca 20, 2022 9:05 pm

Merhaba,
Ödemeyi neredeyse hepimiz transfer firmaları aracılığıyla yapıyoruz. Vizem reddedildi parayı geri almak istediğimde göndericiye iade edilmesinin mümkün olduğu yazıyor. Transfer firmasına yaptığım ödemenin dekontunu ilettim bakalım ne diyecekler.

mkoralparslan

Mesaj gönderen mkoralparslan » Cum Oca 21, 2022 8:11 am

mkoralparslan yazdı: Prş Oca 20, 2022 4:27 pm Bloke hesabımı, önümüzdeki hafta içerisinde Expatrio Value Package ile açacağım.

Sizlerin bilgi ve tecrübelerinizden özetleyebildiğim kadarıyla, 92 gün geçerli seyahat sağlık sigortası dışında herhangi bir acentadan seyahat sağlık sigortası yaptırmam gerekmemektedir ve 10541-49 Euro luk bir transfer artı swift dışında harici bir miktar söz konusu değildir.

Arkadaşlar 2 adet sorum daha olacak.
1. Vize reddine bağlı olarak Expatrio dan parayı geri alma konusunda sorun yaşayan oldu mu? Ben bir önceki başvurumda Fintiba kullanmıştım ve herhangi bir sorun yaşamadan, 1 hafta içerisinde parayı eksiksiz bir şekilde geri aldım.
2. Expatriodan hesap açarken, master için kabulüm var ancak öncesinde hazırlık eğitimim olacak, language ve master seçeneklerinden hangisi ile ilerlemeliyim?

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Cum Oca 21, 2022 12:32 pm

mkoralparslan yazdı: Prş Oca 20, 2022 4:27 pm Bloke hesabımı, önümüzdeki hafta içerisinde Expatrio Value Package ile açacağım.

doğru evet 100 eur bufferin içinden kesinti oluyor ekstra kesinti olursa.

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Cum Oca 21, 2022 12:34 pm

mkoralparslan yazdı: Cum Oca 21, 2022 8:11 am Arkadaşlar 2 adet sorum daha olacak.
1. Vize reddine bağlı olarak Expatrio dan parayı geri alma konusunda sorun yaşayan oldu mu? Ben bir önceki başvurumda Fintiba kullanmıştım ve herhangi bir sorun yaşamadan, 1 hafta içerisinde parayı eksiksiz bir şekilde geri aldım.
2. Expatriodan hesap açarken, master için kabulüm var ancak öncesinde hazırlık eğitimim olacak, language ve master seçeneklerinden hangisi ile ilerlemeliyim?
arkadaşımın red oldu hemen 2.5 haftada geri aldı parasını.
Önce dil eğitimi alacaksan bloke hesabını dil okulu olarak açman lazım. Onda da özel sağlık sigortası alıyorsun .

mkoralparslan

Mesaj gönderen mkoralparslan » Cum Oca 21, 2022 12:47 pm

gizemx yazdı: Cum Oca 21, 2022 12:34 pm arkadaşımın red oldu hemen 2.5 haftada geri aldı parasını.
Önce dil eğitimi alacaksan bloke hesabını dil okulu olarak açman lazım. Onda da özel sağlık sigortası alıyorsun .
Cevaplar için teşekkür ederim.