Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 8 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cemyilmaz

Mesaj gönderen cemyilmaz » Prş Ağu 19, 2010 11:42 am

arkadaslar ben 02.08.2010 tarihinde vize basvurusu yaptim ve gayet olumlu gecti gorusmem ve bugun elime bir yazi ulasti Ist.Konsoluslugundan :? aynen soyle yaziyor

-vizeniz ile ilgili bazi hususlarin acikliga kavusmasi gerekmektedir. bu yazi ile birlikte 26.08.2010 tarihinde saat 14:00 de 3 nolu giseye geliniz..

ne kadar stresli isler bunlar arkadaslar ya :( ne soracaklar bana ne diyecegim anlamadimkiii.. yardimci olun bana :)

??

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Ağu 19, 2010 11:49 am

[quote]duffie tarafindan yazilan metin:
Istanbul Konsoloslugu icler acisi. Vize bolumunun telefonu surekli mesgul. Sansa yakalarsan sesi bezmis bir bayan telefonu aciyor. Vize makbuzunda yazan 6 haneli takip numarasini veriyorsun sureci ogreniyorsun. Ogrenene kadar bunu yapman lazim. Yabancilar dairesini ara demisti vize gorevlisi o da hikayeymis :)
[/quote]

yabancilar subesini aramak hikaye degil benim vizemi yabancilar subesi 1 ay once onaylayip istanbula bildirmisler ama ben ariyordum konsoloslugu takip nosunu soyluyordum henuz sonuclanmamis deyip pat diye kapatiyordu . sonra yabancilar subesiyle gorustuk bi sekilde buradan gerekli bilgiler gonderilmis dediler tekrar aradim konsoloslugu durumu bildirdim 1dk dedi yaklasik bi 10dk telefonda bekledim sonra kadin en kisa zamanda gonderilecek dedi 2 gun sonra elime gecti vizem

duffie

Mesaj gönderen duffie » Prş Ağu 19, 2010 12:43 pm

Bende yabancilar dairesini aradim. Burasi ile alakali birsey yok, basvurdugunuz yerden ogreneceksiniz dediler. Ya banada surec devam ediyor diyip kapatiyorlar. Bu e bicim is yaa :o

denixatorr

Mesaj gönderen denixatorr » Cum Ağu 27, 2010 12:47 pm

[quote]lion0686 tarafindan yazilan metin:
Hayrli olsun insallah alirsin vizeyi:) Benimde 8. gunum vize beklemede Allah vize bekleyenlere sabir versin baya bi stresli geciyor:S[/quote]

Saolasin kardesim.Ben aldim vizeyi umarim sen de almissindir.O kadar korkulacak bir sey degilmis.

duffie

Mesaj gönderen duffie » Cum Ağu 27, 2010 12:50 pm

denixatorr kac gunde aldin vizeyi? istanbul konsoloslugunu hergun ariyorum \'surec devam edio\' dio. Telefonun ucunda gercekten biri var mi yoksa ayni repligi mi dinletiyorlar anlamadim :P

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Cum Ağu 27, 2010 9:30 pm

denixatorr sevindim vizene,

peki nerden basvurmustun vizeye ve kac gunde geldi?

vize basvuru surecini biraz anlatir misin?
uk

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 30, 2010 4:50 am

Almanya\'ya vize aldiginda ilk 3 aylik gecici vizen var..Bu vizen tek girisli..Daha sonra bunu uzattirmaya gittiginde,alacagin 1 yillik vizen ise cok giris ve cikisli..

serhadyuce

Mesaj gönderen serhadyuce » Sal Ağu 31, 2010 12:39 pm

degerli arkadaslar hepinize slmlar diliyorum ve vize alan arkadaslara da hayirli olmasini diliyorum...... simdi lutfen fikri yada bilgisi olan arkadaslslar yazarsa beni cok mutlu ederler..........ben 16 agustosta vize basvurusunda bulundum ve karsima cikan bayan biraz tersti ve baya bi soru sordu hatta terslemedigi kaldi ki zaten terslesede bisey yapilamiyor......ben hala beklemedeyim ve daha bi haber almadim kadin cok tersti ve benim umuidum yok.............sizce cikarmi boyle bi durumla karsilasan arkadaslar oldu mu hic simdiden tsk iiii gunler diliyorum
[/b

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Sal Ağu 31, 2010 4:18 pm

bazen denk geliyor banada ole birisi denk gelmisti ilkinde red ikincide kabul aldim daha 15 gun olmus beklemenden baska caren yok umarim alirsin vizeni

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Sal Ağu 31, 2010 11:57 pm

arkadaslar oncelikler herkese tesekkurler..bugun vize gorusmm vardi 10 da. 9 da hazir bulundum konsoloslugun orada.daha sonra iceri girdim ve ups parasini odedim,daha sonra kultur bolumune gidip evraklarimi duzenledikten 20 dk sonra gorusme odasina alindim...guleryuzlu bi bayan iceri girrkn merhabe dedi bende ayip olmasin merba dedim:) neyse evraklarim verdim heepsine dikkatlice baktiktan sonra hic bir soru sormadan 60 euro alim dedi gulumseyerk...okdarda hazirlnmistim sunu sorsa su cvbi vercm bunu sorsa bu cvbi vercm diyee..hicbirsey sormadii..sizce bu iyi mi yoksa kotumu valla kafm karisti..insan bi soru sorar yaww..

mesken

Mesaj gönderen mesken » Çrş Eyl 01, 2010 3:29 pm

arkadasim madem basladiniz bu ise bir sorum olucak bu bloke hesap actirmak sartmi mal varligi beyani ve maas bordrosu filan yeterli olmuyormu

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Eyl 01, 2010 4:32 pm

yeterli olmuyor bloke hesap actirman lazim veya almanyada sana garantor olacak birini bulman lazim.

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Çrş Eyl 01, 2010 4:49 pm

mehmetsah vizeye hangi konsoloslukta basvurmustun?

guler yuzlu davrandiklarina gore kesin izmir degildir :)

uk

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Çrş Eyl 01, 2010 5:16 pm

istanbul konsoloslugundan.. zaten kultur bolumune bakn tek bayn vardii..odaa fena deildi yanii somurtma olayi yoktu gayet guler yuzluyduu:))

3838

Mesaj gönderen 3838 » Çrş Eyl 01, 2010 9:44 pm

mehmetsah ins cikar vizen sorun olmamis gorusmende :)

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Çrş Eyl 01, 2010 10:12 pm

[quote]mehmetsah tarafindan yazilan metin:
arkadaslar oncelikler herkese tesekkurler..bugun vize gorusmm vardi 10 da. 9 da hazir bulundum konsoloslugun orada.daha sonra iceri girdim ve ups parasini odedim,daha sonra kultur bolumune gidip evraklarimi duzenledikten 20 dk sonra gorusme odasina alindim...guleryuzlu bi bayan iceri girrkn merhabe dedi bende ayip olmasin merba dedim:) neyse evraklarim verdim heepsine dikkatlice baktiktan sonra hic bir soru sormadan 60 euro alim dedi gulumseyerk...okdarda hazirlnmistim sunu sorsa su cvbi vercm bunu sorsa bu cvbi vercm diyee..hicbirsey sormadii..sizce bu iyi mi yoksa kotumu valla kafm karisti..insan bi soru sorar yaww..[/quote]

Guleryuzlu ise ve soru sormadiysa, belgeleri tam istenen sekilde goturmussundur. Kafasinda soru isareti kalmamistir.

Hicbir sey okumadan etmeden, yalan yanlis eksik belge goturunce terslesebiliyorlar ki haklilar, universite cagina gelmis veya universite mezunu olmus adamin soylenenleri yapmadan oraya gitmesi pek kabul edilebilir bir sey degil.

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Çrş Eyl 01, 2010 10:51 pm

bakalim insallh bi supriz yapipta red karari vermezlerr..

serhadyuce

Mesaj gönderen serhadyuce » Cum Eyl 03, 2010 3:31 pm

arkadaslar benim vize muracaatim red gelmis ve ben acaba dusunuyorum da ankara yerine ikametgahimi ....istanbula alip mi basbursam lutfen acil yardim........daha almanyadaki kursuma bi bucuk ay kalmis acaba istanbulda vizeyia almak daha rahat olmazmi cun ku ankaradaki terrsti ve artik oraya gitmek biraz korkutuyor.........lutfen bilgisi olan yazsin
[/b

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Cum Eyl 03, 2010 10:37 pm

oncelikle vizen icin gecmis olsun.

merak ettigim sey ankaradaki basvurunda elinde hangi belgeler vardi,onlari anlatabilir misin? ona gore bi degerlendirme yapilabilir.

ayrica sana vize red gerekcesi olarak ne demisler, hani eksiklik varsa ve onlari degistirmeden basvuru yaparsan sonucun degisecegi ile ilgili bi sey diyemeyiz.

bu arada ben de 6eylulde saat 9:15te ankaradan basvurucam vizeye, bakalim benmki ne olacak.
uk

endoplazmik_birkulum

Mesaj gönderen endoplazmik_birkulum » Cmt Eyl 04, 2010 2:26 am

slm arkadaslar.ben 10 agustosta vizeye basvurmustum.Master icin gidiyorum ordaki gorevli eylul 1-2 gibi cikar dedi bugun ayin 4 u killanmaya basladim ya.12 sine bilet bile ayirttm.arasam mi konsoloslugu?

Kilitli