Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
umutt_cobann

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen umutt_cobann » Pzr Oca 09, 2022 4:25 pm

serhads65 yazdı: Cum Oca 07, 2022 2:49 am Herkese merhaba arkadaşlar,
kendi durumumdan biraz bahsetmek istiyorum çünkü bu yola girerken olmaz gibisinden çok şey söylendi. 1992 doğumluyum ve lisans şartlı kabul ile ankarada başvuruyu yaptım. Dil seviyem ösd a2 sertifikam vardı fakat 3 puanla geçip almıştım, tam a2 sayılmaz. Görüşmeye gittiğim görevli lise den sonra 2 yıl ara vermem daha sonra üniversiteyi 1 sene uzatmam ve yaşımın büyük olması gibi bir sürü bahane saydı ama ben yine de başvuruyu yaptım ve 1 hafta sonra red geldi. Eylül ayında başvuruyu yapmıştım. Red kağıdında dil seviyemin az oluşu ve okul kabulümun olmayışından bashsetmislerdi. Ben İstanbul'dan başvuruyu yapıp Ekim ayında idata da görüşmemi yaptım. Evraklarda hiçbir değişiklik yapmadan aynı dosya ile başvuruyu yaptım. Sadece sigorta tarihini falan guncelledim. Daha sonra İstanbul konsolosluğu bir kaç eksik evrak istedi. Bundan dolayı süreç biraz uzadi. Ekim'de görüşmeye girdim Aralık 10 unda vizem geldi. Eksik evrakı gönderdikten 10 gün sonra pasaportum elime ulaştı. Bu arada geldiğim şehir Bremen. Yoğunluk olmadığı için cevap erken gelmiş olabilir. Şimdiden herkese başarılar diliyorum
merhaba ben 2000 doğumluyum , lisansı bu yıl kazandım ve 13 aralıkta dil kursu için başvurdum bende , ösd a2 ye girdim fakat vizeye yetişmedi . Görevli başvurumu aldı 1 hafta sonra orda kalacağım yerin kira kontratını felan istediler hepsini ilettim , diğer gün arayıp amirim belgeleri kabul ediyor ama sertifikanızı da istiyor ,sertifika gelince belgeleri almanyaya göndericez dedi . geçen hafta sınavım açıklandı ve baraj olarak a2yi geçsem de yazı modülünde 3 puan ile kalmışım .sözel sertifika tek gelicek bu red mi demek ? (C1 ingilizce belgemi de sundum )

umutt_cobann

Mesaj gönderen umutt_cobann » Pzr Oca 09, 2022 6:01 pm

umutt_cobann yazdı: Pzr Oca 09, 2022 4:25 pm merhaba ben 2000 doğumluyum , lisansı bu yıl kazandım ve 13 aralıkta dil kursu için başvurdum bende , ösd a2 ye girdim fakat vizeye yetişmedi . Görevli başvurumu aldı 1 hafta sonra orda kalacağım yerin kira kontratını felan istediler hepsini ilettim , diğer gün arayıp amirim belgeleri kabul ediyor ama sertifikanızı da istiyor ,sertifika gelince belgeleri almanyaya göndericez dedi . geçen hafta sınavım açıklandı ve baraj olarak a2yi geçsem de yazı modülünde 3 puan ile kalmışım .sözel sertifika tek gelicek. yazı modülünden dolayı red yer miyim ? (C1 ingilizce belgemi de sundum )

studentin

Mesaj gönderen studentin » Pzr Oca 09, 2022 6:11 pm

umutt_cobann yazdı: Pzr Oca 09, 2022 6:01 pm
merhaba, Ankara dan mı başvurdunuz? eğer İstanbul ise bir problem olacağını sanmıyorum. Ankaraya yorum yapmak zor. umudunuzu kaybetmeyin.

umutt_cobann

Mesaj gönderen umutt_cobann » Pzr Oca 09, 2022 6:23 pm

studentin yazdı: Pzr Oca 09, 2022 6:11 pm merhaba, Ankara dan mı başvurdunuz? eğer İstanbul ise bir problem olacağını sanmıyorum. Ankaraya yorum yapmak zor. umudunuzu kaybetmeyin.
ankara maalesef :/

serhads65

Mesaj gönderen serhads65 » Pzr Oca 09, 2022 9:27 pm

umutt_cobann yazdı: Pzr Oca 09, 2022 4:25 pm merhaba ben 2000 doğumluyum , lisansı bu yıl kazandım ve 13 aralıkta dil kursu için başvurdum bende , ösd a2 ye girdim fakat vizeye yetişmedi . Görevli başvurumu aldı 1 hafta sonra orda kalacağım yerin kira kontratını felan istediler hepsini ilettim , diğer gün arayıp amirim belgeleri kabul ediyor ama sertifikanızı da istiyor ,sertifika gelince belgeleri almanyaya göndericez dedi . geçen hafta sınavım açıklandı ve baraj olarak a2yi geçsem de yazı modülünde 3 puan ile kalmışım .sözel sertifika tek gelicek bu red mi demek ? (C1 ingilizce belgemi de sundum )
Ankara bana o konuda sıkıntı çıkarmıştı ne yazık ki, ama sizin C1 ingilizce var. Sizin yerinizde olsam sözel sertifikayı ve yazılı bölümün sonuçlarını da iletirim. Durumu kendilerine açıklayın. Muhtemelen dinleme kısmında az puan almışsınız ve ondan dolayı barajı geçememişsiniz. Bunu yazacağınız mailde mutlaka belirtin. Dinleme konusunda anca orda dile maruz kalarak kendimi geliştirebilirim gibisinden. Ben red alacağınızı düşünmüyorum. Amir mutlaka bu konuda kolaylık sağlayacaktır. Hiç Almanca sertifikası olmayan arkadaşımdan ingilizce B1 belge istediler o da a2 gönderdi kabul ettiler ve vizeyi verdiler.

deryadeniz44

Mesaj gönderen deryadeniz44 » Sal Oca 11, 2022 6:32 pm

Merhaba, siz önce dil kursuna sonrada lisans eğitimine gideceksiniz sanırım bunun için başvurduğunuz vize tipi 39f değil mi? Benim de durumum bu şekilde ama nedense sanki başvurulacak vize tipinin bu olmadığına dair kaygılarım var. Bir de vize için gerekli olan belgeler arasında yok ama yine de nüfus kayıt örneği, ikametgah gibi belgelere ihtiyaç olacak mı? Siz eklemiş miydiniz? Randevum Perşembe günü eğer gerekiyorsa hemen hazırlayayım. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
erencankaya yazdı: Cmt Oca 01, 2022 5:00 pm 39f, Ankara/ Yabancılar Dairesi: Berlin
Randevu Başvurusu: 22 Ekim 2021
Randevu Ataması: 25 Ekim 2021
Vize Görüşmesi: 25 Kasım 2021
Pasaportun gelişi: 29 Aralik 2021 ( sabah ups den sms geldi öğleden sonra da kargo geldi)

Arkadaşlar benim vize sürecimde birkaç tuhaflık olduğu için tecrübelerimi kısaca paylaşmak istiyorum. Ben yukarıda yazdığı üzere 39f ile vizeye başvurdum ancak vize mulakatina girdiğimde 3 üniversiteye başvurmama rağmen hâlâ şartlı kabullerim gelmemişti ve hâlâ da gelmedi :) ayrıca ben ankarada sıradan bir dil kursundan ( göethe değil yani ) a1 ve a2 kurlarını almıştım ancak sertifikam yoktu. Sonuç olarak seviyem a2 ydi b1 kursuna başlamıştım elimde ne dil sertifikası vardı ne de okul şartlı kabulü vardı. Ben özellikle şartlı kabulum olmamasından dolayi eksik evrak talebinde bulunurlar diye bekliyodum ve bulunmadilar bu nedenle baya panik olmuştum doğrudan ret gönderecekler diye ama gördüğünüz üzere vizem geldi hiçbir sorunda olmadı inşallah 7 ocakta berline gidip dil kursuna başlıyorum ay. Ayrıca benim dil kursum 3 ocakta başlayacaktı gidiş tarihime 1 ocak yazmıştım bu tarih geçmeden vizemi bana ulaştırdılar ama ben ne olur ne olmaz diye dil kursumu 1 hafta ertelemiştim. Bu arada mülakatta bana dil seviyemi sordular ingilizcemin c1 almancamin a2 olduğunu söyledim herhangi bir belge istemediler sadece 8 9 tane sorunun olduğu bir kağıt verdi ve o soruları hem almanca hem de ingilizce cevaplamamı istedi ( yks puanımın yüksek olması belki vizeyi kolaylaştırmış olabilir ben sadece yaşadıklarımdan bahsettim kimseyi yanıltmak istemem çünkü dil belgesiz herkes kabul almanin neredeyse imkansiz oldugunu söylüyor). Genel süreçle ilgili herhangi bir sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz ben bu sitede yazılanlardan çok faydalandım umarım ben de başkalarına yardımcı olabilirim. Doğrudan iletişime geçmek isteyenlere de instagramimi verebilirim ancak bu forum kurallarina aykırı mi bilmiyorum o nedenle şimdilik kalsın. Kendinize iyi bakin...

ValinDolly

Mesaj gönderen ValinDolly » Çrş Oca 12, 2022 4:37 pm

Öncelikle Merhabalar,
Ben Essen Üniversitesinden şartlı kabulumu aldım ve Gothe B1 sertifika sınavına girdim. Sınav sonucumda dinleme bölümünden 3 puan ile kaldım. Tekrar dinleme bölümüne başvurmaya çalıştım ama bütün şehirler ve sınav kontenjanları dolu. Goethe numarasini aradığımda ise Korona dan dolayı sınırlı sayıda katılımcı aldıklarını söyledi. 2 hafta sonra vize görüşmem var. Dil sınavına girdiğimi 3 modülden başarılı olduğumu tek modülden kaldığımı belirtip durumu motivasyon yazıma da eklemeyi düşünüyorum. Sizce böyle bir durumda vize alabilir miyim? Cevaplarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Nicetoomeetu

Mesaj gönderen Nicetoomeetu » Çrş Oca 12, 2022 4:58 pm

Merhaba ben a1.2 kursuna gidiyorum şu an Goethe’nin. Şubat Sonu i Data’ da vize görüşmem var. A2.1 olacağım o zaman, dil yetersizliğinden red yeme ihtimalim yüksek mi? Bu arada üniversite 2. Sınıfım burda. Oradan şartlı lisans kabul aldım. A2-b1 dil kursuna gideceğim okulun.

studentin

Mesaj gönderen studentin » Çrş Oca 12, 2022 5:28 pm

ValinDolly yazdı: Çrş Oca 12, 2022 4:37 pm Öncelikle Merhabalar,
Ben Essen Üniversitesinden şartlı kabulumu aldım ve Gothe B1 sertifika sınavına girdim. Sınav sonucumda dinleme bölümünden 3 puan ile kaldım. Tekrar dinleme bölümüne başvurmaya çalıştım ama bütün şehirler ve sınav kontenjanları dolu. Goethe numarasini aradığımda ise Korona dan dolayı sınırlı sayıda katılımcı aldıklarını söyledi. 2 hafta sonra vize görüşmem var. Dil sınavına girdiğimi 3 modülden başarılı olduğumu tek modülden kaldığımı belirtip durumu motivasyon yazıma da eklemeyi düşünüyorum. Sizce böyle bir durumda vize alabilir miyim? Cevaplarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
merhaba, 22 eylülde 40f ile başvurumu ankaradan yaptım. B1 goethe sertifikası ile. lesen bölümünden başarılı olamadım. sizin gibi 3 puan eksik aldım. çok sorun yapmadılar ama henüz vize sonucum gelmedi. net bir şey söyleyemem ama düşündüğünüz kadar olumsuz olmuyor diyebilirim. motivasyon mektubunuzda ve görüşmenizde dile getirirseniz anlayışlı olacaklarını düşünüyorum.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Çrş Oca 12, 2022 5:33 pm

Nicetoomeetu yazdı: Çrş Oca 12, 2022 4:58 pm Merhaba ben a1.2 kursuna gidiyorum şu an Goethe’nin. Şubat Sonu i Data’ da vize görüşmem var. A2.1 olacağım o zaman, dil yetersizliğinden red yeme ihtimalim yüksek mi? Bu arada üniversite 2. Sınıfım burda. Oradan şartlı lisans kabul aldım. A2-b1 dil kursuna gideceğim okulun.
Merhaba, ben Ankara Büyükelçiliğine eksik evrak götürmeye gittiğimde birisi A2 belgesini eksik evrak olarak sunmaya gelmişti. Görüşmeye girmeden girişte, güvenlik görevlisinin ağzına kadar düşmüş olmalı ki, güvenlik görevlisi A2 belgesini getiren kişiye "hmm A2 yetersiz olabilir" cümlesini kurmuştu. Yani böyle bir durum var, evet A2 sertifikası ile gidince böyle bir eksiklik söz konusu belki düşünülebiliyor ama bir sürü insan A2 ile kabul de alıyor, bunu da düşünmek lazım. Diğer evraklarınız, lise veya üniversite not dökümü, ösym puanı vs. güçlüyse dilden az da olsa taviz verebiliyorlar sanırım. Ama şunu da belirtmek lazım, elçiliğin dil seviyesinde kalıplaşmış bir B1 beklentisi var

senanro

Mesaj gönderen senanro » Çrş Oca 12, 2022 6:12 pm

studentin yazdı: Çrş Oca 12, 2022 5:28 pm merhaba, 22 eylülde 40f ile başvurumu ankaradan yaptım. B1 goethe sertifikası ile. lesen bölümünden başarılı olamadım. sizin gibi 3 puan eksik aldım. çok sorun yapmadılar ama henüz vize sonucum gelmedi. net bir şey söyleyemem ama düşündüğünüz kadar olumsuz olmuyor diyebilirim. motivasyon mektubunuzda ve görüşmenizde dile getirirseniz anlayışlı olacaklarını düşünüyorum.
almanyadaki dil kursunuz nerede? Neden bu kadar çok uzadı acaba süreç. Dil kursu başlangıç tarihiniz ne zamandı?

studentin

Mesaj gönderen studentin » Çrş Oca 12, 2022 6:24 pm

senanro yazdı: Çrş Oca 12, 2022 6:12 pm almanyadaki dil kursunuz nerede? Neden bu kadar çok uzadı acaba süreç. Dil kursu başlangıç tarihiniz ne zamandı?
dil kursu stuttgart da. 15 kasımda başlayacaktı. 29 kasımda 2022 tarihli yeni kayıt belgesi talep ettiler. 27 ocakta başlıyor yeni kursum. ama henüz cevap gelmedi konsolosluktan.

erencankaya

Mesaj gönderen erencankaya » Prş Oca 13, 2022 11:50 am

deryadeniz44 yazdı: Sal Oca 11, 2022 6:32 pm Merhaba, siz önce dil kursuna sonrada lisans eğitimine gideceksiniz sanırım bunun için başvurduğunuz vize tipi 39f değil mi? Benim de durumum bu şekilde ama nedense sanki başvurulacak vize tipinin bu olmadığına dair kaygılarım var. Bir de vize için gerekli olan belgeler arasında yok ama yine de nüfus kayıt örneği, ikametgah gibi belgelere ihtiyaç olacak mı? Siz eklemiş miydiniz? Randevum Perşembe günü eğer gerekiyorsa hemen hazırlayayım. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Vizeniz galiba bugün kusura bakmayın daha yeni gördüm ama yine de cevap vereyim evet benimde acaba bu doğru vize tipi değil mi diye kaygılarım vardı fakat hicbir sorun olmadı ve nüfus kayıt örneği veya ikametgah gibi gerekli belgelerde yazmayan hiçbir belgeye ihtiyacim olmadı ( dil kursu kayit belgesi hariç) bol şans umarım istediğiniz gibi geçer mülakat.

Nicetoomeetu

Mesaj gönderen Nicetoomeetu » Prş Oca 13, 2022 11:54 am

Cezeri yazdı: Çrş Oca 12, 2022 5:33 pm Merhaba, ben Ankara Büyükelçiliğine eksik evrak götürmeye gittiğimde birisi A2 belgesini eksik evrak olarak sunmaya gelmişti. Görüşmeye girmeden girişte, güvenlik görevlisinin ağzına kadar düşmüş olmalı ki, güvenlik görevlisi A2 belgesini getiren kişiye "hmm A2 yetersiz olabilir" cümlesini kurmuştu. Yani böyle bir durum var, evet A2 sertifikası ile gidince böyle bir eksiklik söz konusu belki düşünülebiliyor ama bir sürü insan A2 ile kabul de alıyor, bunu da düşünmek lazım. Diğer evraklarınız, lise veya üniversite not dökümü, ösym puanı vs. güçlüyse dilden az da olsa taviz verebiliyorlar sanırım. Ama şunu da belirtmek lazım, elçiliğin dil seviyesinde kalıplaşmış bir B1 beklentisi var
Lise diploma puanım 93 nc puanım 2.5 okulu bir dönem erteleme şansım var. Eylül 1 de olan kış dönemine mi katılsam yoksa şu an vizeye mi gitsem bilemiyorum

erencankaya

Mesaj gönderen erencankaya » Prş Oca 13, 2022 12:12 pm

Cezeri yazdı: Çrş Oca 12, 2022 5:33 pm Merhaba, ben Ankara Büyükelçiliğine eksik evrak götürmeye gittiğimde birisi A2 belgesini eksik evrak olarak sunmaya gelmişti. Görüşmeye girmeden girişte, güvenlik görevlisinin ağzına kadar düşmüş olmalı ki, güvenlik görevlisi A2 belgesini getiren kişiye "hmm A2 yetersiz olabilir" cümlesini kurmuştu. Yani böyle bir durum var, evet A2 sertifikası ile gidince böyle bir eksiklik söz konusu belki düşünülebiliyor ama bir sürü insan A2 ile kabul de alıyor, bunu da düşünmek lazım. Diğer evraklarınız, lise veya üniversite not dökümü, ösym puanı vs. güçlüyse dilden az da olsa taviz verebiliyorlar sanırım. Ama şunu da belirtmek lazım, elçiliğin dil seviyesinde kalıplaşmış bir B1 beklentisi var
Dediğinizde çok haklısınız ben daha 2 hafta önce dil belgesi olmadan, özel bir kurstan aldığım a1-a2 dersleri ile 39f den kabul aldım puanım yüksekti. Detayları vize ani defteri 2022 nin ilk mesajında bulabilirsiniz

Nicetoomeetu

Mesaj gönderen Nicetoomeetu » Prş Oca 13, 2022 12:31 pm

erencankaya yazdı: Prş Oca 13, 2022 12:12 pm Dediğinizde çok haklısınız ben daha 2 hafta önce dil belgesi olmadan, özel bir kurstan aldığım a1-a2 dersleri ile 39f den kabul aldım puanım yüksekti. Detayları vize ani defteri 2022 nin ilk mesajında bulabilirsiniz
Nc puanınız 1 lerde miydi acaba ? Benimki 2.5 civarı yeterince iyi değil. Okulun dil okulu İçin istediği yeterlilikte a2 aslında ama vize alabilir miyim bilmiyorum a2 ile gidersem

deryadeniz44

Mesaj gönderen deryadeniz44 » Prş Oca 13, 2022 1:31 pm

Merhaba, estağfurullah geri dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim. Vize randevumu dün gelen maille Pazartesi gününe aldılar. Bişey daha danışmak istiyorum size. Bloke hesap tutarını aylık 861€ üzerinden bir yıl olarak transfer ettim. Bu tutar doğru mu? Çünkü bazı yerlerde dil kursuna da gidilecekse aylık 947€ olması gerektiği yazıyor var mı böyle bir şey? Son olarak bloke hesabı Expatrio üzerinden açtım sigortayı da oradan yaptırdım ayrıca bir seyahat sağlık sigortası yaptırmak gerekir mi gerekirse ne kadar süreliğine yapmalıyım? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi günler
erencankaya yazdı: Prş Oca 13, 2022 11:50 am Vizeniz galiba bugün kusura bakmayın daha yeni gördüm ama yine de cevap vereyim evet benimde acaba bu doğru vize tipi değil mi diye kaygılarım vardı fakat hicbir sorun olmadı ve nüfus kayıt örneği veya ikametgah gibi gerekli belgelerde yazmayan hiçbir belgeye ihtiyacim olmadı ( dil kursu kayit belgesi hariç) bol şans umarım istediğiniz gibi geçer mülakat.

erencankaya

Mesaj gönderen erencankaya » Prş Oca 13, 2022 2:00 pm

Nicetoomeetu yazdı: Prş Oca 13, 2022 12:31 pm Nc puanınız 1 lerde miydi acaba ? Benimki 2.5 civarı yeterince iyi değil. Okulun dil okulu İçin istediği yeterlilikte a2 aslında ama vize alabilir miyim bilmiyorum a2 ile gidersem
Evet nc puanim 1.4 lise not ortalamamda 96 ydi. Herkeste farklıdır muhtemelen ama ben mulakattayken benimle mulakati yapan kisi belgeyle hic ilgilenmedi sadece bana dil seviyelerimi sordu bende almanca a2 ingilizce b2 dedim ve dil sertifikasi sorgulamadan tamam o zaman bu kağıttaki soruları hem ingilizce hem almanca cevapla dedi. Yani bana denk gelen kisi sertifikadan cok dili ne kadar bildiğimi anlamaya çalıştı ki mantıklı olanda bu bence.

erencankaya

Mesaj gönderen erencankaya » Prş Oca 13, 2022 2:06 pm

deryadeniz44 yazdı: Prş Oca 13, 2022 1:31 pm Merhaba, estağfurullah geri dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim. Vize randevumu dün gelen maille Pazartesi gününe aldılar. Bişey daha danışmak istiyorum size. Bloke hesap tutarını aylık 861€ üzerinden bir yıl olarak transfer ettim. Bu tutar doğru mu? Çünkü bazı yerlerde dil kursuna da gidilecekse aylık 947€ olması gerektiği yazıyor var mı böyle bir şey? Son olarak bloke hesabı Expatrio üzerinden açtım sigortayı da oradan yaptırdım ayrıca bir seyahat sağlık sigortası yaptırmak gerekir mi gerekirse ne kadar süreliğine yapmalıyım? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi günler
Gerçekten yardımcı olabilmeyi cok isterdim fakat ben bloke hesapla değilde garantör ile maddi teminatı sağladım o nedenle bloke hesap ile ilgili veya exparito üzerinden yaptığınız sigorta hakkinda bir bilgim yok ben sağlık sigortasi icin sgk dan at11 belgesi aldim o yeterliydi. Aklınıza başka soru gelirse dilediğiniz gibi sorabilirsiniz iyi gunler

helegna

Mesaj gönderen helegna » Prş Oca 13, 2022 2:08 pm

41F Vize
10.11.2021 IDATA vize başvurusu
11.11.2021 randevu tarihinin belirlenmesi
26.11.2021 IDATA Gayrettepe randevu
30.11.2021 ek belge talebi : seyahat sağlık sigortamın tarihlerinde hata yapmışım, düzeltip tekrar gönderdim.
11.01.2022: Vizem sonunda geldi. Baya stresli bir süreçti, insanın aklına her ihtimal geliyor. :) Bekleyen arkadaşlara başarılar diliyorum.

Kilitli