Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ingilizce master

Study in Germany
berkylmz

Re: Ingilizce master

Mesaj gönderen berkylmz » Sal Oca 04, 2022 8:38 pm

furkanarabul yazdı: Çrş May 09, 2018 2:00 am gerekiyor.
Selamlar, benim Master ( Master of Arts, %100 İngilizce ) için başvuru yaptığım okulun giriş kriterlerinde sadece

Good command in English

yazıyor ve okul bir dil yeterlilik kanıtı istemiyor. Ancak anladığım kadarıyla konsolosluk bir yeterlilik belgesi isteyecek. İstenen seviye hakkında bir bilginiz var mı? IELTS sınavına gireceğim seviyem overall band 6 civarında.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

canersimsek977

Mesaj gönderen canersimsek977 » Çrş Oca 05, 2022 7:07 pm

berkylmz yazdı: Sal Oca 04, 2022 8:38 pm Selamlar, benim Master ( Master of Arts, %100 İngilizce ) için başvuru yaptığım okulun giriş kriterlerinde sadece

Good command in English

yazıyor ve okul bir dil yeterlilik kanıtı istemiyor. Ancak anladığım kadarıyla konsolosluk bir yeterlilik belgesi isteyecek. İstenen seviye hakkında bir bilginiz var mı? IELTS sınavına gireceğim seviyem overall band 6 civarında.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Benim IELTS puanım var ama dün vize için gerekli belgeleri araştırırken şunu gördüm okulun istediği düzeyde bir dil belgesi zaten okullarda farklı farklı kimi IELTS 5.5 istiyor kimi 6 kimi 7 ama okul bunu belgeyle kanıtlamamı istemiyor diyorsun eğer okul istemiyorsa konsoloslukta illa belge görmek istemeyebilir bu benim fikrim yani sen yine idataya falan sorabilirsin bu durumuda sen kriterleri dikkatlice bi tekrar incele bence şu ana kadar baktığım birçok okulda eğer lisansını %100 ingilizce okumadıysan IELTS veya TOEFL istemeyene rastlamadım ben

berkylmz

Mesaj gönderen berkylmz » Çrş Oca 05, 2022 8:08 pm

canersimsek977 yazdı: Çrş Oca 05, 2022 7:07 pm Benim IELTS puanım var ama dün vize için gerekli belgeleri araştırırken şunu gördüm okulun istediği düzeyde bir dil belgesi zaten okullarda farklı farklı kimi IELTS 5.5 istiyor kimi 6 kimi 7 ama okul bunu belgeyle kanıtlamamı istemiyor diyorsun eğer okul istemiyorsa konsoloslukta illa belge görmek istemeyebilir bu benim fikrim yani sen yine idataya falan sorabilirsin bu durumuda sen kriterleri dikkatlice bi tekrar incele bence şu ana kadar baktığım birçok okulda eğer lisansını %100 ingilizce okumadıysan IELTS veya TOEFL istemeyene rastlamadım ben

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.

Okul ile görüştüm Q&A etkinliği yaptılar orada benim dışımda başka insanlarda sordular aynı soruyu. Okul bir belge kanıtı istemiyor.

Idata ile konuştum konsolosluğa sorun dediler konsolosluğa mail attım pek sağlıklı bir geri dönüş yapmadılar. Senin dediğin gibi eğer mezuniyetiniz ingilizce ise onu belirtebilirsiniz falan yazmışlar yani yine net bir seviye öğrenemedim :)

Ben yinede ielts alacağım ama ne kadar iyi skora ihtiyacım olduğunu bilmiyorum. Kimi B2 ( 5.5 dahil ) yeter diyor. Kimi ise master için en az 6.5 isterler diyor.

canersimsek977

Mesaj gönderen canersimsek977 » Çrş Oca 05, 2022 10:09 pm

berkylmz yazdı: Çrş Oca 05, 2022 8:08 pm Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.

Okul ile görüştüm Q&A etkinliği yaptılar orada benim dışımda başka insanlarda sordular aynı soruyu. Okul bir belge kanıtı istemiyor.

Idata ile konuştum konsolosluğa sorun dediler konsolosluğa mail attım pek sağlıklı bir geri dönüş yapmadılar. Senin dediğin gibi eğer mezuniyetiniz ingilizce ise onu belirtebilirsiniz falan yazmışlar yani yine net bir seviye öğrenemedim :)

Ben yinede ielts alacağım ama ne kadar iyi skora ihtiyacım olduğunu bilmiyorum. Kimi B2 ( 5.5 dahil ) yeter diyor. Kimi ise master için en az 6.5 isterler diyor.
Rica ederim,

Ben yine kendi fikrimi söyleyeceğim emin olmadığım için eğer okulun senden dil belgesi talebi yoksa ve kabul belgeni alırsan IELTS ten overall 5.5 dahi alsan yeterli olur diye düşünüyorum ve masterla alakalı en az 6.5 istemeleri gibi bir durum olmaz bence ben 4 okula başvurdum önümüzdeki dönem için IELTS overall puanım 6 ve 6 puanla başvurabileceğin birçok okul var tabikide 6.5-7 isteyende var ama dediğim gibi 5.5 isteyen yerde var ona bakarsan ki sen okulun koşullarını karşılayıp kabul aldın diyelim tutup konsolosluk sana IELTS in 6 çok düşük bu puan vize veremeyiz demez bence vizeyi veren konsolosluk olsada kabul mercii okul ve onlarda kabul etmişler sonuçta

berkylmz

Mesaj gönderen berkylmz » Prş Oca 06, 2022 4:26 pm

canersimsek977 yazdı: Çrş Oca 05, 2022 10:09 pm Rica ederim,

Ben yine kendi fikrimi söyleyeceğim emin olmadığım için eğer okulun senden dil belgesi talebi yoksa ve kabul belgeni alırsan IELTS ten overall 5.5 dahi alsan yeterli olur diye düşünüyorum ve masterla alakalı en az 6.5 istemeleri gibi bir durum olmaz bence ben 4 okula başvurdum önümüzdeki dönem için IELTS overall puanım 6 ve 6 puanla başvurabileceğin birçok okul var tabikide 6.5-7 isteyende var ama dediğim gibi 5.5 isteyen yerde var ona bakarsan ki sen okulun koşullarını karşılayıp kabul aldın diyelim tutup konsolosluk sana IELTS in 6 çok düşük bu puan vize veremeyiz demez bence vizeyi veren konsolosluk olsada kabul mercii okul ve onlarda kabul etmişler sonuçta
Ben de böyle düşünüyorum, umarım bir sorun ile karşılaşmam. Tekrar teşekkür ederim yardımın için. Sana da başvurularında başarılar :)

berkylmz

Mesaj gönderen berkylmz » Prş Şub 10, 2022 11:13 am

canersimsek977 yazdı: Çrş Oca 05, 2022 10:09 pm Rica ederim,

Hocam merhaba,

Durumunuzda bir değişim var mı acaba? Ben 2 gün önce okuldan direkt kabul belgesi aldım. Dil kısmında İngilizce ( belge gerekli değildir ) yazıyor. Dün de ielts puanım açıklandı. L:6 R:6 W:6 S:5 overall:6 oluyor. 23 şubatta vize görüşmem var. Ancak speaking 5’i sorun yapmazlar umarım…

canersimsek977

Mesaj gönderen canersimsek977 » Prş Şub 10, 2022 8:17 pm

berkylmz yazdı: Prş Şub 10, 2022 11:13 am Hocam merhaba,

Durumunuzda bir değişim var mı acaba? Ben 2 gün önce okuldan direkt kabul belgesi aldım. Dil kısmında İngilizce ( belge gerekli değildir ) yazıyor. Dün de ielts puanım açıklandı. L:6 R:6 W:6 S:5 overall:6 oluyor. 23 şubatta vize görüşmem var. Ancak speaking 5’i sorun yapmazlar umarım…
Merhaba hocam,

Öncelikle durum güncellemeniz ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim ayrıca IELTS sonucunuz için de tebrik ederim ama ben kafayı yemek üzereyim :)) toplamda 4 okula başvuru yaptım 3 ü uni-assist üzerinden 1 i direk kendi sitesinden ve mümkün olabildiğince erken gönderdim başvuruları vize ve diğer olaylar için zamanım olsun diye ama şu ana kadar hiçbirinden haber yok ve 15 martta açılacak olan bile var hatta geçen gün bi tanesine dayanamadım mail attım kısa bir süre içerisinde ilk kabulleri göndericez ama değerlendirme süreci okul açılana kadar bile devam edebilir dedi diğer kabuller için.Siz ne zaman başvurmuştunuz acaba?

berkylmz

Mesaj gönderen berkylmz » Prş Şub 10, 2022 10:20 pm

canersimsek977 yazdı: Prş Şub 10, 2022 8:17 pm Merhaba hocam,

Öncelikle durum güncellemeniz ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim ayrıca IELTS sonucunuz için de tebrik ederim ama ben kafayı yemek üzereyim :)) toplamda 4 okula başvuru yaptım 3 ü uni-assist üzerinden 1 i direk kendi sitesinden ve mümkün olabildiğince erken gönderdim başvuruları vize ve diğer olaylar için zamanım olsun diye ama şu ana kadar hiçbirinden haber yok ve 15 martta açılacak olan bile var hatta geçen gün bi tanesine dayanamadım mail attım kısa bir süre içerisinde ilk kabulleri göndericez ama değerlendirme süreci okul açılana kadar bile devam edebilir dedi diğer kabuller için.Siz ne zaman başvurmuştunuz acaba?
Hocam ben 14 Ekim’de başvurmuştum. Deadline 1 aralıktı. Sonrasında artistic examination vardı. Onun deadline ı da 1 ocak’tı. 8 şubatta kabul belgem geldi. Umarım siz de en yakın zamanda kabul alırsınız istediğiniz okullardan. Ben yine buraya yazmaya devam edeceğim. Bu arada benim ielts sonucum ile ilgili bir fikriniz var mı? Sizce sıkıntı oluşturur mu speaking 5. Kabul belgesi bloke hesap üni kaydı sağlık sigortası vs hepsi hazır olacak

canersimsek977

Mesaj gönderen canersimsek977 » Prş Şub 10, 2022 11:26 pm

berkylmz yazdı: Prş Şub 10, 2022 10:20 pm Hocam ben 14 Ekim’de başvurmuştum. Deadline 1 aralıktı. Sonrasında artistic examination vardı. Onun deadline ı da 1 ocak’tı. 8 şubatta kabul belgem geldi. Umarım siz de en yakın zamanda kabul alırsınız istediğiniz okullardan. Ben yine buraya yazmaya devam edeceğim. Bu arada benim ielts sonucum ile ilgili bir fikriniz var mı? Sizce sıkıntı oluşturur mu speaking 5. Kabul belgesi bloke hesap üni kaydı sağlık sigortası vs hepsi hazır olacak
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için ben de aynı şekilde yazarım yeni gelişmeleri, IELTS sonucunun hiçbir sıkıntı çıkartacağını düşünmüyorum sonuç olarak overall 6 ve okul sizden bir belge talep etmiyor konsolosluğun size speakinginiz 5 diye sorun çıkartacağını hiç sanmıyorum. Benim de l 6 r 6 w 5 s 7 mesela overall olarak benim de 6 ve overall 6 isteyen okullara başarılı bir şekilde başvurumu yaptım hiçbiri w 5 kabul edemeyiz demedi.

berkylmz

Mesaj gönderen berkylmz » Cum Şub 11, 2022 12:18 am

canersimsek977 yazdı: Prş Şub 10, 2022 11:26 pm Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için ben de aynı şekilde yazarım yeni gelişmeleri, IELTS sonucunun hiçbir sıkıntı çıkartacağını düşünmüyorum sonuç olarak overall 6 ve okul sizden bir belge talep etmiyor konsolosluğun size speakinginiz 5 diye sorun çıkartacağını hiç sanmıyorum. Benim de l 6 r 6 w 5 s 7 mesela overall olarak benim de 6 ve overall 6 isteyen okullara başarılı bir şekilde başvurumu yaptım hiçbiri w 5 kabul edemeyiz demedi.
Sağol hocam, umarım sorun olmaz çok bekledik bunun için :) sizin için de bir gelişme olursa haberleşelim lütfen. Ayrıca tavsiyem kabul geldiği an vize randevunuzu alın vakit kazanmak için. İsterseniz şimdi de alabilirsiniz erteleme hakkı veriyor ama ben beklemek istedim garanti olsun diye.

canersimsek977

Mesaj gönderen canersimsek977 » Cum Şub 11, 2022 11:57 am

berkylmz yazdı: Cum Şub 11, 2022 12:18 am Sağol hocam, umarım sorun olmaz çok bekledik bunun için :) sizin için de bir gelişme olursa haberleşelim lütfen. Ayrıca tavsiyem kabul geldiği an vize randevunuzu alın vakit kazanmak için. İsterseniz şimdi de alabilirsiniz erteleme hakkı veriyor ama ben beklemek istedim garanti olsun diye.
Tabi tabi mutlaka haber ederim :) kesinlikle umarım sorun çıkmaz çok uğraştık bu süreçte,randevu konusunda da açıkçası söylediğinizi ben de düşündüm randevuyu kabul gelmeden alsam mı diye ama dedim dereyi görmeden de paçayı sıvamayalım ama geldiği an alıcam dediğiniz gibi diğer yandan ben finans olayınıda garantörle çözmeyi hedefliyorum ama sağolsunlar akrabalar her bu muhabbeti açtığımda bana 'niye okuldan kabul geldi mi ki,bizi boşuna uğraştırma' falan dedikleri için ve benim de zaman geçtikçe kabul alacağıma dair inancım azaldığı için onları da çok baskılayamıyorum bu konuda dolayısıyla bende işler baya karışık bakalım neler olucak sizin adınızada bol şans diliyorum vize için evrak toplama ve vize mülakatında :)

berkylmz

Mesaj gönderen berkylmz » Cum Şub 11, 2022 12:50 pm

canersimsek977 yazdı: Cum Şub 11, 2022 11:57 am Tabi tabi mutlaka haber ederim :) kesinlikle umarım sorun çıkmaz çok uğraştık bu süreçte,randevu konusunda da açıkçası söylediğinizi ben de düşündüm randevuyu kabul gelmeden alsam mı diye ama dedim dereyi görmeden de paçayı sıvamayalım ama geldiği an alıcam dediğiniz gibi diğer yandan ben finans olayınıda garantörle çözmeyi hedefliyorum ama sağolsunlar akrabalar her bu muhabbeti açtığımda bana 'niye okuldan kabul geldi mi ki,bizi boşuna uğraştırma' falan dedikleri için ve benim de zaman geçtikçe kabul alacağıma dair inancım azaldığı için onları da çok baskılayamıyorum bu konuda dolayısıyla bende işler baya karışık bakalım neler olucak sizin adınızada bol şans diliyorum vize için evrak toplama ve vize mülakatında :)
İyi dilekleriniz için çok teşekkürler hocam. Bu arada garantör belgesi almanın uzun bir süreç olduğunu duymuştum. Bence erken davranmakta fayda var :)