Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
murtegaa

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen murtegaa » Pzt Eki 25, 2021 3:48 am

Merhabalar. Ben Murat . Yüksek lisans kabulü alan eşiniz üzerinden çocuğunuz ile birlikte aynı anda vizeye başvurabilirsiniz . Biz bu şekilde yaptık . Eşim kabul aldı , kayıt işlemlerini yaptık ve randevu oluşturup evraklarımızı 7 Ekimde İdata ya teslim ettik. Konsolosluk ek evrak istedi. Onu da 22 Ekim de ulaştırdık. Şu anda bekleme aşamasındayız. Kabul alan kişinin önce gidip , eş ve çocuğun daha sonra aile birleşimine başvuru yapması özellikle çocuk varsa ,çok uzun ve yıpratıcı bir süreç. Sürecimizin bundan sonrası için gelişmelerden haberdar ederim . Buraya kadar olan kısmı için sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz. Umarım hem bizim için hem de uğraşan herkes için hayırlısı olur.
Murat - İzmir/Hannover

Instagram : muratbilir.de

mbc9195

Mesaj gönderen mbc9195 » Pzt Eki 25, 2021 10:02 am

murtegaa yazdı: Pzt Eki 25, 2021 3:48 am Merhabalar. Ben Murat . Yüksek lisans kabulü alan eşiniz üzerinden çocuğunuz ile birlikte aynı anda vizeye başvurabilirsiniz . Biz bu şekilde yaptık . Eşim kabul aldı , kayıt işlemlerini yaptık ve randevu oluşturup evraklarımızı 7 Ekimde İdata ya teslim ettik. Konsolosluk ek evrak istedi. Onu da 22 Ekim de ulaştırdık. Şu anda bekleme aşamasındayız. Kabul alan kişinin önce gidip , eş ve çocuğun daha sonra aile birleşimine başvuru yapması özellikle çocuk varsa ,çok uzun ve yıpratıcı bir süreç. Sürecimizin bundan sonrası için gelişmelerden haberdar ederim . Buraya kadar olan kısmı için sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz. Umarım hem bizim için hem de uğraşan herkes için hayırlısı olur.
Merhaba,
Çok teşekkürler.
22 ekimde ek evrak olarak sizden ne talep etmişlerdi?
Bir de bu durumda vizeleriniz aynı anda mı gelecek?

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Pzt Eki 25, 2021 10:16 am

murtegaa yazdı: Pzt Eki 25, 2021 3:48 am Merhabalar. Ben Murat . Yüksek lisans kabulü alan eşiniz üzerinden çocuğunuz ile birlikte aynı anda vizeye başvurabilirsiniz . Biz bu şekilde yaptık . Eşim kabul aldı , kayıt işlemlerini yaptık ve randevu oluşturup evraklarımızı 7 Ekimde İdata ya teslim ettik. Konsolosluk ek evrak istedi. Onu da 22 Ekim de ulaştırdık. Şu anda bekleme aşamasındayız. Kabul alan kişinin önce gidip , eş ve çocuğun daha sonra aile birleşimine başvuru yapması özellikle çocuk varsa ,çok uzun ve yıpratıcı bir süreç. Sürecimizin bundan sonrası için gelişmelerden haberdar ederim . Buraya kadar olan kısmı için sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz. Umarım hem bizim için hem de uğraşan herkes için hayırlısı olur.
Peki beraber başvuru sırasında kalacak yer olayını nasıl çözdünüz ? Anne baba ve çocuk için kalacak yer konusunda bazı şartlar var diye yazılıyor forumda ? Gitmeden mi ev tuttunuz ?
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

murtegaa

Mesaj gönderen murtegaa » Pzt Eki 25, 2021 10:28 am

mbc9195 yazdı: Pzt Eki 25, 2021 10:02 am Merhaba,
Çok teşekkürler.
22 ekimde ek evrak olarak sizden ne talep etmişlerdi?
Bir de bu durumda vizeleriniz aynı anda mı gelecek?
Eşim için bloke hesap açmıştık sadece.Benim ve çocuğumuz için normal hesapta para göstermiştik. Konsolosluk telefonla arayıp eşiniz için 400,çocuk için 300 olmak üzere 700*12=8400€ luk bir bloke hesap daha açmalısınız dedi. Bloke hesap kesinlikle kabul alan kişinin üzerine olacak dendi. Eşimin bloke hesabını fintiba dan açmıştık. Üzerine ek yapabilirsiniz dediler . Fakat fintiba bizi bu süreçte çok bekletti ve yapmak istediğimiz şeyi bir türlü anlamadılar. Aile birleşimi olarak algıladıkları için konsolosluktan bir evrak alıp ek yapabiliriz dendi sürekli. Ama bizimki aile birleşimi olmadığı için böyle bir evrakın olmadığı ve veremeyeceklerini söyledi konsolosluk. Bizde zaman kaybı yaşamamak için ek bloke hesabı expatrio dan açtık ve bu şekilde teslim ettik.
Evet bu şekilde yapılan başvurularda vize aynı anda çıkıyor.
Hayırlısı bakalım bekleyip göreceğiz.
Murat - İzmir/Hannover

murtegaa

Mesaj gönderen murtegaa » Pzt Eki 25, 2021 10:34 am

mutluay yazdı: Pzt Eki 25, 2021 10:16 am Peki beraber başvuru sırasında kalacak yer olayını nasıl çözdünüz ? Anne baba ve çocuk için kalacak yer konusunda bazı şartlar var diye yazılıyor forumda ? Gitmeden mi ev tuttunuz ?
Eşimin 1.derece akrabası var gideceğimiz yerde. Başvuru formu adres kısmına o adresi yazdık ve açıklama olarak da , giriş yaptıktan sonra en kısa sürede ev kiralanıp taşınma olacaktır yazdık. Burada idata ve konsolosluk sorun çıkarmadı şimdilik .
Murat - İzmir/Hannover

ugr.kca

Mesaj gönderen ugr.kca » Pzt Eki 25, 2021 2:58 pm

Bu mesaj o kadar isimize yaradi ki anlatamam,Nasil ayri ayri yapacagiz diye kara kara dusunurduk.Cok tesekkurler

mbc9195

Mesaj gönderen mbc9195 » Çrş Kas 03, 2021 1:18 pm

Murat Bey merhaba,

Vizeniz geldi mi? Eğer geldiyse vizeleriniz aynı anda mı geldi?

murtegaa

Mesaj gönderen murtegaa » Çrş Kas 03, 2021 5:06 pm

mbc9195 yazdı: Çrş Kas 03, 2021 1:18 pm Murat Bey merhaba,

Vizeniz geldi mi? Eğer geldiyse vizeleriniz aynı anda mı geldi?
Merhaba,
Henüz gelmedi. İşlem süresi 7 Ekim de mi başladı yoksa 22 Ekim de evrak ilavesinden sonra mı başladı bir bilgimiz yok. Bekleme aşamasındayız. Ama şunu söyleyebilirim ki, vizeler aynı anda başlayacak. Başvuru şeklimiz aynı anda seyahat olması şeklindeydi.
Murat - İzmir/Hannover

omerkaya

Mesaj gönderen omerkaya » Sal Kas 09, 2021 4:40 pm

murtegaa yazdı: Pzt Eki 25, 2021 10:28 am Eşim için bloke hesap açmıştık sadece.Benim ve çocuğumuz için normal hesapta para göstermiştik. Konsolosluk telefonla arayıp eşiniz için 400,çocuk için 300 olmak üzere 700*12=8400€ luk bir bloke hesap daha açmalısınız dedi. Bloke hesap kesinlikle kabul alan kişinin üzerine olacak dendi. Eşimin bloke hesabını fintiba dan açmıştık. Üzerine ek yapabilirsiniz dediler . Fakat fintiba bizi bu süreçte çok bekletti ve yapmak istediğimiz şeyi bir türlü anlamadılar. Aile birleşimi olarak algıladıkları için konsolosluktan bir evrak alıp ek yapabiliriz dendi sürekli. Ama bizimki aile birleşimi olmadığı için böyle bir evrakın olmadığı ve veremeyeceklerini söyledi konsolosluk. Bizde zaman kaybı yaşamamak için ek bloke hesabı expatrio dan açtık ve bu şekilde teslim ettik.
Evet bu şekilde yapılan başvurularda vize aynı anda çıkıyor.
Hayırlısı bakalım bekleyip göreceğiz.
Şu bilgiyi alabilmek için aramadığım yer kalmadı. Allah sizden razı olsun, umarım vizeniz en kısa sürede çıkar.

İlk etapta eşim için 831, kendim için 831 Euro sanıyordum ki eş için 400 Euro olduğunu öğrendim. Sonrasında bu 400 Euro'yu kendi adıma mı açmalıyım yoksa eşimin bloke hesap tutarında mı yer almalı diye soruyorum yok arkadaş bunu bilen. 831 (eşim için) + 400 (kendim için) 1231 Euro aylık olacak şekilde bloke hesapla ilerleyeceğim. Vizeniz gelince haber verirseniz çok sevinirim

osmancalisir

Mesaj gönderen osmancalisir » Pzt Kas 22, 2021 1:43 am

mbc9195 yazdı: Çrş Eki 13, 2021 3:03 pm merhaba,

Süreciniz nasıl ilerledi acaba, eşinizle aynı anda mı başvurdunuz?
selamlar, malesef çok geç gördüm sorunuzu. umarım olumlu şekilde sonuçlanmıştır sizin sonucunuz. ben ve eşim aynı anda başvurduk. ben almanca a1 den kaldım. fakat bir çok şirketle de görüşüyordum yazılımcı olarak. bunu da niyet mektubunda belirttim, cv mi vs de ekledim. almanya da çalışmak ve eşimle bir hayat kurmak istediğimi ve bunun benim de çalışma izniyle yaparak yapabileceğimizden bahsettim. baya detaylı bir yazıydı. ve ikimize de aynı gün vize çıktı. yaklaşık 3 haftadır da münich deyiz. ve geldiğimin 4.gününde de teklif aldım bir şirketten zaten yani dediğim gibi de oldu. eşimde okuluna devam etti yüzyüze bir şekilde.

omerkaya

Mesaj gönderen omerkaya » Pzr Ara 05, 2021 9:52 pm

osmancalisir yazdı: Pzt Kas 22, 2021 1:43 am selamlar, malesef çok geç gördüm sorunuzu. umarım olumlu şekilde sonuçlanmıştır sizin sonucunuz. ben ve eşim aynı anda başvurduk. ben almanca a1 den kaldım. fakat bir çok şirketle de görüşüyordum yazılımcı olarak. bunu da niyet mektubunda belirttim, cv mi vs de ekledim. almanya da çalışmak ve eşimle bir hayat kurmak istediğimi ve bunun benim de çalışma izniyle yaparak yapabileceğimizden bahsettim. baya detaylı bir yazıydı. ve ikimize de aynı gün vize çıktı. yaklaşık 3 haftadır da münich deyiz. ve geldiğimin 4.gününde de teklif aldım bir şirketten zaten yani dediğim gibi de oldu. eşimde okuluna devam etti yüzyüze bir şekilde.
Merhaba Osman Bey,
Aynı süreçte ilerlediğim için size bir kaç şey sormak isterim. Hızlı iletişim kurabilmek adına mailleşebilir miyiz?

omerkaya

Mesaj gönderen omerkaya » Sal Ara 07, 2021 7:15 pm

Merhaba, 16.12.2021 tarihinde İstanbul Konsolosluğunda randevumuz var. Eşim yüksek lisans için ben de aile birleşimi için aynı anda başvuru yapacağım. Eşime gelen evrak listesindeki her şeyi hazırladık. Bana gelen randevu mailinde de eşime gelen evrak listesinin aynısı var. Benim de motivasyon yazısı, özgeçmiş, diploma götürmem gerekiyor mu? Başvuru yapan arkadaşlar cevap verebilirse çok sevinirim

murtegaa

Mesaj gönderen murtegaa » Çrş Ara 08, 2021 10:09 pm

omerkaya yazdı: Sal Ara 07, 2021 7:15 pm Merhaba, 16.12.2021 tarihinde İstanbul Konsolosluğunda randevumuz var. Eşim yüksek lisans için ben de aile birleşimi için aynı anda başvuru yapacağım. Eşime gelen evrak listesindeki her şeyi hazırladık. Bana gelen randevu mailinde de eşime gelen evrak listesinin aynısı var. Benim de motivasyon yazısı, özgeçmiş, diploma götürmem gerekiyor mu? Başvuru yapan arkadaşlar cevap verebilirse çok sevinirim
Hayır gerekmiyor . Eğer size de 41F belge listelerini verdiyseler eğer; başvuru formu , vize ücreti , pasaport ve resim isteklerinin yer aldığı ilk dört maddeden sonra arka sayfada yer alan eşiniz kısmında ki istekleri hazırlayacaksınız. Çocuk varsa yine ilk dört maddeye ek olarak 3. Sayfada yer alan çoçuk için olan istekleri hazırlayacaksınız. En azından biz bu şekilde yaptık ve bir sorun yaşamadık. Eğer çocuk varsa istenen evraklarda yer almayan ama bizden istenen bir evrak belirteyim. Çocuk için muvafakatname . Eşim ve ben aynı anda gidiyor olmamıza rağmen ve istenen evraklar arasında olmamasına rağmen bizden bunu istediler. Noterden alıp çeviri yaptırtıp teslim ettik.
Size bol şanslar dilerim.
Umarım işleriniz sorunsuz hallolur.
İyi günler :)
Murat - İzmir/Hannover

omerkaya

Mesaj gönderen omerkaya » Cum Ara 10, 2021 11:31 pm

murtegaa yazdı: Çrş Ara 08, 2021 10:09 pm Hayır gerekmiyor . Eğer size de 41F belge listelerini verdiyseler eğer; başvuru formu , vize ücreti , pasaport ve resim isteklerinin yer aldığı ilk dört maddeden sonra arka sayfada yer alan eşiniz kısmında ki istekleri hazırlayacaksınız. Çocuk varsa yine ilk dört maddeye ek olarak 3. Sayfada yer alan çoçuk için olan istekleri hazırlayacaksınız. En azından biz bu şekilde yaptık ve bir sorun yaşamadık. Eğer çocuk varsa istenen evraklarda yer almayan ama bizden istenen bir evrak belirteyim. Çocuk için muvafakatname . Eşim ve ben aynı anda gidiyor olmamıza rağmen ve istenen evraklar arasında olmamasına rağmen bizden bunu istediler. Noterden alıp çeviri yaptırtıp teslim ettik.
Size bol şanslar dilerim.
Umarım işleriniz sorunsuz hallolur.
İyi günler :)
Merhaba Murat Bey, cevabınız ve güzel dilekleriniz için teşekkür ederim:) 40f üzerinden evraklar geldi. Şartlı kabul aldı eşim. Sizi ve eşinizi aynı anda birlikte mi görüşmeye aldılar yoksa ayrı kabinlerde ayrı görevlilerle mi görüştünüz.

murtegaa

Mesaj gönderen murtegaa » Cmt Ara 11, 2021 1:28 am

omerkaya yazdı: Cum Ara 10, 2021 11:31 pm Merhaba Murat Bey, cevabınız ve güzel dilekleriniz için teşekkür ederim:) 40f üzerinden evraklar geldi. Şartlı kabul aldı eşim. Sizi ve eşinizi aynı anda birlikte mi görüşmeye aldılar yoksa ayrı kabinlerde ayrı görevlilerle mi görüştünüz.
Görüşme aynı anda , yan yana vezne gibi bölmelerdeydi.Eşim sadece birkaç sorunun yer aldığı bir form doldurdu Almanca . Bana hiç bir şey sormadılar . Sadece kargo evrak formlarını doldurdum 😅 Oysa ki A1 Almanca ile ilgili sıkıştırırlar diye düşünüyordum ve bu yüzden biraz stres olmuştum ama hiçte öyle olmadı.İzmir idata çalışanları çok ilgili ve yardımsever bir tavırla çok yardımcı oldular.
Murat - İzmir/Hannover

dilasirvan

Mesaj gönderen dilasirvan » Prş Ara 30, 2021 10:01 pm

Merhaba. Acaba eşlerden birinin garantörü olması halinde bloke hesapta yine aynı miktarda mı para göstermek gerek?

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cmt Oca 01, 2022 2:33 am

Merhabalar. Ben de şartlı kabul ile nişanlımı yanımda almak istiyorum. Acaba en az şu kadar süredir evli olmalısınız gibi bir zorunluluk var mı? Yoksa evlenir evlenmez onu yanımda götürebilir miyim. Sanki bir yerde en az bir yıldır evli olmak gerekiyor diye bir şey okudum. Burada gidenlerden kesin cevap almak için yazıyorum.

srcndkc
İletişim:

Mesaj gönderen srcndkc » Sal Oca 04, 2022 2:09 pm

murtegaa yazdı: Cmt Ara 11, 2021 1:28 am Görüşme aynı anda , yan yana vezne gibi bölmelerdeydi.Eşim sadece birkaç sorunun yer aldığı bir form doldurdu Almanca . Bana hiç bir şey sormadılar . Sadece kargo evrak formlarını doldurdum 😅 Oysa ki A1 Almanca ile ilgili sıkıştırırlar diye düşünüyordum ve bu yüzden biraz stres olmuştum ama hiçte öyle olmadı.İzmir idata çalışanları çok ilgili ve yardımsever bir tavırla çok yardımcı oldular.
Murat Bey merhaba. Yazınız çok yardımcı oldu sağolun.Vizenizi alabildiniz mi acaba? Süreç ne kadar sürdü? Biz de aynı şekilde başvuracağız.
Bir de expatrio dan ekstra bloke hesap açmak konsoloslukta sıkıntı yarattı mı size?

voyagevoyage

Mesaj gönderen voyagevoyage » Prş Oca 06, 2022 12:35 pm

Selamlar herkese,

Başlık altındaki tüm yazıları okudum benim durumumda olan 2-3 kişi olmuş geçen sene vizeleri olumlu sonuçlandı mı merak ediyorum.

Eşim yüksek lisans yapmak üzere Ekim ayında Hannover’e gitti. A1 belgem bulunmadığı için eşimle beraber vize başvurusunda bulunmadım. Şimdi aile birleşimine başvurmak istiyorum tüm evraklar hazır ancak eşimin oturum izni henüz yok.

Ev tuttu ve adres bildirimini gerçekleştirdi. Oturum kartına başvurmak için yabancılar dairesine gittiğinde Mayıs ayına (başvurduğu tarihten tam 6 ay sonrası) yeni bir randevu verdiler. Bu durumda ikamet belgesi, eşimin pasaporttaki vizesi ve ona verilen geçici oturum belgesi (Haziran ayına kadar geçerli) ile aile birleşimine başvurabilir miyim? Kabulu eyaletten eyalete değişen bir durum mu? Geçen Kasım ayında aynı şeyi tecrübe eden arkadaşlar olumlu sonuç aldı mı acaba yanıtlayabilirlerse çok sevinirim.

Nkoksalan

Mesaj gönderen Nkoksalan » Prş Oca 27, 2022 8:38 pm

Merhaba,
Siz basvurabilirsiniz aile birlesimi icin Turkiyeden ama malesef oturum onayi gelmeden bagli oldugu yabancilar subesi hicbir islem yapmiyor. Biz de gectigimiz sene ayni surecten gectik, yabancilar subesi almanyadaki esin oturumu onaylanana kadar aile birlesimi evraklarinin onlara iletilmedigini belirtti. Esim nisanda basvurdu ancak benim oturma iznim temmuzda onaylandi ve dolayisiyla esimin vizesi de ekim ayinda geldi.
Zaten surec asama asama ilerliyor. Once kira sozlesmesi istiyor yabancilar subesi almanyadaki esten, sonrasinda saglik sigortasi isteniyor. En sonunda da bloke hesap tutari hesaplaniyor ve kendi bloke hesabinizi bu tutara tamamlamanizi istiyorlar. Hepsini yaptiktan birkac gun sonra vize onaylaniyor.