Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sağlık Belgesi (AT11)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Bumbum

Sağlık Belgesi (AT11)

Mesaj gönderen Bumbum » Sal Oca 04, 2022 3:21 pm

Arkadaşlar sağlık belgesi için hangi belgeler gerekiyor.
Benim üniversitem donuk şu an.

Cezeri

Re: Sağlık Belgesi (AT11)

Mesaj gönderen Cezeri » Sal Oca 04, 2022 3:30 pm

Bumbum yazdı: Sal Oca 04, 2022 3:21 pm Arkadaşlar sağlık belgesi için hangi belgeler gerekiyor.
Şu adresten alacağın okul tanıma belgesi: https://okultanima.yok.gov.tr/
Almanya'daki üniversiteden kabul edildiğine dair belge

Bir de orada doldurman gereken bir kağıt veriyorlar. Benim götürdüğüm evraklar bunlardı. Bu arada ben de dondurmuştum üniversitemi bir sorun çıkmadı.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Sal Oca 04, 2022 3:42 pm

Bumbum yazdı: Sal Oca 04, 2022 3:21 pm Arkadaşlar sağlık belgesi için hangi belgeler gerekiyor.
Yine de ilgili sgk dairesini arayıp bilgi almanız daha doğru olur çünkü sadece kimlik götürmek gerekiyor (oldukça ilginç ve iddialı :D ) diyeni bile duymuştum halbuki her yerde aynı işlem olması gerekirken her dairede farklı işleyebiliyor sanırım :D :roll:

Bumbum

Mesaj gönderen Bumbum » Sal Oca 04, 2022 3:57 pm

Cezeri yazdı: Sal Oca 04, 2022 3:42 pm Yine de ilgili sgk dairesini arayıp bilgi almanız daha doğru olur çünkü sadece kimlik götürmek gerekiyor (oldukça ilginç ve iddialı :D ) diyeni bile duymuştum halbuki her yerde aynı işlem olması gerekirken her dairede farklı işleyebiliyor sanırım :D :roll:
Çok teşekkürler hocam

cerendikmecli

Mesaj gönderen cerendikmecli » Prş Oca 06, 2022 1:21 am

merhaba, bu sene bonn uni den ön kabul aldım, dil kursunda katılımcıyım. 1 şubatta auslanderamtta oturum uzatma randevum var. at11 belgem 31 marta kadar olduğu için 31 marta kadar oturum alırım diye korkuyorum. sizce care conceptten marttan eylüle kadar 6 aylık özel sigorta da yaptırmalı mıyım yoksa at11 kabul ederler mi? teşekkür ederim

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Prş Oca 06, 2022 10:31 am

cerendikmecli yazdı: Prş Oca 06, 2022 1:21 am merhaba, bu sene bonn uni den ön kabul aldım, dil kursunda katılımcıyım. 1 şubatta auslanderamtta oturum uzatma randevum var. at11 belgem 31 marta kadar olduğu için 31 marta kadar oturum alırım diye korkuyorum. sizce care conceptten marttan eylüle kadar 6 aylık özel sigorta da yaptırmalı mıyım yoksa at11 kabul ederler mi? teşekkür ederim
Merhaba, At11 bitmeden uzatılabiliyor mu bilmiyorum ama eğer öyleyse Türkiyede aileniz tarafından uzatılabiliyor diye biliyorum. Eğer bugün veya yarın alıp ptt hızlı kargoya verirlerse size 1 şubata kadar ulaşır diye düşünüyorum