Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Direkt kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ronahii

Direkt kabul

Mesaj gönderen Ronahii » Cum Ara 31, 2021 10:03 am

Merhaba dostlar
Artan Euro-Kur oranlarından sonra şartlı kabul olayı benim için yattı gibi. O kadar masrafın altından ailem tek başına kalkamaz. Demem o ki direkt başvuru yapmam gerekiyor. Direkt başvuru için de telc C1 hochschule sertifikası almam gerekiyor. 2023 mayıs veya haziranda sınava girmeyi düşünüyorum. O zamana kadar sizce Türkiye'de C1 yapabilir miyim? Yani hiç olmazsa sertifika alabilir miyim? Halihazırda haftada dokuz saat ders alıyorum

Cezeri

Re: Direkt kabul

Mesaj gönderen Cezeri » Cum Ara 31, 2021 2:53 pm

Ronahii yazdı: Cum Ara 31, 2021 10:03 am Merhaba dostlar
Artan Euro-Kur oranlarından sonra şartlı kabul olayı benim için yattı gibi. O kadar masrafın altından ailem tek başına kalkamaz. Demem o ki direkt başvuru yapmam gerekiyor. Direkt başvuru için de telc C1 hochschule sertifikası almam gerekiyor. 2023 mayıs veya haziranda sınava girmeyi düşünüyorum. O zamana kadar sizce Türkiye'de C1 yapabilir miyim? Yani hiç olmazsa sertifika alabilir miyim? Halihazırda haftada dokuz saat ders alıyorum
Merhaba, sıkı bir çalışmayla kesinlikle yapabilirsiniz. Önünüzde 1.5 sene var TELC C1 HOCHSCHULE sınav örneklerini inceleyerek gramer haricinde de kesinlikle sınav içeriği odaklı çalışırsanız sertifikayı alabilirsiniz. Sınav örnekleri için "Mit Erfolg zu telc C1 Hochschule" kitabını öneriyorum. Şimdiden başarılar diliyorum:)

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Ara 31, 2021 4:33 pm

Cezeri yazdı: Cum Ara 31, 2021 2:53 pm Merhaba, sıkı bir çalışmayla kesinlikle yapabilirsiniz. Önünüzde 1.5 sene var TELC C1 HOCHSCHULE sınav örneklerini inceleyerek gramer haricinde de kesinlikle sınav içeriği odaklı çalışırsanız sertifikayı alabilirsiniz. Sınav örnekleri için "Mit Erfolg zu telc C1 Hochschule" kitabını öneriyorum. Şimdiden başarılar diliyorum:)
1.5 yıl 0 dan biraz zor gibi ama telc sınavı bu zorlarsa şans var biraz. Türkiye'deki Almanca eğitimi kötü olduğundan böyle dedim. Kapasite varsa zaten yaparsın dostum. B2 ile alanlar da vardır onlara da bak bence.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Cum Ara 31, 2021 4:47 pm

tunuzn yazdı: Cum Ara 31, 2021 4:33 pm 1.5 yıl 0 dan biraz zor gibi ama telc sınavı bu zorlarsa şans var biraz. Türkiye'deki Almanca eğitimi kötü olduğundan böyle dedim. Kapasite varsa zaten yaparsın dostum. B2 ile alanlar da vardır onlara da bak bence.
Telc C1 Hochschule sınavına odaklı çalışırsa ve dediğin gibi kapasite de varsa bir insanda evet zor gözüküyor fakat bence geçer çünkü Telc sınavı biraz tekelleşmiş gibi. Sınava taktiklerle çalışanlar C1'e tam manasıyla hazırlandım diyen insanlardan yüksek puan alıyorlar. Amaç zaten dili tam manasıyla hakkını vererek C1 öğrenmekse 1.5 yıl zaten çok tatlı bir toz pembe düşünce olur

Ronahii

Mesaj gönderen Ronahii » Pzr Oca 02, 2022 9:04 pm

Cezeri yazdı: Cum Ara 31, 2021 2:53 pm Merhaba, sıkı bir çalışmayla kesinlikle yapabilirsiniz. Önünüzde 1.5 sene var TELC C1 HOCHSCHULE sınav örneklerini inceleyerek gramer haricinde de kesinlikle sınav içeriği odaklı çalışırsanız sertifikayı alabilirsiniz. Sınav örnekleri için "Mit Erfolg zu telc C1 Hochschule" kitabını öneriyorum. Şimdiden başarılar diliyorum:)
Teşekkür ederim, elimden geleni yapacağım. Başka taktikleriniz de varsa dinlemeye hazırım

Ronahii

Mesaj gönderen Ronahii » Pzr Oca 02, 2022 9:08 pm

tunuzn yazdı: Cum Ara 31, 2021 4:33 pm 1.5 yıl 0 dan biraz zor gibi ama telc sınavı bu zorlarsa şans var biraz. Türkiye'deki Almanca eğitimi kötü olduğundan böyle dedim. Kapasite varsa zaten yaparsın dostum. B2 ile alanlar da vardır onlara da bak bence.
Halihazırda gittiğim almanca kursunda dört kişilik ders alıyoruz. Hocamdan memnunum. Seviyem 0 değil A2 şuanda. Ve temelimi sağlam aldığıma inanıyorum. B2 ile alan var mı bilmiyorum şimdiye kadar baktığım bütün üniversiteler C1 istiyorlardı (bölümün işletme olmasiyla da ilgisi var bence). Telc'in sınav formatı standart mı genelde?

Ronahii

Mesaj gönderen Ronahii » Pzr Oca 02, 2022 9:09 pm

Cezeri yazdı: Cum Ara 31, 2021 4:47 pm Telc C1 Hochschule sınavına odaklı çalışırsa ve dediğin gibi kapasite de varsa bir insanda evet zor gözüküyor fakat bence geçer çünkü Telc sınavı biraz tekelleşmiş gibi. Sınava taktiklerle çalışanlar C1'e tam manasıyla hazırlandım diyen insanlardan yüksek puan alıyorlar. Amaç zaten dili tam manasıyla hakkını vererek C1 öğrenmekse 1.5 yıl zaten çok tatlı bir toz pembe düşünce olur
Ben sadece sertifikayı alsam benim için yeterli şimdilik. Bu bahsettiğiniz taktikleri nerden edinebilirim tam olarak?

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Pzt Oca 03, 2022 4:55 pm

Ronahii yazdı: Pzr Oca 02, 2022 9:09 pm Ben sadece sertifikayı alsam benim için yeterli şimdilik. Bu bahsettiğiniz taktikleri nerden edinebilirim tam olarak?
Sınava yönelik youtubeda birçok kanal var. Türkçe olarak Hacı Ahmet Altıner, videolarını neredeyse tamamen sınavlara yönelik hazırlıyor onu izleyebilirsin. Onun haricinde de yine Almanca kanallar da var. Zaten belli başlı kalıplardan bahsedildiği için Almanca videoları izleyerek de verim alabilirsin.
Bu arada arkadaş B2 ile alanlar da vardır derken telc C1 Hochschule sınavından bahsetmiş galiba. Dediği gibi belki deneyenler ve sertifika alanlar vardır araştırmak lazım