Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dil okulu sonrası çalışma izni

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
cherrypie

dil okulu sonrası çalışma izni

Mesaj gönderen cherrypie » Çrş Ara 22, 2021 3:58 am

Arkadaslar herkese selam
ben subat ayında basladıgım dil kursunu eylül ayında basarıyla tamamlayarak bu kıs döneminde yani ekim 2021 Wintersemesterda üniversite eğitimime basladim. Ekim ayından beri kayıtlı üniversite ögrencisiyim ancak oturumum hala dil kursu oturumu, yabancılar dairesi dil kursu oturumunun bittigi güne yani Subat ayına randevu veriyor yani dil kursu oturumum bitmeden gidip üni oturumumu alamıyorum su an. Oturumumda calısma izni kısmında haftada 18 saat olma sartıyla ve dil kursunun olmadıgı zamanlarda calısabilecegim yaziyor. Ben de dil kursundan bir belge aldim Ferienbescheinigung ve onlar da şubat ayının sonuna kadar olacak sekilde düzenlediler belgeyi. Subat sonuna kadar bununla calıs sonra yeni oturum alınca da öğrenci oturumuyla devam edersin dediler. Simdi size sorum ben bu belgeyle minijob yapabilir miyim aylık 450 euro basis seklinde. Zaten üni öğrencisi olmama ragmen oturumumdan dolayı aldim bu belgeyi. Daha önce böyle bir durumda kalan arkadaslar var mı, varsa neler yaptiniz bilgilendirirseniz cok memnun olurum. Herkese simdiden Mutlu Noeller iyi seneler diliyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: dil okulu sonrası çalışma izni

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 23, 2021 11:49 am

Yapabilirsin evet, herhangi bir problemin olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cum Ara 24, 2021 2:39 am

cherrypie yazdı: Çrş Ara 22, 2021 3:58 am Arkadaslar herkese selam
ben subat ayında basladıgım dil kursunu eylül ayında basarıyla tamamlayarak bu kıs döneminde yani ekim 2021 Wintersemesterda üniversite eğitimime basladim. Ekim ayından beri kayıtlı üniversite ögrencisiyim ancak oturumum hala dil kursu oturumu, yabancılar dairesi dil kursu oturumunun bittigi güne yani Subat ayına randevu veriyor yani dil kursu oturumum bitmeden gidip üni oturumumu alamıyorum su an. Oturumumda calısma izni kısmında haftada 18 saat olma sartıyla ve dil kursunun olmadıgı zamanlarda calısabilecegim yaziyor. Ben de dil kursundan bir belge aldim Ferienbescheinigung ve onlar da şubat ayının sonuna kadar olacak sekilde düzenlediler belgeyi. Subat sonuna kadar bununla calıs sonra yeni oturum alınca da öğrenci oturumuyla devam edersin dediler. Simdi size sorum ben bu belgeyle minijob yapabilir miyim aylık 450 euro basis seklinde. Zaten üni öğrencisi olmama ragmen oturumumdan dolayı aldim bu belgeyi. Daha önce böyle bir durumda kalan arkadaslar var mı, varsa neler yaptiniz bilgilendirirseniz cok memnun olurum. Herkese simdiden Mutlu Noeller iyi seneler diliyorum.

Tamam da zaten öğrenci oturumunda da haftada 20 saat çalışabiliyorsun. Ne farkeder ki öğrenci oturumuna geçmen. Sen her türlü şuanda çalışma izinini almışsın zaten.

kadirc

Mesaj gönderen kadirc » Sal Şub 08, 2022 2:31 pm

Physiker yazdı: Prş Ara 23, 2021 11:49 am Yapabilirsin evet, herhangi bir problemin olmaz.
Gürkan Bey merhaba, okulum kış döneminde başlıyor fakat ben önümüzdeki mart ayında üniversiteye başlamak için gerekli olan dil seviyesini elde etmiş olursam, nisan ayından kış dönemine kadar öğrenci olarak çalışma iznim olabilir mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 10, 2022 10:28 am

kadirc yazdı: Sal Şub 08, 2022 2:31 pm Gürkan Bey merhaba, okulum kış döneminde başlıyor fakat ben önümüzdeki mart ayında üniversiteye başlamak için gerekli olan dil seviyesini elde etmiş olursam, nisan ayından kış dönemine kadar öğrenci olarak çalışma iznim olabilir mi?
Oturum izninde ne yaziyor sizin?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com