Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

fachhochschulreife ne demek

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
etg321

fachhochschulreife ne demek

Mesaj gönderen etg321 » Çrş Ara 15, 2021 7:34 pm

Arkadaşlar fachhochschulereife ne demek? Ben üniversite sınavına girip bir yere yerleşmiştim bunu mu seçicem.-?

Deniz02

Re: fachhochschulreife ne demek

Mesaj gönderen Deniz02 » Pzt Ara 20, 2021 3:36 pm

Merhaba, 100% eim olmamakla birlikte cevap vericem. Fachhochschule yüksek okul veya meslek lisesinin almanya karsiligi gibi. Fachhochschulreife de bu gibi mesleki egitim alan okullardan mezun aldugunda girdigin sinav ve aldigin belgenin adi. Eger siz türkiyede normal lise mezunu iseniz ve üniversitede norlam 4 senelik bir yere yerlestiyseniz Allgemeine Hochschulreife sizin icin daha uygun olucaktir.

etg321

Mesaj gönderen etg321 » Pzt Ara 20, 2021 3:57 pm

Deniz02 yazdı: Pzt Ara 20, 2021 3:36 pm Merhaba, 100% eim olmamakla birlikte cevap vericem. Fachhochschule yüksek okul veya meslek lisesinin almanya karsiligi gibi. Fachhochschulreife de bu gibi mesleki egitim alan okullardan mezun aldugunda girdigin sinav ve aldigin belgenin adi. Eger siz türkiyede normal lise mezunu iseniz ve üniversitede norlam 4 senelik bir yere yerlestiyseniz Allgemeine Hochschulreife sizin icin daha uygun olucaktir.
Hay aksi! Ben fen lisesi mezunuyum ama başvurumda Fachhochschulereife şeklinde yaptım. Diğerinde yüksek lisans vs. yazıyordu kafam karıştı ondan. Çok büyük problem olur mu acaba?

etg321

Mesaj gönderen etg321 » Pzt Ara 20, 2021 5:07 pm

etg321 yazdı: Pzt Ara 20, 2021 3:57 pm Hay aksi! Ben fen lisesi mezunuyum ama başvurumda Fachhochschulereife şeklinde yaptım. Diğerinde yüksek lisans vs. yazıyordu kafam karıştı ondan. Çok büyük problem olur mu acaba?
başvuruyu çekip tekrar mı başvurayım acaba