Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya’da Belge Tasdikleme

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ardaberk

Almanya’da Belge Tasdikleme

Mesaj gönderen ardaberk » Prş Ara 02, 2021 2:53 pm

Merhaba,

Almanya’da orjinal diplomamın kopyasını nasıl resmi olarak tasdikletebilirim? En ekonomik yolu nedir. Teşekkürler

yldrm7777

Re: Almanya’da Belge Tasdikleme

Mesaj gönderen yldrm7777 » Cum Ara 03, 2021 1:32 pm

Ben bunu ikamet ettiğim yerin Rathaus’unda yaptırmıştım. Aslı gibidir gibi bir belge yapıyorlar. Belge başına 3 euro vermiştim. Benimki biraz acil olduğu için ilk bulduğumu yapmıştım başka alternatifi var mı bilmiyorum

Eeco

Mesaj gönderen Eeco » Cmt Ara 04, 2021 6:22 pm

Merhaba bende bu sorunu yaşıyorum şuan. Ben şartlı kabül aldım dil eğitimindeyim şuan almanyada. Okul benden derhal diplomamın noter onaylı tasdikini istedi. Lise ve Lisans eğitimimi türkiyede bir üniversitede tamamladım. Türkiyede bir üniversiteye ve liseye ait diplomalarımı Almanyada noter onaylı tasdiki nasıl yapabilirim ?

ardaberk

Mesaj gönderen ardaberk » Pzr Ara 05, 2021 4:46 pm

Eeco yazdı: Cmt Ara 04, 2021 6:22 pm Merhaba bende bu sorunu yaşıyorum şuan. Ben şartlı kabül aldım dil eğitimindeyim şuan almanyada. Okul benden derhal diplomamın noter onaylı tasdikini istedi. Lise ve Lisans eğitimimi türkiyede bir üniversitede tamamladım. Türkiyede bir üniversiteye ve liseye ait diplomalarımı Almanyada noter onaylı tasdiki nasıl yapabilirim ?
Behörde de yapıyo sanırım. Mail ile termin aldım