Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da banka

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
berkechk

Almanya da banka

Mesaj gönderen berkechk » Pzr Kas 21, 2021 9:36 pm

İyi günler kira parası internet gibi ödemeler için önerebileceğiniz hangi bankalar var?( N26 gibi ya da commers( ya da bunlar güvenilir mi Diğer bilinen bankalar gibi?)

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Almanya da banka

Mesaj gönderen tunuzn » Pzr Kas 21, 2021 9:47 pm

berkechk yazdı: Pzr Kas 21, 2021 9:36 pm İyi günler kira parası internet gibi ödemeler için önerebileceğiniz hangi bankalar var?( N26 gibi ya da commers( ya da bunlar güvenilir mi Diğer bilinen bankalar gibi?)
Hepsi güvenilir sıkıntı yaşamazsınız.

berkechk

Mesaj gönderen berkechk » Pzt Kas 22, 2021 12:57 am

tunuzn yazdı: Pzr Kas 21, 2021 9:47 pm Hepsi güvenilir sıkıntı yaşamazsınız.
Aylık bir kesinti oluyo mu peki?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Kas 22, 2021 1:04 am

berkechk yazdı: Pzt Kas 22, 2021 12:57 am Aylık bir kesinti oluyo mu peki?
Girokontolarda 700 euro üstünde aylık para girişinde olmaz. N26 veya dijital bankalar için 700 euroluk sinir yok

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Mesaj gönderen eylulugvn » Pzt Kas 29, 2021 8:18 pm

Ben N26dan çok memnunum valla. 3 yıl oldu kartım ve telefonum çalındığında bile hemen halledebildim çalınan parayı da geri verdiler.
Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
Eğer açacak olan varsa şöyle referans kodumu bırakayım eylulbeg6982
deutsches bier ist gesünder als brokkoli :!:

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Kas 29, 2021 11:47 pm

eylulugvn yazdı: Pzt Kas 29, 2021 8:18 pm Ben N26dan çok memnunum valla. 3 yıl oldu kartım ve telefonum çalındığında bile hemen halledebildim çalınan parayı da geri verdiler.
Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
Eğer açacak olan varsa şöyle referans kodumu bırakayım eylulbeg6982
Almanya'da olup n26 neden kullanıyorsun ki? Girokontoların bir sürü özelliği var. Bedava Payback kredi kartını da bağladın mı hem banka sana 60 euro veriyor hem de Paypack kredi kartıyla puan topluyorsun( bedava).

Her yere referans kodunu da atmışssın umarım iyi para kazanırsın dostum.

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Mesaj gönderen eylulugvn » Pzt Kas 29, 2021 11:50 pm

Yasimdan dolayi hesap ucreti vermem gerekmiyor ve ingilizce olarak isini halledebiliyorsun bir de fransada erasmus yaptigimdan orada da kullanmaya devam ettim
deutsches bier ist gesünder als brokkoli :!:

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Kas 29, 2021 11:54 pm

eylulugvn yazdı: Pzt Kas 29, 2021 11:50 pm Yasimdan dolayi hesap ucreti vermem gerekmiyor ve ingilizce olarak isini halledebiliyorsun bir de fransada erasmus yaptigimdan orada da kullanmaya devam ettim
Girkontolarda hesap ücreti yok dostum. Comdirect gibi firmalar sana hemen bedava kredi kartı gibi imkanlar sunarken commerzbank da 60 euro cebine para koyuyor hesap açarsan. Her şey online olduğu takdirde para ödemiyorsun (700 euro limit). N26'nın fazla özelliği yok bana göre.

berkechk

Mesaj gönderen berkechk » Sal Kas 30, 2021 12:01 am

tunuzn yazdı: Pzt Kas 29, 2021 11:54 pm Girkontolarda hesap ücreti yok dostum. Comdirect gibi firmalar sana hemen bedava kredi kartı gibi imkanlar sunarken commerzbank da 60 euro cebine para koyuyor hesap açarsan. Her şey online olduğu takdirde para ödemiyorsun (700 euro limit). N26'nın fazla özelliği yok bana göre.
Yani simdi commerzbank daha güvenilir ve uygun mu? Mesela ben sadece yurt ücreti felan ödemek istiyorum. Yani hesaba 700€ u gececek para koymayacagim. Aylik hesap ücreti öder miyim?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Sal Kas 30, 2021 12:05 am

berkechk yazdı: Sal Kas 30, 2021 12:01 am Yani simdi commerzbank daha güvenilir ve uygun mu? Mesela ben sadece yurt ücreti felan ödemek istiyorum. Yani hesaba 700€ u gececek para koymayacagim. Aylik hesap ücreti öder miyim?
Eğer 700 euroyu geçmeyen tutar varsa ING bankı tercih edin hocam. Bazıları 6 ay boyunca 700 euro limitin görmezden gelse de ING bank'ta hiçbir türlü ödemiyorsunuz öğrenciyseniz.

Eğer başka ana bankalardan birini istiyorsanız- aylık 6-7 euroluk masrafla normal hesap çalıştıradabilirsiniz limit olmadan.

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Sal Kas 30, 2021 12:08 am

Ben sparrkasse'dan girokonto açtım. Hesap ücretsiz açılıyor ama öğrenci de olsanız 25 yaşını geçtiyseniz kart ücreti ödüyorsunuz her ay 5 euro. Bu sınır commerzbankta 30. Banka hesabınız online da olsa bir Girocard geliyor ve onu aktive ettiğinizde kart ücretini ödemeniz gerek. Bu durumda tabii ki commerzbank daha avantajlı. N26 kullanıyorum çok da memnuum, kart ücreti yok para gönderirken ücret falan kesilmiyor başka bankaya, işlemler çok hızlı vs. ama ausländerbehörde de sadece EC Karte geçerli olduğu için Alman bankasında hesap açmak zorunda kaldım. Bankaların hepsi güvenilirdir.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Sal Kas 30, 2021 12:14 am

yagmurozdemir yazdı: Sal Kas 30, 2021 12:08 am Ben sparrkasse'dan girokonto açtım. Hesap ücretsiz açılıyor ama öğrenci de olsanız 25 yaşını geçtiyseniz kart ücreti ödüyorsunuz her ay 5 euro. Bu sınır commerzbankta 30. Banka hesabınız online da olsa bir Girocard geliyor ve onu aktive ettiğinizde kart ücretini ödemeniz gerek. Bu durumda tabii ki commerzbank daha avantajlı. N26 kullanıyorum çok da memnuum, kart ücreti yok para gönderirken ücret falan kesilmiyor başka bankaya, işlemler çok hızlı vs. ama ausländerbehörde de sadece EC Karte geçerli olduğu için Alman bankasında hesap açmak zorunda kaldım. Bankaların hepsi güvenilirdir.
Girokart'a ücret ödenmiyor yalnızca ekstra mastercard isterseniz ona ücret ödüyorsunuz commerzbank için. Ben American Express Paypack ile Girokonto kombinasyonunu kullanıyorum hem bedava kredi kartım oluyor hem de hiçbir ücret ödemiyorum bir de puan topluyorum.

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Sal Kas 30, 2021 12:24 am

tunuzn yazdı: Sal Kas 30, 2021 12:14 am Girokart'a ücret ödenmiyor yalnızca ekstra mastercard isterseniz ona ücret ödüyorsunuz commerzbank için. Ben American Express Paypack ile Girokonto kombinasyonunu kullanıyorum hem bedava kredi kartım oluyor hem de hiçbir ücret ödemiyorum bir de puan topluyorum.
Ben de onu dedim zaten 😬 30 yaşın altındaysanız commerzbank daha avantajlı ücret ödenmiyor ama sparkasse için ne olursa olsun 25 yaş üstü ödüyor

berkechk

Mesaj gönderen berkechk » Sal Kas 30, 2021 1:19 am

yagmurozdemir yazdı: Sal Kas 30, 2021 12:24 am Ben de onu dedim zaten 😬 30 yaşın altındaysanız commerzbank daha avantajlı ücret ödenmiyor ama sparkasse için ne olursa olsun 25 yaş üstü ödüyor
Ben 25 yasindan kücügüm daha. Sparkasse den ögrenci kontosu acsam aylik 5€ yine öder miyim?

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Sal Kas 30, 2021 1:24 am

berkechk yazdı: Sal Kas 30, 2021 1:19 am Ben 25 yasindan kücügüm daha. Sparkasse den ögrenci kontosu acsam aylik 5€ yine öder miyim?
Hayır

berkechk

Mesaj gönderen berkechk » Sal Kas 30, 2021 1:39 am

yagmurozdemir yazdı: Sal Kas 30, 2021 1:24 amHayır
Anladim tesekkür ederim…

navyrudder

Mesaj gönderen navyrudder » Sal Kas 30, 2021 10:07 pm

Ben bloke hesap için sparkasse açtım ama açıkcası sparkasseyi hiç kullanmıyorum onun yerine vivid kullanıyorum çünkü çok avantajlı. Referans linkiyle katılırsanız hesabı açtıktan sonra ilk 20 euro harcamada 30 EUR bonus veriyor ve direkt bu parayı çekebiliyorsunuz. Bedava metal kart veriyor, sanal kart veriyor ve 1 gün içerisinde geliyor. Mesela bugün netto'da yüzde 25 cashback vardı, 12 euroluk bir alışveriş yaptım ve yapar yapmaz 4 euroyu geri hesabına yüklüyor. Ve ikea decathlondan tut amazona kadar her şeyde indirimleri oluyor. o yüzden hep onu kullanıyorum. Türkiyedeki türk numaranızla açabiliyorsunuz sonrasında alman numarasına geçirmek isterseniz yine geçirebiliyorsunuz. Türkiyeden alışveriş yapmak isterseniz direkt canlı kur çevrimi kullanarak gerçek kurdan çeviriyor euroyu daha ne olsun! Referans linki için tıklayabilirsiniz bir göz atın derim

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Prş Ara 02, 2021 12:05 am

yagmurozdemir yazdı: Sal Kas 30, 2021 12:08 am Ben sparrkasse'dan girokonto açtım. Hesap ücretsiz açılıyor ama öğrenci de olsanız 25 yaşını geçtiyseniz kart ücreti ödüyorsunuz her ay 5 euro. Bu sınır commerzbankta 30. Banka hesabınız online da olsa bir Girocard geliyor ve onu aktive ettiğinizde kart ücretini ödemeniz gerek. Bu durumda tabii ki commerzbank daha avantajlı. N26 kullanıyorum çok da memnuum, kart ücreti yok para gönderirken ücret falan kesilmiyor başka bankaya, işlemler çok hızlı vs. ama ausländerbehörde de sadece EC Karte geçerli olduğu için Alman bankasında hesap açmak zorunda kaldım. Bankaların hepsi güvenilirdir.
Hocam EC Karte nedir tam olarak, N26 kabul edilmiyor mu?

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Prş Ara 02, 2021 12:37 am

mertyiyitt yazdı: Prş Ara 02, 2021 12:05 am Hocam EC Karte nedir tam olarak, N26 kabul edilmiyor mu?
EC Karte(Electronic Cash) almanyada bir banka hesabı (girokonto) açtığınızda aldığınız banka kartı. N26 mastercard olduğu için onunla ödeme sağlanmıyor ausländerbehördede. Girocard sadece kabul ediliyor. Ama günlük alışverişlerimde ve nakit çekmede hala n26 kullanıyorum, memnunum.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Ara 03, 2021 2:08 pm

navyrudder yazdı: Sal Kas 30, 2021 10:07 pm Ben bloke hesap için sparkasse açtım ama açıkcası sparkasseyi hiç kullanmıyorum onun yerine vivid kullanıyorum çünkü çok avantajlı. Referans linkiyle katılırsanız hesabı açtıktan sonra ilk 20 euro harcamada 30 EUR bonus veriyor ve direkt bu parayı çekebiliyorsunuz. Bedava metal kart veriyor, sanal kart veriyor ve 1 gün içerisinde geliyor. Mesela bugün netto'da yüzde 25 cashback vardı, 12 euroluk bir alışveriş yaptım ve yapar yapmaz 4 euroyu geri hesabına yüklüyor. Ve ikea decathlondan tut amazona kadar her şeyde indirimleri oluyor. o yüzden hep onu kullanıyorum. Türkiyedeki türk numaranızla açabiliyorsunuz sonrasında alman numarasına geçirmek isterseniz yine geçirebiliyorsunuz. Türkiyeden alışveriş yapmak isterseniz direkt canlı kur çevrimi kullanarak gerçek kurdan çeviriyor euroyu daha ne olsun! Referans linki için tıklayabilirsiniz bir göz atın derim
Merhaba dil kursu, yurt depozitosu gibi ödemeler kaç günde ulaşıyor vivid üzerinden alıcıya bilginiz var mı acaba? Ben 700 euro depozito gönderdim dekontta geldi ama 2 gün surer yazıyor vividde. Aynı gün içinde gitmiyor havale
sanırım değil mi?
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering