Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
MetAlFey

master

Mesaj gönderen MetAlFey » Prş Ağu 19, 2010 9:06 pm

almanyada master yapmak istiyorum ve tercihlerden once basvuracagim uni.lerin derslerimi kabul edip etmeyeceklerini ogrenebilirmiyim ve ortalama bir uni.nin kabul etmeyecegi ders, ortalama yuzde kac olur
ben osmangazi uni. insaat muh. ogrencisiyim.bu sene 4 gectim ve ortalamam su anda 3.00.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

master

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 21, 2010 2:39 pm

3,00 ortalamayla buyuk ihtimal bir universitede master kabulu alirsin bilhassa fachhochschulelerde.

elzant

master

Mesaj gönderen elzant » Pzr Ağu 22, 2010 4:55 pm

merhaba ben turkiyede ingilizce egitim yapan bir bolumde mezun oldum..almanyada ingilizce egitim gormek istiyorum.yanliz ortalamam 2.46...bu bir engel mi benim icin?
burak

elzant

master

Mesaj gönderen elzant » Pzr Ağu 22, 2010 4:56 pm

[quote]elzant tarafindan yazilan metin:
merhaba ben turkiyede ingilizce egitim yapan bir bolumde mezun oldum..almanyada ingilizce master yapmak istiyorum.yanliz ortalamam 2.46...bu bir engel mi benim icin?[/quote]
burak

mcclaynn

master

Mesaj gönderen mcclaynn » Pzt Ağu 23, 2010 12:33 am

BAsvuracagin universitenin sitesinde basvuru kosullari yazar ordan ogrenebilrsin

elzant

master

Mesaj gönderen elzant » Pzt Ağu 23, 2010 2:44 am

evet ama bazi universitelerin sitelerinde bu konularda aciklama yok..mesela dissburg essen universitesine bir arkadasim basvurdu..ortalamasi 2.7 nin altinda oldugu icin kabul edilmedi...ama universitenin sitesinde bu bilgi yazili degil....

ve ingilizce egitim hususundada ayni sey gecerli...bu yuzden direk tecrube etmis arkadaslarin deneyimlerini paylasmak isterim...ingilizce master egitimi goren veya bu hususta somut bilgileri olan...
burak

MetAlFey

master

Mesaj gönderen MetAlFey » Pzt Ağu 23, 2010 12:25 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

3,00 ortalamayla buyuk ihtimal bir universitede master kabulu alirsin bilhassa fachhochschulelerde. [/quote]

tamamda aldigim derslerin % kacini kabul ederler?

MetAlFey

master

Mesaj gönderen MetAlFey » Pzt Ağu 23, 2010 1:47 pm

cok tesekur ederim:)
kafama takilan baska bir soru daha varda cevaplarsaniz cok iyi olur benim icin.
ben gelecek sene okulu bitirecem bi aksilik olmazsa.ve bu alman uni.lerinin 400-600 saat almanca dersi alma isini 4.sinifta yapmayi dusunuyordum ama basvurular subat-mart da basliyor.yani sene basindan itibaren sadece 4 ayim mi olacak?yoksa almanyaya gidecegim zamana kadar mi bu saatleri doldurmam gerekir
ben bir de lisede 3 sene boyunca haftada 2 saat almanca gormustum onlari kabul ettirebilirmiyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

master

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 23, 2010 1:59 pm

sorunu tam anlamadim ama cok genel sorular ekseninde donuyor. lutfen siteyi biraz daha incele.

MetAlFey

master

Mesaj gönderen MetAlFey » Pzt Ağu 23, 2010 5:26 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

sorunu tam anlamadim ama cok genel sorular ekseninde donuyor. lutfen siteyi biraz daha incele.[/quote]

bizden 400-800 saat arasi Almanca dil egitimi aldigimiz ispatlamamamiz isteniyorya,bunu subat -mart daki basvurularda mi yapacaz?soyle soyleyim ben bu eylulde almancaya sifirdan baslamayi ve almanyaya gidene kadar 400 saati doldurmayi dusunuyordum.ama bu durumda bana sadece 4 ay gibi kisa bi sure kaliyor

hasanakkus

master

Mesaj gönderen hasanakkus » Sal Ağu 24, 2010 12:22 am

MetAlFey selam.

seninle ayni bolum ve universiteyi bitiren bi arkadasim ruhr-universitaet bochum\'da insaat muhendisligi uzerine master yapti ve onun lisans ortolamasi 2.40\'ti.

masteri gecen kasim ayinda bitti, simdi issiz ama is ariyo :)

baska yardimci olabilecegim sey varsa cekinmeden sorabilirsin.

ama
uk

Mechanical

master

Mesaj gönderen Mechanical » Sal Ağu 24, 2010 12:27 am

metalfey insaat muh bolumunde sinirlama yok sanirim.bundan dolayi master icin kabul alma olasiligin var

MetAlFey

master

Mesaj gönderen MetAlFey » Sal Ağu 24, 2010 5:11 pm

[quote]Mechanical tarafindan yazilan metin:
metalfey insaat muh bolumunde sinirlama yok sanirim.bundan dolayi master icin kabul alma olasiligin var[/quote]

Mechanical 400-800 saat dil egitimi ispatlamam gerekmedigini acaba kesin olarak soyleyebiirmisin?

MetAlFey

master

Mesaj gönderen MetAlFey » Sal Ağu 24, 2010 5:15 pm

[quote]MetAlFey tarafindan yazilan metin:
[quote]Mechanical tarafindan yazilan metin:
metalfey insaat muh bolumunde sinirlama yok sanirim.bundan dolayi master icin kabul alma olasiligin var[/quote]

Mechanical 400-800 saat dil egitimi ISPATLAMAM gerekmedigini acaba kesin olarak soyleyebiirmisin?[/quote]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

master

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ağu 24, 2010 8:58 pm

Universite sitesinde yaziyorsa biz Almanca A2 B1 B2 vs gibi sartlari ariyoruz o zaman evet bunu ispatlamak zorundasin..

Ancak unutma Turkiye\'den sadece Goethe \'nin dil sertifikalari gecerli sayilir.

MetAlFey

master

Mesaj gönderen MetAlFey » Çrş Ağu 25, 2010 11:22 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Universite sitesinde yaziyorsa biz Almanca A2 B1 B2 vs gibi sartlari ariyoruz o zaman evet bunu ispatlamak zorundasin..

Ancak unutma Turkiye\'den sadece Goethe \'nin dil sertifikalari gecerli sayilir.[/quote]

Ya ben derdimi anlatamdim sanirim.Almanyadaki uni.ler sartli kabul icin de bi almanca bilgisi istiyolarmis ve bunu da bizim ispatlamamiz gerekiyomus.Bunu master programlarida istiyo mu yoksa direk sifir almancadan kabul ediyolarmi?eger kabul etmiyolarsa da benim sadece Goethe den aldigim sertifikayi mi kabul edecekler yoksa herhangi bir dil kursundan alsam olmuyomu?

dokuzonbes

master

Mesaj gönderen dokuzonbes » Çrş Ağu 25, 2010 1:03 pm

[quote]Ya ben derdimi anlatamdim sanirim.Almanyadaki uni.ler sartli kabul icin de bi almanca bilgisi istiyolarmis ve bunu da bizim ispatlamamiz gerekiyomus.Bunu master programlarida istiyo mu yoksa direk sifir almancadan kabul ediyolarmi?eger kabul etmiyolarsa da benim sadece Goethe den aldigim sertifikayi mi kabul edecekler yoksa herhangi bir dil kursundan alsam olmuyomu?[/quote]

abi adi ustunde sartli kabul. Almanca bilen ve bunu ispatlayandan zaten sartli kabule gerek yok. Eger almanca bilgini Turkiyede kanitlayacaksan Goethe\'den almalisin sertifikani. Sartli kabulde mantik "ogrenci Almanyaya gelecek DSH\'yi verdikten sonra kayit yaptiracak"tir.

Bence makaleler kismini gozden gecir derim. Cok daha fazla bilgiye sahip olabilirsin.
allahini seven defansa gelsin

MetAlFey

master

Mesaj gönderen MetAlFey » Çrş Ağu 25, 2010 6:27 pm

[quote]ahmetkocaturk tarafindan yazilan metin:
[quote]dokuzonbes tarafindan yazilan metin:
[quote]Ya ben derdimi anlatamdim sanirim.Almanyadaki uni.ler sartli kabul icin de bi almanca bilgisi istiyolarmis ve bunu da bizim ispatlamamiz gerekiyomus.Bunu master programlarida istiyo mu yoksa direk sifir almancadan kabul ediyolarmi?eger kabul etmiyolarsa da benim sadece Goethe den aldigim sertifikayi mi kabul edecekler yoksa herhangi bir dil kursundan alsam olmuyomu?[/quote]

abi adi ustunde sartli kabul. Almanca bilen ve bunu ispatlayandan zaten sartli kabule gerek yok. Eger almanca bilgini Turkiyede kanitlayacaksan Goethe\'den almalisin sertifikani. Sartli kabulde mantik "ogrenci Almanyaya gelecek DSH\'yi verdikten sonra kayit yaptiracak"tir.

Bence makaleler kismini gozden gecir derim. Cok daha fazla bilgiye sahip olabilirsin.[/quote]

sartli kabul universiteden universiteye gore degisiyor kimi universiteler sartli kabul icin almanca istemezken kimi universiteler A2 veya B1 istiyorlar sartli kabul aldiktan sonraki prosedur ise ayni universitenin kendi veya ozel kursuna kayit yaptirip dsh i vermek sartli kabul icin gerekli olan dil bilgini Goethe institut den alacagin sertifikalar ile ispatlayabilirsin.Goethe Institut disindaki kurslarin kabul olacagini sanmiyorum. Cunku Alman konsoloslugunun kabul ettigi tek kurum Goethe institut[/quote]

Cok tesekur ederim AhmetKocaturk