Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da yabanci ogrenci sayisinin artmasi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Ağu 12, 2010 12:45 pm

Yaklasik 1 ay dir bu siteyi takip ediyorum ve gercekten cok degerli bilgiler ogrendim bu sitede emegi gecen herkese coook tesekur ederim.Benim sorum daha cok bir kaygi diyebiliriz son zamanlarda haberlerde dahi almanyada egitim kolaylastigi soyleniyor yani eskiye gore bu 1 2 sene icinde galiba turk ogrencilerin almanyadaki sayisinda bayagi bir artis oldu bunun sonucunda eskiye gore kabul alma konusunda zorlasma olup olmamasi beni dusunduruyor.
yani mesela seneye kabul almak bu seneki kadar kolay olur mu?

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Prş Ağu 12, 2010 2:29 pm

seneye bu kadar kolay olmaz bu sene gittin gittin gidemezsen omur billah gidemezsin.allah yardimcin olsun senin de zor haketten.

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Prş Ağu 12, 2010 2:37 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:
Yaklasik 1 ay dir bu siteyi takip ediyorum ve gercekten cok degerli bilgiler ogrendim bu sitede emegi gecen herkese coook tesekur ederim.Benim sorum daha cok bir kaygi diyebiliriz son zamanlarda haberlerde dahi almanyada egitim kolaylastigi soyleniyor yani eskiye gore bu 1 2 sene icinde galiba turk ogrencilerin almanyadaki sayisinda bayagi bir artis oldu bunun sonucunda eskiye gore kabul alma konusunda zorlasma olup olmamasi beni dusunduruyor.
yani mesela seneye kabul almak bu seneki kadar kolay olur mu?[/quote]

Kabul alma derken, nereden kabul alma? Okullardan kabul almaksa sorun, okullarin kriterlerini sagliyorsan, belli bir basari duzeyindeysen alirsin.
Vize icin soruyorsan, vize her zaman zor ama imkansiz degil. Bu turist vizesi de olsa boyle, ogrenci vizesi de.
Hepsinde tomarla evrakti bilmemneydi falan filan.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Ağu 12, 2010 2:54 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:
seneye bu kadar kolay olmaz bu sene gittin gittin gidemezsen omur billah gidemezsin.allah yardimcin olsun senin de zor haketten.[/quote]
benim okul seneye bitiyor yani mecbur seneyi bekleyecegim master icin:)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Ağu 12, 2010 2:58 pm

[quote]ybrk tarafindan yazilan metin:
[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:
yani mesela seneye kabul almak bu seneki kadar kolay olur mu?[/quote]

Kabul alma derken, nereden kabul alma? Okullardan kabul almaksa sorun, okullarin kriterlerini sagliyorsan, belli bir basari duzeyindeysen alirsin.
Vize icin soruyorsan, vize her zaman zor ama imkansiz degil. Bu turist vizesi de olsa boyle, ogrenci vizesi de.
Hepsinde tomarla evrakti bilmemneydi falan filan.[/quote]

evet okullardan kabul almaktan bahsettim
okullarin kriterlerini saglayacagimi dusunuyorum ben ogrenci sayisindaki fazlaliktan dolayi daha zorlastirirlar mi diye sormustum
vizeye gelince ben okuldan kabulu alayimda vize cikmassada okuldan kabul aldim diye kendimi avuturum:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ağu 13, 2010 1:13 am

seneye bu kadar kolay olmaz bu sene gittin gittin gidemezsen omur billah gidemezsin.allah yardimcin olsun senin de zor haketten.[/quote]

Dalga gecmiyorsun degil mi ? ... :)

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cum Ağu 13, 2010 3:53 am

:) eren seneye icin simdiden hesaplar yapiyor.seneye icin almanya alacagi ayabanci ogrenci sayisini belirledi 600+200. yarin ne olacagi belli degilken bu kadar ayrintaya girmemek lazim maazallah motoru yakariz

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Ağu 13, 2010 11:22 am

:) eren seneye icin simdiden hesaplar yapiyor.seneye icin almanya alacagi ayabanci ogrenci sayisini belirledi 600+200. yarin ne olacagi belli degilken bu kadar ayrintaya girmemek lazim maazallah motoru yakariz[/quote]

nasil dusunmem surda 10 ay kalmis yani olmuyacak duaya amin demek istemiyorum ben 2 aydir almanca calisiyorum yani onun yerine kpss ye calisirim eger cooook zorlasicaksa degil mi

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cum Ağu 13, 2010 8:44 pm

eren sana soz bana vize versinler bu sene, seneye almanyaya gitmen icin elimden geleni herseyi yapicam okul kabulu almanda bloke hesap dil kursu hepsin de yardimci olcam sana %90 senin isin tamamdir :) rahatla biraz.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Ağu 14, 2010 11:24 am

[quote]venceremos tarafindan yazilan metin:

cok abartiyorsun arkadasim ya :) rahat ol[/quote]

evet belki biraz abartiyorum ama elimde degil kafaya taktik bu isi yani rahat olamiyorummmm:help

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Ağu 14, 2010 11:26 am

eren sana soz bana vize versinler bu sene, seneye almanyaya gitmen icin elimden geleni herseyi yapicam okul kabulu almanda bloke hesap dil kursu hepsin de yardimci olcam sana %90 senin isin tamamdir :) rahatla biraz.[/quote]

:lol cok rahatladim:) sozunu unutma ama oralara gidince:)

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cmt Ağu 14, 2010 1:08 pm

o is tamamdir :)

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Pzt Ağu 16, 2010 4:44 pm

moshen arkadasim almanyanin bu sene 600+200 yabanci ogrenci alacagini nerden ogrendin ?

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Pzt Ağu 16, 2010 5:20 pm

600+200 cok komik bi rakam,
bence sallamis yazan arkadas,

bu forumda zaten gidecek olan bi 200kisi falan vardir sanirim :)
uk

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Pzt Ağu 16, 2010 5:23 pm

bencede yanlis bir bilgiyi paylasmis arkadas pardonda 600+200 neden direk 800 denilmemiste 600+200 denilmis diger 200 kisi secme mi gidecek:D
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

mcclaynn

Mesaj gönderen mcclaynn » Pzt Ağu 23, 2010 12:20 am

200 kisi bu foruma uye olanlardan gidecek bence :D

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzt Ağu 23, 2010 4:46 am

evet 600+200 ogrenci alinacak 600 diger ulkeler 200 sadece turkiyeye ayrilmis nerden ogrendigime gelecek olursak yabancilar dairesin de calisan tanidiklarim var onlar soyledi.

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Pzt Ağu 23, 2010 5:16 pm

evet 600+200 ogrenci alinacak 600 diger ulkeler 200 sadece turkiyeye ayrilmis nerden ogrendigime gelecek olursak yabancilar dairesin de calisan tanidiklarim var onlar soyledi.

senin dedigine gore biz hic basvurmayalim o zaman ogrenci vizesine, 200 kisilik kontenjan dolmustur simdiden :)

ayrica almanyanin turkiye icin 200 kisilik kontenjan ayirdigini soylemissin ama onceki mesajinda asagida yazanlari demissin:

eren sana soz bana vize versinler bu sene, seneye almanyaya gitmen icin elimden geleni herseyi yapicam okul kabulu almanda bloke hesap dil kursu hepsin de yardimci olcam sana %90 senin isin tamamdir rahatla biraz.

benim icin de 1 kisilik kontenjan ayirabilir misin, bu sene icin ama?

icim rahat degil inan ki:) yanlis anlama dalga gecmiyorum :)
uk

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Ağu 24, 2010 2:49 am

hasan sana allahin suyu yok.

krber

Mesaj gönderen krber » Sal Ağu 24, 2010 1:34 pm

bende seneye almanyada bir universitede mimarliga gitmek istiyorum.hangi universitelerinde var.bu yil turkiyede kazandm ve hazirllik gorecegim.seneye gecis yapabilirmiyim ?