Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

36f vize görüşmesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
umutt_cobann

36f vize görüşmesi

Mesaj gönderen umutt_cobann » Çrş Kas 24, 2021 11:49 pm

merhaba yks ye bu yıl girdim ve 13 aralıkta ankara konsolosluğunda vize görüşmem var , vize türüm yükseköğrenime hazırlık dil kursu ,36f(şartlı kabulum yok) , dil kursum 6 aylık olduğu için 6X861 euro olacak şekilde hesap açtım ama benimle aynı durumda olanlar 12 aylık bloke hesap miktarında açmışlar . vizede bir sorun yaşar mıyım ?
bir de türkçe olan belgelerin almanca çevirisini istiyor;
-lise Diploması
-ösym yerleştirme
-üniversite öğrenci belgesi
bunların ayrıca noter onaylı olması gerekir mi ?

studentin

Re: 36f vize görüşmesi

Mesaj gönderen studentin » Prş Kas 25, 2021 9:36 am

umutt_cobann yazdı: Çrş Kas 24, 2021 11:49 pm merhaba yks ye bu yıl girdim ve 13 aralıkta ankara konsolosluğunda vize görüşmem var , vize türüm yükseköğrenime hazırlık dil kursu ,36f(şartlı kabulum yok) , dil kursum 6 aylık olduğu için 6X861 euro olacak şekilde hesap açtım ama benimle aynı durumda olanlar 12 aylık bloke hesap miktarında açmışlar . vizede bir sorun yaşar mıyım ?
bir de türkçe olan belgelerin almanca çevirisini istiyor;
-lise Diploması
-ösym yerleştirme
-üniversite öğrenci belgesi
bunların ayrıca noter onaylı olması gerekir mi ?
merhaba, konsolosluk görüşmesinde evrakların noter onaylı olması gerekmiyor. yeminli tercümana çevirtmeniz yeterli. bloke hesap konusunu bilmiyorum.

umutt_cobann

Re: 36f vize görüşmesi

Mesaj gönderen umutt_cobann » Cum Kas 26, 2021 10:06 pm

studentin yazdı: Prş Kas 25, 2021 9:36 am merhaba, konsolosluk görüşmesinde evrakların noter onaylı olması gerekmiyor. yeminli tercümana çevirtmeniz yeterli. bloke hesap konusunu bilmiyorum.
Teşekkür ederim , bloke hesap konusunda hem idata hem de konsoloslukla konuştum , 6 aylık bloke hesap olur dediler .