Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da lisans [Sıkça Sorulan Sorular]

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Paradoxian

Almanya'da lisans [Sıkça Sorulan Sorular]

Mesaj gönderen Paradoxian » Pzt Kas 22, 2021 10:29 pm

Merhaba, Arkadaşlar uzun zamandır misafir olarak forum da birçok soruna cevap arıyorum ve benim gibi yeni gelenler bu konu ile ilgilenecek arkadaşlar için birkaç soru derledim Deutschstudent Community olarak bu soruları hep beraber cevap bulalım

Sizin de merak ettiğiniz çok soru var ise Söyleyiniz konu da bulunsun
Bu Sorulara cevap bulursak ilerde Sabitlenebilir SSS/FAQ olarak
  1. Okul
    • Almanya’da ki üniversiteye ne zaman başvuru yapacağımı anlamadım kış dönemi tarihleri YKS sonuçları açıklanmadan bitiyor bu yüzden zorunlu 1 sene mi beklemek zorundayım?
    • Yaz dönemi için başvursam geri kalır mıyım?
    • Örneğin istediğim üniversite Şartlı kabul almıyor X bir Üniversiteye(Şartlı kabul alan) başvurursam ve sonradan istediğim ünversiteye geçiş yapabilir miyim?

Örneğin; İstediğim üniversite Tübingen Üniversitesi ama anladığım kadarıyla şartlı kabul almıyor Stuttgart’a başvurup sonradan Tübingen Üniversitesine geçebilir miyim?
    • Hangi tarihte neleri yapmam lazım bunu anlatan yeni videolar(genel olarak kaynak) bulamadım öneride bulunabilir misiniz?
    • Almanya’da okumak için üniversiteye yerleşmiş olmak mı gerekiyor yoksa sadece YKS puanımızın yetmesi yeterli mi?
    • Almanca’mı A2 seviyesinde ama sınava girmedim bunu bu sene içinde TestDaF ta 4 4 4 4 yapacak kadar geliştirmem mümkün mü?
    • Bu aşamalarda MUTLAKA dikkat etmem gereken en büyük unsurlar nelerdir?
  2. Vize
    • Bloke hesap için kredi alabileceğim herhangi bir banka var mıdır?
    • Uzaktan tanıdığımın/tanıdığımın Garantör olmasını isteyeceğim ne kadar evrak işi ile uğraşacak?
      - Kendisi çok yorulmadan bu servisi sağlayan yerler var mıdır?
    • Çalışma izni alımında Garantör’ün gelirinin herhangi bir önemi var mıdır?
  3. Hazırlık
    • Daha çok Kaynak toplama odaklı bir başlık o yüzden bol bol kaynak göreceksiniz
    • Dil çalışmak için önerilen Sosyal medya hesapları/kaynakları nelerdir?
    • Aramızda Türkiye de Öğrenci olup sıfır imkan ile giden arkadaşların sonraki gelecekler öğrenciler için hazırladığı video yol haritası gibi kaynaklar var mıdır?
    • Amacım X bölümü okumak, tüm okulların müfredatı(curriculum) neye göre hazırlanıyor?
Not; Yorumlara cevap eklendikçe konu güncellenecek.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Almanya'da lisans [Sıkça Sorulan Sorular]

Mesaj gönderen tunuzn » Sal Kas 23, 2021 3:01 am

1. Okul hakkındaki sorular neredeyse her gün sorulan sorular. Siteye bakarsanız 10 dakika içinde bulursunuz. Üşenmeyin lütfen. Diğerleri de aynı onları da rahatçana bulursunuz.

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Sal Kas 23, 2021 7:05 am

Bende bir kaç soru ekliyeyim.

Yks'de mezuna kalıp 1 yıl daha sınava hazırlanmak, vize veya okul için sıkıntı çıkarır mı ?

Almanya'ya okuldan önce turist olarak veya akraba ziyareti yapmanın vizede bir şüpheye sebep olur mu ? Artı veya eksi etkisi var mı ?

Anadoludan açığa geçersen bir sıkıntı olur mu kabul konusunda ? (3,5 yıl Anadolu 0.5 yıl açıktan)

Paradoxian

Mesaj gönderen Paradoxian » Sal Kas 23, 2021 2:32 pm

tunuzn yazdı: Sal Kas 23, 2021 3:01 am 1. Okul hakkındaki sorular neredeyse her gün sorulan sorular. Siteye bakarsanız 10 dakika içinde bulursunuz. Üşenmeyin lütfen. Diğerleri de aynı onları da rahatçana bulursunuz.
Amaç Genel bir konu oluşturup tek başlık altında Sığdırmak ki Toplu halde cevaplara ulaşılabilsin. Her gün sorulmasının önüne geçilmiş olunur.