Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
furkanbicer

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen furkanbicer » Cum Kas 19, 2021 3:18 pm

studentin yazdı: Cum Kas 19, 2021 2:41 pm merhaba, ben 40f ile vize başvurusunda bulundum, 22 eylülde. B1 sınavında lesen den 57 aldım diğer modüllerim 80 üzeri. 4 kasımda lesen modülünü geçtiğime dair belge istediler. 1 aralığa kadar süre vermişler. bende uygun sınav bulamadığım için dil okulumla konuştum ve bana lesen kısmını telafi edecek bir programa katacaklarına dair bir belge gönderdiler. bunu ilettim ama hala bir geri dönüş almadım.
bunu paylaşmamın sebebi B1 sertifika gerçekten vize için çok önemli. umarım sırf bu yüzden red almam.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Umarım vizenizi en yakın zamanda alabilirsiniz. TU Clausthal taraından bana gönderilen şartlı kabulde 14 Şubat tarihinde A1.1 seviyesinde (başvuru sırasında herhangi bir dil sertifikası teslim etmediğim için) dil kursumun başlayacağı belirtiliyor. 9 Aralık tarihinde sınava girip A2 belgemi alacağım fakat birçok kişi özellikle de clausthal ve a2 seviyesinin vizede pek şansı olmadığını söylüyor. B1 seviyesi için kursa kayıt olmayı düşünüyorum fakat kursun bitiş tarihi 11 Şubat, dil kursumdan önce bitiyor fakat vize görüşmesine gittiğimde kursun anca yarısında olacağım.

*Bu durumda TU Clausthal şartlı kabulü vize görüşmesi için elimde A2 Almanca, C1 İngilizce ve Almanca B1 seviyesi kursuna gittiğime dair bir belge götürsem ve kursun devam ettiğini açıklasam kabul alma şansımı arttırabilir miyim?

*Veya B1 kursu için kayıt oluşturup okul ile iletişime geçerek dil kursu başlangıcımı B1 veya B2 seviyesinden olacak şekilde tekrar belirlenerek ileri bir tarihte kursa başlamayı ve bu zamanda da kurs bittikten sonra B1 sertifikamı alarak vize başvurusunda bulunmam mümkün müdür ve işe yarar mı sizce?

studentin

Mesaj gönderen studentin » Cum Kas 19, 2021 3:55 pm

furkanbicer yazdı: Cum Kas 19, 2021 3:18 pm Yanıtınız için teşekkür ederim. Umarım vizenizi en yakın zamanda alabilirsiniz. TU Clausthal taraından bana gönderilen şartlı kabulde 14 Şubat tarihinde A1.1 seviyesinde (başvuru sırasında herhangi bir dil sertifikası teslim etmediğim için) dil kursumun başlayacağı belirtiliyor. 9 Aralık tarihinde sınava girip A2 belgemi alacağım fakat birçok kişi özellikle de clausthal ve a2 seviyesinin vizede pek şansı olmadığını söylüyor. B1 seviyesi için kursa kayıt olmayı düşünüyorum fakat kursun bitiş tarihi 11 Şubat, dil kursumdan önce bitiyor fakat vize görüşmesine gittiğimde kursun anca yarısında olacağım.

*Bu durumda TU Clausthal şartlı kabulü vize görüşmesi için elimde A2 Almanca, C1 İngilizce ve Almanca B1 seviyesi kursuna gittiğime dair bir belge götürsem ve kursun devam ettiğini açıklasam kabul alma şansımı arttırabilir miyim?

*Veya B1 kursu için kayıt oluşturup okul ile iletişime geçerek dil kursu başlangıcımı B1 veya B2 seviyesinden olacak şekilde tekrar belirlenerek ileri bir tarihte kursa başlamayı ve bu zamanda da kurs bittikten sonra B1 sertifikamı alarak vize başvurusunda bulunmam mümkün müdür ve işe yarar mı sizce?
ilk olarak şunu söylemeliyim, ingilizce seviyeniz için IELTS sınavı gibi geçerli bir sınav sonucu belirtmediğiniz sürece katılım belgeleri bir işe yaramıyor. Fakat almanca için Goethe katılım belgelerini kabul ediyorlar. ben A2 sınavını Haziranda verdim. ve hemen vize görüşmesine gittim. vize görevlisi A2 ile şansım olmadığını söyledi, bende başvurumu geri çekip hemen özel derse başladım. eğer bir kursa katılsaydım eylül ayına yetişmem mümkün değildi. sınav odaklı çalıştığımız için çok verim aldım ve lesen hariç başarılı da oldum.
Türkiye'de kursa devam etmeniz ve bunu kanıtlamanızın bir şey ifade edeceğini düşünmüyorum. Sadece sınava girmiş ve sertifikanız henüz elinize geçmemiş ise yardımcı oluyorlar. başvurunuzu alıp eksik evrak olarak gösterip şu tarihe kadar bize ulaştırın diyorlar.
kurs başlangıcı için zaten A1 seviyesinde değilsiniz. okul ile bir görüşün isterseniz. dil durumunuzu açıklayın, belki size farklı bir tarih verirler ve siz o zamana B1 halletmiş olursunuz. ama tavsiyem B1 olmadan başvurmayın.

furkanbicer

Mesaj gönderen furkanbicer » Cum Kas 19, 2021 4:24 pm

studentin yazdı: Cum Kas 19, 2021 3:55 pm ilk olarak şunu söylemeliyim, ingilizce seviyeniz için IELTS sınavı gibi geçerli bir sınav sonucu belirtmediğiniz sürece katılım belgeleri bir işe yaramıyor. Fakat almanca için Goethe katılım belgelerini kabul ediyorlar. ben A2 sınavını Haziranda verdim. ve hemen vize görüşmesine gittim. vize görevlisi A2 ile şansım olmadığını söyledi, bende başvurumu geri çekip hemen özel derse başladım. eğer bir kursa katılsaydım eylül ayına yetişmem mümkün değildi. sınav odaklı çalıştığımız için çok verim aldım ve lesen hariç başarılı da oldum.
Türkiye'de kursa devam etmeniz ve bunu kanıtlamanızın bir şey ifade edeceğini düşünmüyorum. Sadece sınava girmiş ve sertifikanız henüz elinize geçmemiş ise yardımcı oluyorlar. başvurunuzu alıp eksik evrak olarak gösterip şu tarihe kadar bize ulaştırın diyorlar.
kurs başlangıcı için zaten A1 seviyesinde değilsiniz. okul ile bir görüşün isterseniz. dil durumunuzu açıklayın, belki size farklı bir tarih verirler ve siz o zamana B1 halletmiş olursunuz. ama tavsiyem B1 olmadan başvurmayın.
İngilizce için geçerli bir sertifika ile başvuracağım zaten bir katılım belgem elimde yok. Almanca için Goethenin Online Süper Yoğun kursuna kayıt olmayı düşünüyorum , A2.2, B1.1, B1.2 Seviyelerini kapsıyor. Kursa kayıt için kendileri seviye tespit sınavı yapıyorlar. Okul ile konuşup kurs başlangıç tarihini ileri alamaz isem acaba Goethe kursuna devam ettiğmi gösteren bir belge ile vize alabilir miyim?

studentin

Mesaj gönderen studentin » Cum Kas 19, 2021 5:29 pm

furkanbicer yazdı: Cum Kas 19, 2021 4:24 pm İngilizce için geçerli bir sertifika ile başvuracağım zaten bir katılım belgem elimde yok. Almanca için Goethenin Online Süper Yoğun kursuna kayıt olmayı düşünüyorum , A2.2, B1.1, B1.2 Seviyelerini kapsıyor. Kursa kayıt için kendileri seviye tespit sınavı yapıyorlar. Okul ile konuşup kurs başlangıç tarihini ileri alamaz isem acaba Goethe kursuna devam ettiğmi gösteren bir belge ile vize alabilir miyim?
kendi düşüncem ve okuduğum deneyimler b1 sertifikasız zor.

tubaa

Mesaj gönderen tubaa » Sal Kas 23, 2021 10:14 am

sirblackwell yazdı: Sal Kas 16, 2021 3:52 pm Merhaba arkadaşlar,

İstanbul Gayrettepe İdata şubesinden başvurdum. 39f ile Dil Bilgisine Akseptanslı Lisans Eğitimi olarak başvurdum. Bloke hesap yerine garantör gösterdim. Benim gibi bekleyen başka birileri var mıdır? Yapmam gereken birşey var mıdır bu durumda? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Okul bavyera eyaleti içerisinde.

İdata randevu tarihi: 12.07.2021
idata randevu veriliş tarihi: 26.07.2021
İdata evrak teslim tarihi: 03.08.2021
Eksik evrak gönderimi: 16.08.2021
Konsolosluk ek evrak talebi: 08.10.2021
Ek evrak gönderimi: 15.10.2021
merhaba,
Ben de İstanbul Gayrettepe İdata şubesine, 39f okul şartlı kabul ve bloke hesapla başvurdum. Görevli sanırım öğretmen olduğum için hizmet dökümü ve ayrıca dil belgesini sordu. Dil kursu kaydım olduğunu söyledim. Bremen üniversitesi dil belgesi istemiyordu çünkü. Ama görevli olmaz gibi bir şey söyledi. Hizmet dökümü de istenilen belgeler içinde olmadığı için vermedim. Sizin baya uzun sürmüş sanırım, şuan bir gelişme var mı? Bir de gönderdiğiniz eksik evraklarınız nelerdi?
idata randevu tarihi 11.11.2021
idata randevu veriliş tarihi 12.11.2021
idata evrak teslim tarihi 19.11.2021

omerkaya

Mesaj gönderen omerkaya » Sal Kas 23, 2021 7:47 pm

NachDeutsch yazdı: Cmt Eyl 18, 2021 1:49 pm 1 aydir almanyadayim ve yeni yurduma yerlestim. Clausthal'da bir yurtta kaliyotum. Sartli kabul ogrencisiyim. Burda biraz yanliz kaldim. Kendimi de iyi hissetmiyorum psikolojik olarak. Burda olan arkadaslar konusmak isteyen turkce degil almancam az ama almanca konusabiliriz. Yeterki topragimdan birileri olsun. Farkli bir istek ama alisamadim.
Merhaba, Dil seviyeniz nedir? Yani vize başvurusunda hangi seviye sertifika sundunuz. Ben de kabul aldım ve oraya geleceğim de vize bekliyorum

baranozyagci

Mesaj gönderen baranozyagci » Çrş Kas 24, 2021 11:02 am

İdata görüşme 22.09.2021
Ek belge 1: 1.10.2021
Ek belge 2: 8.10.2021
Vizemi bugün aldım 24.11.2021

Ön lisans uçak teknolojisi mezunuyum. Almanca sertifikam yokdu a1 kurs katılım sertifikamla başvurdum.
Umarım vize bekleyen herkesin bir an önce gelir.

tubaa

Mesaj gönderen tubaa » Çrş Kas 24, 2021 11:22 am

baranozyagci yazdı: Çrş Kas 24, 2021 11:02 am İdata görüşme 22.09.2021

Ön lisans uçak teknolojisi mezunuyum. Almanca sertifikam yokdu a1 kurs katılım sertifikamla başvurdum.
merhaba ek belge olarak sizden ne istediler. Yani merak ettiğim randevu başvurusunda emaile gelen gerekli evrak listesi dışında bi belge mi istendi sizden?

baranozyagci

Mesaj gönderen baranozyagci » Çrş Kas 24, 2021 11:50 am

tubaa yazdı: Çrş Kas 24, 2021 11:22 am merhaba ek belge olarak sizden ne istediler. Yani merak ettiğim randevu başvurusunda emaile gelen gerekli evrak listesi dışında bi belge mi istendi sizden?
Hayır dil kursu süremi uzatmamı istediler ve kursdan sonra ne yapıcaksın gibi bir soru sordular o kadar.

tubaa

Mesaj gönderen tubaa » Çrş Kas 24, 2021 1:42 pm

baranozyagci yazdı: Çrş Kas 24, 2021 11:50 am Hayır dil kursu süremi uzatmamı istediler ve kursdan sonra ne yapıcaksın gibi bir soru sordular o kadar.
anladım, teşekkür ederim..

kapt

Mesaj gönderen kapt » Prş Kas 25, 2021 12:03 am

Aminois yazdı: Sal Eki 19, 2021 6:51 pm Merhaba arkadaşlar ben de size vize randevu sürecimden bahsetmek istiyorum.

Bugün İzmir alman konsolosluğunda randevuya girdim. İdata görevlisi evraklarımı kontrol ettikten sonra eksik kopyası eksik evrakları belirli bir ücret karşılığında bastı ve beni gişelerden(vize görüşmesinin yapıldığı yer) birine yönlendirdi. Belgelerime baktıktan sonra neden almanyada okumak istediğimi, seçtiğim üniversiteyi neden seçtiğimi, yüksek lisansta ne yapacağımı, yüksek lisanstan sonra ne yapacağımı, seçtiğim bölümdeki dersleri, geçimini nasıl sağlayacağımı, çalışmayı düşünüp düşünmediğimi ve seçtiğim bölümün başka hangi üniversitelerde mevcut olduğunu sordu. Genel olarak hazırcevap ve kendimden emindim ama birkaç soruda kendimden emin olmadığımı belli ettim diyebilirim. Sonucun ortalama 3 hafta içerisinde belli olacağını ancak duruma göre sürecin uzayabileceğini veya kısalabileceğini söyledi. Son olarak 75 euro ücret istedi ancak bende tl vardı ve biraz söylendikten sonra hemen bir bankaya giderek elimdeki tlyi euroua çevirmemi ve getirmemi söyledi. Genel olarak bana içten bir tavır sergiledi. Bugünden itibaren benim vize sürecim başladı. Tüm adaylara başarılar ve bol şans diliyorum.
Hocam bu soruları almanca mı sordu? Ve kağıt mı verdi yoksa sözlü olarak mı sordu?

yagmurlugil

Mesaj gönderen yagmurlugil » Prş Kas 25, 2021 1:41 am

hazeel5 yazdı: Çrş Eyl 29, 2021 5:01 pm 15 Eylül'de Ankara'da ulusal vize randevumu gerçekleştirdim. Bugün Stuttgart yabancılar ofisine başvuru durumumla ilgili mail attım ve cevap olarak ülkeye giriş başvurunuz bize iletilmedi, ilgili konsoloslukla iletişime geçin dendi. Belgelerimi teslim edeli 2 hafta geçti ve Almanya'ya iletilmemiş. Ankara konsolosluğuna birçok kez mail yazdım cevap gelmedi, aradığımda ise karşıma asla canlı insan çıkmıyor :,) Ankara konsolosluğuna mail atıp da cevap alabilen ya da vize bölümüyle telefonda konuşabilen var mı?
(53 30 la biten numarayı arıyorum). Bir de 2 haftadır vize başvurumu Stuttgart'a göndermemeleri normal mi?
Merhaba stuttgart yabancılar dairesine ben de ulaşmaya çalışıyorum. Siz hangi maile atmıştınız acaba yazabilir misiniz ?

boranyuruk

Mesaj gönderen boranyuruk » Prş Kas 25, 2021 2:01 am

baranozyagci yazdı: Çrş Kas 24, 2021 11:02 am İdata görüşme 22.09.2021

Merhaba vizeye hangi ilde girdiniz teşekkürler

baranozyagci

Mesaj gönderen baranozyagci » Prş Kas 25, 2021 2:16 am

boranyuruk yazdı: Prş Kas 25, 2021 2:01 am Merhaba vizeye hangi ilde girdiniz teşekkürler
İstanbul gayrettepe

boranyuruk

Mesaj gönderen boranyuruk » Prş Kas 25, 2021 2:17 am

:D
baranozyagci yazdı: Prş Kas 25, 2021 2:16 am İstanbul gayrettepe
teşekkürler iyi yolculuklar :D

omerkaya

Mesaj gönderen omerkaya » Prş Kas 25, 2021 10:44 am

09.11.2021 tarihinde saat 16:16 başvuru
24.11.2021 tarihinde saat 18:42 atama yapıldı
16.12.2021 tarihine randevu verildi.

Herkesten farklı olarak İdata yerine İstanbul Konsolosluğuna atama yapılmış. Burada görüşme tecrübe edenler var mı?

Aminois

Mesaj gönderen Aminois » Prş Kas 25, 2021 12:32 pm

kapt yazdı: Prş Kas 25, 2021 12:03 am Hocam bu soruları almanca mı sordu? Ve kağıt mı verdi yoksa sözlü olarak mı sordu?
Hayır vize görüşmeleri Türkçe olur zaten ancak Almanca bilginizi ölçmek için ufak bir test yaparlar. Bana sözlü olarak yapmışlardı. Almanca kendimi tanıtmamı ve okuyacağım bölümü neden seçtiğimi anlatmamı istemişlerdi.

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Prş Kas 25, 2021 12:54 pm

41F , İzmir
Randevu başvuru: 29 Ağustos 2021
Randevu atama: 9 Eylül 2021
Randevu tarihi: 11 Ekim 2021
Yabancılar ofisi ek belge talebi: 11 Kasım 2021
Pasaport Geliş: 25 Kasım 2021

Aminois

Mesaj gönderen Aminois » Prş Kas 25, 2021 2:13 pm

furkanbicer yazdı: Cum Kas 19, 2021 3:18 pm Yanıtınız için teşekkür ederim. Umarım vizenizi en yakın zamanda alabilirsiniz. TU Clausthal taraından bana gönderilen şartlı kabulde 14 Şubat tarihinde A1.1 seviyesinde (başvuru sırasında herhangi bir dil sertifikası teslim etmediğim için) dil kursumun başlayacağı belirtiliyor. 9 Aralık tarihinde sınava girip A2 belgemi alacağım fakat birçok kişi özellikle de clausthal ve a2 seviyesinin vizede pek şansı olmadığını söylüyor. B1 seviyesi için kursa kayıt olmayı düşünüyorum fakat kursun bitiş tarihi 11 Şubat, dil kursumdan önce bitiyor fakat vize görüşmesine gittiğimde kursun anca yarısında olacağım.

Benim a1 sertifikasıyla vize alan tanıdığım var. A1 ile a2 ile olmaz mutlaka b1 lazım gibi bir düşünceye katılmıyorum ancak şöyle bir şey var ki b1 alırsanız bildiğim kadarıyla şansınız çok çok daha yüksek. TU Clausthal şartlı kabulünün bir artısı veya eksisi var mı bilmiyorum tabii. Bu arada ben de A2 sertifikasıyla başvurdum hala bekliyorum ve bana vize görüşmemde kimse A2 ile şansın yok demedi. Size tavsiyem kafanızdaki soru işaretlerini en doğru şekilde gidermek için Deutschstudent Youtube kanalına girmeniz ve orda vize şanslarıyla alakalı bir video var onu bulup izlemeniz.

kapt

Mesaj gönderen kapt » Prş Kas 25, 2021 7:52 pm

Aminois yazdı: Prş Kas 25, 2021 12:32 pm Hayır vize görüşmeleri Türkçe olur zaten ancak Almanca bilginizi ölçmek için ufak bir test yaparlar. Bana sözlü olarak yapmışlardı. Almanca kendimi tanıtmamı ve okuyacağım bölümü neden seçtiğimi anlatmamı istemişlerdi.
Bazıları kağıt veriyor diyor

Kilitli