Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ek belge talebi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mertyiyitt

Ek belge talebi

Mesaj gönderen mertyiyitt » Cum Kas 12, 2021 9:59 am

Merhaba arkadaşlar,

41F vizesi mülakatının üzerinden dün 30 gün geçti. Okulumun açıldığı gün ile randevuya girdiğim gün aynıydı 11 Ekim. Tam 30. gün de vize artık gelir mi diye beklerken yabancılar ofisinden 3 adet ek belge talebi aldım. Okul açıldığı için kayıt olmam da sorun olup olmadığını kontrol etmek istiyorlar sanırım (kayıt süresinde okula gidemedim ama zaten kayıt online'dı). Böyle bir mail alan oldu mu? Ek belge yolladıktan sonra (eksik değil ek) ne kadar süre de vize elinize ulaştı? (Umutcann diye bir arkadaş kayıt belgesi talebinden sonra 1 hafta beklemiş sanırım)

Cevap gelmezse bile en azından vizesi okul başladıktan sonraya kalan arkadaşlar böyle bir durum yaşanabileceğinin farkında olsun, bu tarz bir başlık göremedim hiç. Daha sonra kaç günde geldiğini editlerim...Gelen maili aşağıya bırakıyorum...
Dear Mr. YIGIT,

You have applied for a study visa for the purpose of your Master’s studies in the programme .... at the .. Universität ...

Your application is currently being processed by the competent authorities. A response from the competent Foreigners‘ Registration Office is not to be expected before neyt week at the earliest.

Since the lecture periode at the .. Universität already started on 11.10.2021 we ask you to send us the following up-to-date documents to complete your visa application:

1. Certificate of enrolment for the winter semester 2021/2022 or, if you still don’t have this certificate, confirmation from the university that the enrolment period can be extended in your case;
2. Confirmation by the university and/or your future lecturers that a late arrival is possible in your case;
3. Notification as to whether you will have online access to the courses until your arrival.

Please note the instructions at the bottom of this page for sending these documents.

Please send us the documents until

17.11.2021

Best regards,
Central Visa Processing Unit

ibdb

Re: Ek belge talebi

Mesaj gönderen ibdb » Cum Kas 12, 2021 11:24 am

Selam,
Aynı maili dün ben de aldım. 41F, 13 Ekim randevu tarihim. Evrakları tamamlayıp dün gönderdim. Sonrasında bu maili aldım, beklemeye devam :roll:

Dear Madam/Sir,

Thank you for your e-mail. Hereby we confirm receipt of the documents you have sent us. We will check these in a timely manner. If any documents are missing or further information is required, we will contact you as soon as possible.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Cum Kas 12, 2021 2:09 pm

ibdb yazdı: Cum Kas 12, 2021 11:24 am Selam,
Aynı maili dün ben de aldım. 41F, 13 Ekim randevu tarihim. Evrakları tamamlayıp dün gönderdim. Sonrasında bu maili aldım, beklemeye devam :roll:

Dear Madam/Sir,

Thank you for your e-mail. Hereby we confirm receipt of the documents you have sent us. We will check these in a timely manner. If any documents are missing or further information is required, we will contact you as soon as possible.
Merhaba, evraklarınızı hangi e-posta adresine yolladınız?

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Cum Kas 12, 2021 2:14 pm

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Cum Kas 12, 2021 6:06 pm

Cezeri yazdı: Cum Kas 12, 2021 2:09 pm Merhaba, evraklarınızı hangi e-posta adresine yolladınız?
Zaten yollanan e-posta o adresten geliyor. Alt kısmında nereye yollamanız gerektiği anlatılıyor. Sadece gelen maili reply yapmanız yetebiliyor sanırım. Yani ben okuduğumdan onu anlayıp öyle yaptım, belgeleriniz iletildi maili aldım ibdb'ye olduğu gibi..

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Sal Kas 16, 2021 12:43 pm

ibdb yazdı: Cum Kas 12, 2021 11:24 am Selam,

Dear Madam/Sir,

Hocam haber gelirse buraya yazabilir misin?

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Sal Kas 16, 2021 1:58 pm

mertyiyitt yazdı: Sal Kas 16, 2021 12:43 pm Hocam haber gelirse buraya yazabilir misin?
Mutlaka yazarım. Bu hafta haber alırız umarım.

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Sal Kas 16, 2021 3:30 pm

ibdb yazdı: Sal Kas 16, 2021 1:58 pm Mutlaka yazarım. Bu hafta haber alırız umarım.
Umarım lütfen bu son adım olsun ve bu hafta gelsin artık.

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Cum Kas 19, 2021 10:13 am

mertyiyitt yazdı: Sal Kas 16, 2021 3:30 pm Umarım lütfen bu son adım olsun ve bu hafta gelsin artık.
Selam, az önce bu maili aldım. Size de geldi mi?

Sayın Başvuru Sahibi, pasaportunuz iDATA tarafından kargoya verilmiştir. Aras kargodan gelecek SMS ile kargonuzu takip edebilirsiniz.

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Cum Kas 19, 2021 1:41 pm

ibdb yazdı: Cum Kas 19, 2021 10:13 am Selam, az önce bu maili aldım. Size de geldi mi?

Sayın Başvuru Sahibi, pasaportunuz iDATA tarafından kargoya verilmiştir. Aras kargodan gelecek SMS ile kargonuzu takip edebilirsiniz.
Malesef hocam, benim ki ortalarda yok henüz. Siz hangi şehirden başvurmuştunuz? Bir de aynı üç belge mi talep edilmişti?
Gözünüz aydın, umarım en kısa sürede kolayca Almanya'ya giriş yaparsınız.

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Cum Kas 19, 2021 2:02 pm

mertyiyitt yazdı: Cum Kas 19, 2021 1:41 pm Malesef hocam, benim ki ortalarda yok henüz. Siz hangi şehirden başvurmuştunuz? Bir de aynı üç belge mi talep edilmişti?
Gözünüz aydın, umarım en kısa sürede kolayca Almanya'ya giriş yaparsınız.
Teşekkürler, umarım size de haber gelir kısa zamanda. Ben İzmir'den yaptım başvuruyu. Arkadaşım da benden bir gün sonra yaptı, ona da sabah mail gelmiş.

o Notification on whether you have children, and if so, how they will be cared for during your studies in Germany;
o Certificate of enrolment for the winter semester 2021/2022;
o Confirmation by the university and/or your future lecturers that a late arrival is possible in your case.
benden bu belgeleri istemişlerdi.

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Cum Kas 19, 2021 2:44 pm

ibdb yazdı: Cum Kas 19, 2021 2:02 pm Teşekkürler, umarım size de haber gelir kısa zamanda. Ben İzmir'den yaptım başvuruyu. Arkadaşım da benden bir gün sonra yaptı, ona da sabah mail gelmiş.

o Notification on whether you have children, and if so, how they will be cared for during your studies in Germany;
o Certificate of enrolment for the winter semester 2021/2022;
o Confirmation by the university and/or your future lecturers that a late arrival is possible in your case.
benden bu belgeleri istemişlerdi.
Ben de İzmir'den yaptım başvurumu, umarım artık sıra bana gelir. 6.hafta bitiyor. Almanya'da gideceğimiz şehrin/bölgenin yabancılar ofisinden kaynaklanıyor olabilir belki. Siz hangi şehre gidecektiniz acaba? Bir de 3. madde için okuldan mektup alıp, sorun olmadığına dair, yolladım ama siz nasıl bir belge gönderdiniz?

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Cum Kas 19, 2021 2:57 pm

mertyiyitt yazdı: Cum Kas 19, 2021 2:44 pm Ben de İzmir'den yaptım başvurumu, umarım artık sıra bana gelir. 6.hafta bitiyor. Almanya'da gideceğimiz şehrin/bölgenin yabancılar ofisinden kaynaklanıyor olabilir belki. Siz hangi şehre gidecektiniz acaba? Bir de 3. madde için okuldan mektup alıp, sorun olmadığına dair, yolladım ama siz nasıl bir belge gönderdiniz?
Benim Bonn, arkadaşımın Heidelberg.
Ben de sorun olmayacağına dair bir yazı alıp gönderdim.