Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke hesap (şartlı kabul)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Cezeri

Bloke hesap (şartlı kabul)

Mesaj gönderen Cezeri » Cmt Kas 13, 2021 4:42 pm

Merhaba, pasaportum şu anda konsoloslukta olduğu için bloke hesap açma aşamasında sıkıntı çıkıyor. Kısa bir araştırma yaptım. Ayrıca forumda da Fintiba, expatrio pasaport fotokopisi kabul etmediğini yazan birkaç arkadaş gördüm. Bloke hesabı oracle ile açmayı düşünüyorum fakat üniversiteden şartlı kabul aldığım için;

I'm coming to Germany as a,
Bachelor Student or Language Student

hangi seçeneği işaretleyeceğimi tam bilemedim. Aslında language student kısmını işaretleyecektim fakat emin olmadan adım atmak istemedim. Bloke hesabı konsolosluğa sunacağım için ''bachelor ya da language student'' kısmının önemli olduğunu düşünüyorum.
Oracle ile iletişime geçmeye çalıştım. Mailime cevap bekliyorum. Eğer bilgisi olan arkadaşlar varsa yazmalarını rica ediyorum:) Mail geldiğinde buradan paylaşacağım.

Herakles27

Re: Bloke hesap (şartlı kabul)

Mesaj gönderen Herakles27 » Pzr Kas 14, 2021 11:41 am

Evet ben de merak ediyorum bu konuyu

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Pzr Kas 14, 2021 8:37 pm

Sitede şartlı kabul ve bloke hesapla gidenler, bu bahsettiğim konuda, hesap açarken neyi işaretlediler? Yardımcı olacak birkaç arkadaş yok mu?

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Pzt Kas 15, 2021 10:17 am

Coracle'dan attığım maile cevap gelmiş. Şartlı kabul öğrencisi olduğum için bloke hesabı ilk başta dil öğrencisi olarak açmamı ardından dil kursu bitip lisans öğrencisi olduğumda, "bachelor student" olarak değiştireceklerini söylediler. Gelen cevap şöyle:

Thank you for your interest in us.

As you have conditional admission letter, you can choose as Language student and then apply with us for the Blocked account once you complete with the language course you can let us know so that we can make it as Bachelor student.

Herakles27

Mesaj gönderen Herakles27 » Pzt Kas 15, 2021 4:34 pm

Konuyla alakalı expatrio ya yazmıştım. Kafasına takılan arkadaslar olursa diye cevabı buraya bırakıyorum. Kısaca, önce language student seçilecek.

If you will start as a language student in Germany, please choose that as your profession when submitting your application. You can update it later when you are about to enroll at a German university.

The DR-WALTER private health insurance package will include the incoming insurance (travel insurance) too.

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Pzt Kas 15, 2021 5:14 pm

Expatrio'da önce 1. yıl dil okulu öğrencisi olarak açıyorsunuz, sonra tekrar istenirse üniversite öğrencisi olarak başvurabilirsiniz.