Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studienkolleg

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Sshr

Studienkolleg

Mesaj gönderen Sshr » Cum Kas 12, 2021 11:27 pm

Merhabalar arkadaşlar,
Studienkolleg hakkında ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?

nacho

Re: Studienkolleg

Mesaj gönderen nacho » Cmt Kas 13, 2021 12:04 am

Sshr yazdı: Cum Kas 12, 2021 11:27 pm Merhabalar arkadaşlar,
Merhaba
Studienkolleg(stk) Almanya yurtdışından gelen her öğrencinin lisesini tanımaz ve bu maksatta üniversiteye hazırlık için 1 yıl studienkolleg eğitimi(üniversite öncesi hazırlık gibi) zorunlu tutar geçersen eğitime direk başlayabilirsin
bizim ülkemizde normal lise mezunları direk üniversiteye başlayabilirken
açık lise(bu biraz değişkenli) meslek liseleri imam hatip lisesi mezunlarının lise diplmaları tanınmamaktadır ve üniversiteye direk başlayamamaktadır ya sana studienkolleg şartı koşar veya kazandığının üniversitenin 1 senesini burada bitirmen gerekirki studienkollegden muaf olasın

bu konuda başka sorun varsa yazabilirsin

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Kas 13, 2021 12:20 am

Sshr yazdı: Cum Kas 12, 2021 11:27 pm Merhabalar arkadaşlar,
Asagidaki sayfada ve sayfanin sonunda yer alan videoda oldukca detayli anlatiliyor:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ienkolleg/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Sshr

Mesaj gönderen Sshr » Cmt Kas 13, 2021 12:41 am

Physiker yazdı: Cmt Kas 13, 2021 12:20 am Asagidaki sayfada ve sayfanin sonunda yer alan videoda oldukca detayli anlatiliyor:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ienkolleg/
Çok teşekkür ederim.

Sshr

Mesaj gönderen Sshr » Cmt Kas 13, 2021 12:46 am

nacho yazdı: Cmt Kas 13, 2021 12:04 am Merhaba
Studienkolleg(stk) Almanya yurtdışından gelen her öğrencinin lisesini tanımaz ve bu maksatta üniversiteye hazırlık için 1 yıl studienkolleg eğitimi(üniversite öncesi hazırlık gibi) zorunlu tutar geçersen eğitime direk başlayabilirsin
bizim ülkemizde normal lise mezunları direk üniversiteye başlayabilirken
açık lise(bu biraz değişkenli) meslek liseleri imam hatip lisesi mezunlarının lise diplmaları tanınmamaktadır ve üniversiteye direk başlayamamaktadır ya sana studienkolleg şartı koşar veya kazandığının üniversitenin 1 senesini burada bitirmen gerekirki studienkollegden muaf olasın

bu konuda başka sorun varsa yazabilirsin
Merhabalar,
ben Türkiye'de Anadolu Lisesi'nden mezun oldum ve Gıda Mühendisliği bölümüne kayıt olup okulumu dondurdum. Bu durumu araştırdım ve yanılmıyorsam Studienkolleg yapmak zorunda değilim değil mi?

nacho

Mesaj gönderen nacho » Cmt Kas 13, 2021 1:10 am

Sshr yazdı: Cmt Kas 13, 2021 12:46 am Merhabalar,
ben Türkiye'de Anadolu Lisesi'nden mezun oldum ve Gıda Mühendisliği bölümüne kayıt olup okulumu dondurdum. Bu durumu araştırdım ve yanılmıyorsam Studienkolleg yapmak zorunda değilim değil mi?
Hayır sizin studienkolleg ile bir işiniz yok anadolu lisesi mezunusunuz zaten bölümünüzüde kazanmışsınız anca kazandığınız bölümün farklı bölümünü okumak isterseniz almanyada studienkolleg isteyebilirler
şuan sizin yapmanız gereken başvuru dönemlerine kadar dil çalışıp bi belge alıp başvurmak

Sshr

Mesaj gönderen Sshr » Cmt Kas 13, 2021 1:16 am

nacho yazdı: Cmt Kas 13, 2021 1:10 am Hayır sizin studienkolleg ile bir işiniz yok anadolu lisesi mezunusunuz zaten bölümünüzüde kazanmışsınız anca kazandığınız bölümün farklı bölümünü okumak isterseniz almanyada studienkolleg isteyebilirler
şuan sizin yapmanız gereken başvuru dönemlerine kadar dil çalışıp bi belge alıp başvurmak
Aslında şuan B1 seviyesi Almanca sertifikasına sahibim fakat Endüstri Mühendisliği bölümünü İngilizce olarak okumak istiyorum. Yine de farklı bir bölüm olduğu için Studienkolleg isteyebilirler mii?

nacho

Mesaj gönderen nacho » Cmt Kas 13, 2021 1:28 am

Sshr yazdı: Cmt Kas 13, 2021 1:16 am Aslında şuan B1 seviyesi Almanca sertifikasına sahibim fakat Endüstri Mühendisliği bölümünü İngilizce olarak okumak istiyorum. Yine de farklı bir bölüm olduğu için Studienkolleg isteyebilirler mii?
Kazandığın bölümünden başka bir bölüme geçmek istersen studienkolleg istiyorlar
fakat senin durumun hakkında emin değilim o yüzden sana yanlış bilgi vermek istemiyorum

Sshr

Mesaj gönderen Sshr » Cmt Kas 13, 2021 1:34 am

nacho yazdı: Cmt Kas 13, 2021 1:28 am Kazandığın bölümünden başka bir bölüme geçmek istersen studienkolleg istiyorlar
fakat senin durumun hakkında emin değilim o yüzden sana yanlış bilgi vermek istemiyorum
Bunu araştırabileceğim herhangi bir site ya da bilirkişi biliyor musunuz?
Yardımlarınız için teşekkürler:))

nacho

Mesaj gönderen nacho » Cmt Kas 13, 2021 1:45 am

Sshr yazdı: Cmt Kas 13, 2021 1:34 am Bunu araştırabileceğim herhangi bir site ya da bilirkişi biliyor musunuz?
Yardımlarınız için teşekkürler:))
burada bilgisi olan biri yazar gördüğünde :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 14, 2021 1:29 pm

Sorun olmaz, STK olmadan direkt gecis yapabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com