Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Elektronik Oturum Kartı

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
umudxx

Elektronik Oturum Kartı

Mesaj gönderen umudxx » Sal Kas 09, 2021 2:18 am

Merhaba arkadaşlar ben elektronik oturum kartı için 19.10 tarihinde başvurmustum. 22 gün aradan sonra dün bana pin kodu iceren bir mektup geldi. Bu demek oturum kartı basıld mı? Ve München yabancılar şubesini arayıp seçenekleri otomatik tusladıgımda " Auenthaltstitel abholung" seçeğini seçtigimde bunun mümkün olmadıgını eve posta yolluyla yollayacaklarını söyleyn otomatik sesli mesaj duyuyorum. Ne yapmalıyım ? Terminsiz yabancılar şubesine gitsem oturum kartını alabiir miyim yoksa cidden eve posta ile oturum kartı yollanıyor mu kimi diyor öyle bir şey olamaz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Elektronik Oturum Kartı

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 09, 2021 10:24 am

Bekleyeceksiniz sadece. Kart normalde 4 haftada gelir Berlin den. Ya mail atarlar gelip burdan alin diye ya da eve yollarlar oturum kartini.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

besimtoker
İletişim:

Mesaj gönderen besimtoker » Sal Kas 09, 2021 11:28 am

umudxx yazdı: Sal Kas 09, 2021 2:18 am Merhaba arkadaşlar ben elektronik oturum kartı için 19.10 tarihinde başvurmustum. 22 gün aradan sonra dün bana pin kodu iceren bir mektup geldi. Bu demek oturum kartı basıld mı? Ve München yabancılar şubesini arayıp seçenekleri otomatik tusladıgımda " Auenthaltstitel abholung" seçeğini seçtigimde bunun mümkün olmadıgını eve posta yolluyla yollayacaklarını söyleyn otomatik sesli mesaj duyuyorum. Ne yapmalıyım ? Terminsiz yabancılar şubesine gitsem oturum kartını alabiir miyim yoksa cidden eve posta ile oturum kartı yollanıyor mu kimi diyor öyle bir şey olamaz
Kart basıldı ama Covid19 nedeniyle adrese postayla gönderim yapıyorlar. Biraz daha beklemeniz gerekiyor. Yoğunluktan birkaç haftayı bulabiliyor göndermeleri. (Artık nasıl bir yoğunluksa :) )
Öyle şey olamaz diyen kişi Almanya'da bürokrasinin nasıl ilerleriği ile ilgili en ufak bir fikri olmasa gerek. Burada her şey posta ile ilerliyor :lol:

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Çrş Kas 10, 2021 2:45 am

Eleeis yazdı: Sal Kas 09, 2021 5:53 pm çok ilginç bir yazı teşekkürler
ilginç olan nedir ?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Çrş Kas 10, 2021 2:45 am

Physiker yazdı: Sal Kas 09, 2021 10:24 am Bekleyeceksiniz sadece. Kart normalde 4 haftada gelir Berlin den. Ya mail atarlar gelip burdan alin diye ya da eve yollarlar oturum kartini.
Teşekkürler.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cum Kas 19, 2021 10:44 pm

besimtoker yazdı: Sal Kas 09, 2021 11:28 am Kart basıldı ama Covid19 nedeniyle adrese postayla gönderim yapıyorlar. Biraz daha beklemeniz gerekiyor. Yoğunluktan birkaç haftayı bulabiliyor göndermeleri. (Artık nasıl bir yoğunluksa :) )
Öyle şey olamaz diyen kişi Almanya'da bürokrasinin nasıl ilerleriği ile ilgili en ufak bir fikri olmasa gerek. Burada her şey posta ile ilerliyor :lol:
Kimi diyor oturum kartını eve yollamazlar. Pin ile ilgili brief geldi aradan 20 gün geçti. Benim kafamı karıştıran şey münih yabancılar subesini aradıgımda "zurzeit für abholung einen Termin nicht möglicht. Wir schicken nach Hause per post" cidden eve brief olarak oturum kartını yollarlar mı ?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cum Kas 19, 2021 10:48 pm

Physiker yazdı: Sal Kas 09, 2021 10:24 am Bekleyeceksiniz sadece. Kart normalde 4 haftada gelir Berlin den. Ya mail atarlar gelip burdan alin diye ya da eve yollarlar oturum kartini.
Kimi diyor eve oturum kartı yollamazlar. Aradıgımda da dedigim gibi otomatik mesaj ile termin mümkün değil eve yollaycağız diyorlar. Cidden eve brief ile yollarlar mı ya da bana mektup mu gönderirler gidip almam icin ?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzr Kas 21, 2021 10:23 pm

umudxx yazdı: Cum Kas 19, 2021 10:48 pm Kimi diyor eve oturum kartı yollamazlar. Aradıgımda da dedigim gibi otomatik mesaj ile termin mümkün değil eve yollaycağız diyorlar. Cidden eve brief ile yollarlar mı ya da bana mektup mu gönderirler gidip almam icin ?
up

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzt Kas 22, 2021 8:57 am

Termin Brief:) Stadt a göre unabhängig. Oturum icin antrag verdigin beamte sana bescheid sagen etmistir. Bazi stadtlarda evine de brief schicken ediyorlar biraz daha sabirli warten et.