Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

GARANTÖR/ nachgeweissen, ya da glaubhaft gemacht

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
bukettsahiin

GARANTÖR/ nachgeweissen, ya da glaubhaft gemacht

Mesaj gönderen bukettsahiin » Cum Kas 05, 2021 5:51 pm

Arkadaşlar merhaba,
Garantör belgesi ile sürece devam etmiş insanlara bir sorum var.
Garantör belgesinin en alt kısmında 4 tane kısım var.

Ne işaretli olması lazım, ya da bir zorunluluk var mı ‘bu işaretli olmalı yoksa vizede sorun çıkar’ diye? (nachgeweissen mi, glaubhaft gemacht mı)

Garantör belgesini aldığım kişi Almanyada doktor. Bugün belgem geldi de, glaubhaft olan işaretli. Sorun çıkar mı?
Çıkarsa şayet, vizede mi sorun çıkar, resident permitte mi?

Bu konuda aynı deneyimi olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim.
Belgenin o kısmı elle tik atılmış, bir tik de ben nachgeweissene tik atabilirim, bunun eksisi olur mu onu da biliyorsanız bilgisini verirseniz sevinirim :D

Sevgiler. Çok sağ olun.

huseyinceyhan34

Re: GARANTÖR/ nachgeweissen, ya da glaubhaft gemacht

Mesaj gönderen huseyinceyhan34 » Cum Kas 05, 2021 6:17 pm

Merhaba kısa bir süre önce bende aynı durumu yaşadım. Glaubhaft gemacht kutucuğunu geçerli bulmuyorlar tekrardan belge istiyorlar. Bende öyle oldu doğru olan nachgewiesen kutusunun işaretlenmesi

bukettsahiin

Mesaj gönderen bukettsahiin » Cum Kas 05, 2021 6:20 pm

huseyinceyhan34 yazdı: Cum Kas 05, 2021 6:17 pm Merhaba kısa bir süre önce bende aynı durumu yaşadım. Glaubhaft gemacht kutucuğunu geçerli bulmuyorlar tekrardan belge istiyorlar. Bende öyle oldu doğru olan nachgewiesen kutusunun işaretlenmesi

merhaba, çok teşekkürler. peki vizede mi sorun çıktı? hangi bürokratik aşamada sorun çıktı?

huseyinceyhan34

Mesaj gönderen huseyinceyhan34 » Cum Kas 05, 2021 6:28 pm

İkinci hafta mail gönderdiler şöyle
Sayin Ceyhan,

Gönderiniz için teşekkür ederiz.

Sundugunuz resmi garantörlük belgesi malesef kabul edilemeyecek. Size bir önce ki Emailimiz’de de belirttiğimiz üzere resmi garantörlük belgesinde garantörün finansal durumunu ispatlamasi gerekmektedir. (Verpflichtungserklärung: Bonität nachgewiesen/für Studium)

Başvurunuzun işlem süresini daha fazla uzatmadan ve sizi bekletmemek amacıyla bloke hesap onayı veya doğru sekilde resmi garantörlük belgesi sunmaniz tavsiye edilmektedir.

Saygilarimizla

bukettsahiin

Mesaj gönderen bukettsahiin » Cum Kas 05, 2021 6:32 pm

huseyinceyhan34 yazdı: Cum Kas 05, 2021 6:28 pm İkinci hafta mail gönderdiler şöyle
Sayin Ceyhan,

Sundugunuz resmi garantörlük belgesi malesef kabul edilemeyecek. Size bir önce ki Emailimiz’de de belirttiğimiz üzere resmi garantörlük belgesinde garantörün finansal durumunu ispatlamasi gerekmektedir. (Verpflichtungserklärung: Bonität nachgewiesen/für Studium)

Başvurunuzun işlem süresini daha fazla uzatmadan ve sizi bekletmemek amacıyla bloke hesap onayı veya doğru sekilde resmi garantörlük belgesi sunmaniz tavsiye edilmektedir.

Saygilarimizla
tesekkur ederim. o sekilde yeniden isteyeyim.

bukettsahiin

Mesaj gönderen bukettsahiin » Cum Kas 05, 2021 6:42 pm

huseyinceyhan34 yazdı: Cum Kas 05, 2021 6:28 pm İkinci hafta mail gönderdiler şöyle
Sayin Ceyhan,

Saygilarimizla
ya su an sadece sizinle iletisime gecebildigim icin soruyorum: belgeye kendim tik atsam sorun olur mu? yani bunun kanıtlamak icin bir arastırma yapılıyor mu, bilginiz var mı?

huseyinceyhan34

Mesaj gönderen huseyinceyhan34 » Cum Kas 05, 2021 7:50 pm

bukettsahiin yazdı: Cum Kas 05, 2021 6:42 pm ya su an sadece sizinle iletisime gecebildigim icin soruyorum: belgeye kendim tik atsam sorun olur mu? yani bunun kanıtlamak icin bir arastırma yapılıyor mu, bilginiz var mı?
Tabiki belge araştırılıyor üzerinde zaten numara var sistemden bakılıyor. ben sizin yerinizde olsam böyle bişey yapmazdım. Ben belgeyi değiştirdim

bukettsahiin

Mesaj gönderen bukettsahiin » Cum Kas 05, 2021 7:51 pm

huseyinceyhan34 yazdı: Cum Kas 05, 2021 7:50 pm Tabiki belge araştırılıyor üzerinde zaten numara var sistemden bakılıyor. ben sizin yerinizde olsam böyle bişey yapmazdım. Ben belgeyi değiştirdim
sağ olun.

bukettsahiin

Mesaj gönderen bukettsahiin » Cmt Kas 06, 2021 12:12 am

Sayin Ceyhan,

Saygilarimizla

selamlar, eksik belge olarak 1 ay icerisinde belgeyi verdiniz mi, yoksa vizenize direkt red mi geldi? benim birkaç güne vize randevum var, şayet o garantör belgesini sonradan tek belge olarak ilettiyseniz vize randevuma gidicem.
teşekkürler.

huseyinceyhan34

Mesaj gönderen huseyinceyhan34 » Cmt Kas 06, 2021 3:54 am

bukettsahiin yazdı: Cmt Kas 06, 2021 12:12 am selamlar, eksik belge olarak 1 ay icerisinde belgeyi verdiniz mi, yoksa vizenize direkt red mi geldi? benim birkaç güne vize randevum var, şayet o garantör belgesini sonradan tek belge olarak ilettiyseniz vize randevuma gidicem.
teşekkürler.
Selamlar . Bana eksik belge içeren bir mail geldi. Bende hatalı olan garantör evrağını hemen düzeltip 1/2 hafta içerisinde konsolosluğa ilettim. Maalesef hala bir gelişme yok . Beklyorum..

bukettsahiin

Mesaj gönderen bukettsahiin » Cmt Kas 06, 2021 9:46 am

huseyinceyhan34 yazdı: Cmt Kas 06, 2021 3:54 am Selamlar . Bana eksik belge içeren bir mail geldi. Bende hatalı olan garantör evrağını hemen düzeltip 1/2 hafta içerisinde konsolosluğa ilettim. Maalesef hala bir gelişme yok . Beklyorum..
cok yardımcı oldun ya, cok cok tesekkur ederim.
süreclerini de anlatabilir misin? yani ne zama vizeye gittin, kac hafta sonra eksik belge maili geldi, sen kac gün sonra ilettin ve ğzerinden ne kadar gecti.
süreci uzatıyor mu bu belge olayı emin olmak adına soruyorum.

huseyinceyhan34

Mesaj gönderen huseyinceyhan34 » Cmt Kas 06, 2021 9:59 am

bukettsahiin yazdı: Cmt Kas 06, 2021 9:46 am cok yardımcı oldun ya, cok cok tesekkur ederim.
süreclerini de anlatabilir misin? yani ne zama vizeye gittin, kac hafta sonra eksik belge maili geldi, sen kac gün sonra ilettin ve ğzerinden ne kadar gecti.
süreci uzatıyor mu bu belge olayı emin olmak adına soruyorum.
Rica ederim. Evet evet kesinlikle eksik belge olayının süreci uzattığı kanaatindeyim. 20 eylülde başvuruda bulundum seyahat tarihine de 10 ekim yazmıştım. 4 ekimde eksik evrak maili geldi 7 ekimde hallettim ama belgenin orijinalini elden istedikleri için 14 ekimde elden teslim edebildim ve hala bekliyorum bir sonuç yok henüz 😀