Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

N26 vs Vivid (online ve ücretsiz bankacılık karşılaştırma)

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
onatpekaslan

Re: N26 vs Vivid (online ve ücretsiz bankacılık karşılaştırma)

Mesaj gönderen onatpekaslan » Pzr Eyl 26, 2021 3:53 pm

ertuu04 yazdı: Cum Eyl 24, 2021 11:13 pm Şuan 10€ gösteriyor normal mi?
Bende halen linke tıklayınca 40+50 olarak gözüküyor fakat bu değişken bir şey mi bilmiyorum.Fakat eylül sonuna kadar görünen kampanya devam ediyor normal değil bence, başka görebilen arkadaş varsa teyit edebilir.

AylinCelik

Mesaj gönderen AylinCelik » Pzr Eyl 26, 2021 5:03 pm

buffy yazdı: Cmt Eyl 25, 2021 8:20 am Iyice bilgi sahibi olmadan konusmayin ya. Haberde kara para aklamak isteyen kisilerin son zamanlarda N26 kullandigi yaziyor ve N26’dan kimlik dogrulama gibi islemlere dair guvenligin arttirilmasinin talep edildigi belirtiliyor. Bankanin bir sey yaptigi yok yani. Biraz okuyun arastirin konusmadan once.
Dünya'dan haberin yok konusuyorsun.

Bankalar zaten kendileri bizzat kara para aklamaz. Fakat bankaciligin birinci kurali olan KYC kuralini kasitli olarak cigneyerek kara para aklanmasina izin verirler. BAFIN de yeni müsteri kabul etmeyi engellemekle tehdit ediyor ilgili bankayi. Bu yani bankanin bitisi ile es deger. Bir ton banka varken Almnanya'da neden böyle hesaplarin ekstra kontrol edildigi radar altindaki bankalarda hesap acsin Almanya'ya yeni gelmis birisi. Adim basi Sparkasse var Commerzbank var, Deutschebank var vs. vs.

Coluk cocukla muhattap oluyoruz ya. Neyse.

Edit: Daha vizesi bile yokmus ama gelmis akil veriyor. Cidden zaman kaybi oldu benim acimdan. Kendimden özür diliyorum... :lol:

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Pzr Eyl 26, 2021 7:44 pm

AylinCelik yazdı: Pzr Eyl 26, 2021 5:03 pm Dünya'dan haberin yok konusuyorsun.

Bankalar zaten kendileri bizzat kara para aklamaz. Fakat bankaciligin birinci kurali olan KYC kuralini kasitli olarak cigneyerek kara para aklanmasina izin verirler. BAFIN de yeni müsteri kabul etmeyi engellemekle tehdit ediyor ilgili bankayi. Bu yani bankanin bitisi ile es deger. Bir ton banka varken Almnanya'da neden böyle hesaplarin ekstra kontrol edildigi radar altindaki bankalarda hesap acsin Almanya'ya yeni gelmis birisi. Adim basi Sparkasse var Commerzbank var, Deutschebank var vs. vs.

Edit: Daha vizesi bile yokmus ama gelmis akil veriyor. Cidden zaman kaybi oldu benim acimdan. Kendimden özür diliyorum... :lol:
Çünkü bankaya hiç gitmeden bütün işlerini halledebilecek.Tonlarca belge imzalamakla,vergi numarası beyanı için bir daha gitmekle,sıra beklemekle falan uğraşmadan,on,on beş dakikalık bir facetime ile hem de.Sanırım sen bu banka olayını merkeziyetsiz coin borsalarıyla falan karıştırıyorsun.Sen Almanya'da en bilinmeyen,adı duyulmamış bankaya yatır paranı,bir şey yaşanırsa söz ben bütün zararını ödeyeceğim :D

semihbetrin

Mesaj gönderen semihbetrin » Pzt Eyl 27, 2021 9:44 pm

Sen neden her konunun içinde insan aşağılama peşindesin,insanlar senin gibilerle karşılaşmamak için bırakıyor ülkesini burda rahat bırak insanları bari.

mugeknr

Mesaj gönderen mugeknr » Çrş Eyl 29, 2021 12:34 am

batukn yazdı: Sal Eyl 21, 2021 7:23 pm Ne açıdan,açıklayabilir misiniz?
Canlı desteği app üzerinden gerçekten çok hızlı bir kere,kartı app wallet'a bağladım ödeme 2 sn sürüyo,bozuk paralarla uğraşmıyorum ve marketi vividin geri ödeme kampanyasına göre seçiyorum giderken, 25 euroda 2.,5 geri ödeme alıyorum genelde.Başta emin olamamıştım ama şimdi konu başında yazılanların hepsinin doğru olduğunu onaylayabilirim rahatlıkla.Konu sahibine de teşekkürler güzel bilgiler için.

batukn

Mesaj gönderen batukn » Cmt Eki 02, 2021 6:12 pm

mugeknr yazdı: Çrş Eyl 29, 2021 12:34 am Canlı desteği app üzerinden gerçekten çok hızlı bir kere,kartı app wallet'a bağladım ödeme 2 sn sürüyo,bozuk paralarla uğraşmıyorum ve marketi vividin geri ödeme kampanyasına göre seçiyorum giderken, 25 euroda 2.,5 geri ödeme alıyorum genelde.Başta emin olamamıştım ama şimdi konu başında yazılanların hepsinin doğru olduğunu onaylayabilirim rahatlıkla.Konu sahibine de teşekkürler güzel bilgiler için.
anladim,bende vivid actmistim zaten bilgiler icin tesekkurler

semihbetrin

Mesaj gönderen semihbetrin » Pzr Eki 03, 2021 8:20 pm

onatpekaslan yazdı: Pzr Eyl 26, 2021 3:53 pm Bende halen linke tıklayınca 40+50 olarak gözüküyor fakat bu değişken bir şey mi bilmiyorum.Fakat eylül sonuna kadar görünen kampanya devam ediyor normal değil bence, başka görebilen arkadaş varsa teyit edebilir.
30 arti 70 gozukuyor.

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Cum Eki 08, 2021 10:55 pm

semihbetrin yazdı: Pzr Eki 03, 2021 8:20 pm 30 arti 70 gozukuyor.
evet ekim ayı için bu şekildeymiş.

buffy

Mesaj gönderen buffy » Prş Eki 14, 2021 1:31 am

Ahaha belli ki diğer mesajlarımı da incelemişsin, ilginç. Çok merak ediyorsan söyleyeyim vizem geldi ve şu an Almanya'dayım, hem N26 hem de Vivid kullanarak 2021 yılına ve teknolojiye ayak uyduruyorum. Yeniliklerden korkmuyor, senin gibi bir internet haberi görünce kesin kanılara varmıyor, sorguluyorum bazı şeyleri :)

Kendinden özür dilemeye devam et bence de, zira ihtiyacın var gibi görünüyor.

mugeknr

Mesaj gönderen mugeknr » Prş Eki 14, 2021 11:49 pm

Arkadaslar universite yurduna yerlesecek arkadasimdan sepa isteniyor,bunu benim burdan onun icin aldigim bi hatla vivid acip, wise la o hesabına para atip sepa olarak sunabilir mi, fikri olan ya da yapan var mi?

uskbass

Mesaj gönderen uskbass » Cum Eki 15, 2021 12:02 am

Arkadaşlar merhaba, bu hesapları türkiye hattı ile açıp başarılı olan var mı aranızda? Sanki böyle bir şey yazan birini görmüştüm ama hangi başlık altında olduğunu bulamadım

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Cmt Eki 16, 2021 1:02 am

uskbass yazdı: Cum Eki 15, 2021 12:02 am Arkadaşlar merhaba, bu hesapları türkiye hattı ile açıp başarılı olan var mı aranızda? Sanki böyle bir şey yazan birini görmüştüm ama hangi başlık altında olduğunu bulamadım
Emin olmamakla birlikte yapılamıyo diye biliyorum.

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Cmt Eki 16, 2021 1:04 am

mugeknr yazdı: Prş Eki 14, 2021 11:49 pm Arkadaslar universite yurduna yerlesecek arkadasimdan sepa isteniyor,bunu benim burdan onun icin aldigim bi hatla vivid acip, wise la o hesabına para atip sepa olarak sunabilir mi, fikri olan ya da yapan var mi?
Aldığınız hatla görüşme yapması gerekecek ama zaten.

buffy

Mesaj gönderen buffy » Sal Eki 19, 2021 3:23 am

uskbass yazdı: Cum Eki 15, 2021 12:02 am Arkadaşlar merhaba, bu hesapları türkiye hattı ile açıp başarılı olan var mı aranızda? Sanki böyle bir şey yazan birini görmüştüm ama hangi başlık altında olduğunu bulamadım

Ben hem N26 hem de Vivid hesaplarimi Almanya’ya gitmeden, Turkiye numaramla actim

mugeknr

Mesaj gönderen mugeknr » Sal Eki 19, 2021 11:29 pm

onatpekaslan yazdı: Cmt Eki 16, 2021 1:04 am Aldığınız hatla görüşme yapması gerekecek ama zaten.
turkiye numarasiyla aciliyormus,ikisi de para yatirilip sepa olarak sunulabilir diye dusunuyorum,fikriniz var mi?

buffy

Mesaj gönderen buffy » Prş Eki 21, 2021 2:28 am

mugeknr yazdı: Sal Eki 19, 2021 11:29 pm turkiye numarasiyla aciliyormus,ikisi de para yatirilip sepa olarak sunulabilir diye dusunuyorum,fikriniz var mi?
Ben tam olarak aynisini yaptim. Yurt kiram sepa olarak cekiliyor hesabimdan. Vivid icin referansli linkimi birakiyorum, bu link uzerinden hesap acarsaniz iki tarafa da 30€ geliyor bonus.

https://vivid.money/r/mehmetdenizQKK

mugeknr

Mesaj gönderen mugeknr » Prş Eki 21, 2021 5:03 pm

buffy yazdı: Prş Eki 21, 2021 2:28 am Ben tam olarak aynisini yaptim. Yurt kiram sepa olarak cekiliyor hesabimdan. Vivid icin referansli linkimi birakiyorum, bu link uzerinden hesap acarsaniz iki tarafa da 30€ geliyor bonus.

https://vivid.money/r/mehmetdenizQKK
Emeginden oturu konu sahibinin linkini kullanmayi tercih ettim,tesekkurler yine de

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Prş Eki 21, 2021 6:54 pm

mugeknr yazdı: Sal Eki 19, 2021 11:29 pm turkiye numarasiyla aciliyormus,ikisi de para yatirilip sepa olarak sunulabilir diye dusunuyorum,fikriniz var mi?
Biriyle bloke hesap açtıysa sepayı o hesapla sunması hem daha güvenilir hem daha rahat olur kişi için,onun dışında iki hesabı sunmasında da bir engel yok.

batukn

Mesaj gönderen batukn » Prş Eki 28, 2021 12:53 am

onatpekaslan yazdı: Prş Eki 21, 2021 6:54 pm Biriyle bloke hesap açtıysa sepayı o hesapla sunması hem daha güvenilir hem daha rahat olur kişi için,onun dışında iki hesabı sunmasında da bir engel yok.
aktarım yapılıyor mu rahat ikisi arasında da?

nejatertil

Mesaj gönderen nejatertil » Cum Eki 29, 2021 5:00 pm

batukn yazdı: Prş Eki 28, 2021 12:53 am aktarım yapılıyor mu rahat ikisi arasında da?
yapiliyor

Kilitli