Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio Value Package alıp Tk aktifleştirmek

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
uskbass

Expatrio Value Package alıp Tk aktifleştirmek

Mesaj gönderen uskbass » Cum Eki 15, 2021 12:52 am

Arkadaşlar merhaba, aranızda Expatrio Value Package üzerinden Tk'dan faydalanan var mı? Expatrio'nun kendi sitesi bu konuda karmaşık bir açıklamada bulunmuş. Mesela önce okul kaydı gerekiyor diyor ama ben sigortam olmadan okul kaydı yapamıyorum? Birde gider gitmez daha doğrusu bu Tk aktif olur olmaz bir diğer sigorta olan Seyahat sağlık sigortasını iptal etmemiz mi gerekiyor? Çünkü sanırım bu seyahat sağlık sigortasını Expatrio yalnızca 1 aylığına ücretsiz sunuyor, daha sonra ücret hesabımızdan kesiliyor diye biliyorum, yanlış mı biliyorum acaba? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler... Bende At11 yok bu arada...

Kullanıcı avatarı
Mühendiss

Re: Expatrio Value Package alıp Tk aktifleştirmek

Mesaj gönderen Mühendiss » Cmt Eki 16, 2021 1:33 am

uskbass yazdı: Cum Eki 15, 2021 12:52 am Arkadaşlar merhaba, aranızda Expatrio Value Package üzerinden Tk'dan faydalanan var mı? Expatrio'nun kendi sitesi bu konuda karmaşık bir açıklamada bulunmuş. Mesela önce okul kaydı gerekiyor diyor ama ben sigortam olmadan okul kaydı yapamıyorum? Birde gider gitmez daha doğrusu bu Tk aktif olur olmaz bir diğer sigorta olan Seyahat sağlık sigortasını iptal etmemiz mi gerekiyor? Çünkü sanırım bu seyahat sağlık sigortasını Expatrio yalnızca 1 aylığına ücretsiz sunuyor, daha sonra ücret hesabımızdan kesiliyor diye biliyorum, yanlış mı biliyorum acaba? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler... Bende At11 yok bu arada...
Merhabalar. Her Çarşamba günü Emre bey expatrio Türkiye sorumlusu Zoom üzerinden toplantılar düzenliyor. Oraya katılıp takip ederseniz daha doğru bilgilere ulaşırsınız. Mail olarak bana gönderiyorlardı toplantı linkini. Mail kutunuzu kontrol etmenizi tavsiye ederim.
TU Dortmund
Bauingenieurwesen

uskbass

Mesaj gönderen uskbass » Cmt Eki 16, 2021 11:51 pm

Mühendiss yazdı: Cmt Eki 16, 2021 1:33 am Merhabalar. Her Çarşamba günü Emre bey expatrio Türkiye sorumlusu Zoom üzerinden toplantılar düzenliyor. Oraya katılıp takip ederseniz daha doğru bilgilere ulaşırsınız. Mail olarak bana gönderiyorlardı toplantı linkini. Mail kutunuzu kontrol etmenizi tavsiye ederim.
Çok teşekkürler. Aslında Tk aktifleştirmek için Anmeldung gerekip gerekmediğini öğrenmek istemiştim

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Sal Eki 19, 2021 2:45 pm

uskbass yazdı: Cum Eki 15, 2021 12:52 am Arkadaşlar merhaba, aranızda Expatrio Value Package üzerinden Tk'dan faydalanan var mı? Expatrio'nun kendi sitesi bu konuda karmaşık bir açıklamada bulunmuş. Mesela önce okul kaydı gerekiyor diyor ama ben sigortam olmadan okul kaydı yapamıyorum? Birde gider gitmez daha doğrusu bu Tk aktif olur olmaz bir diğer sigorta olan Seyahat sağlık sigortasını iptal etmemiz mi gerekiyor? Çünkü sanırım bu seyahat sağlık sigortasını Expatrio yalnızca 1 aylığına ücretsiz sunuyor, daha sonra ücret hesabımızdan kesiliyor diye biliyorum, yanlış mı biliyorum acaba? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler... Bende At11 yok bu arada...
ben yeni aktifleştirdim yardımcı olayım.
1)Enrollment letter aktivasyon sırasında isteniyor, okul kaydınız öncesi value package yaptırdıysanız zaten TK notification to university diye bir döküman yükleniyor, onu okula veriyorsunuz.
2) Seyahat sağlık sigortası kendiliğinden iptal ediliyor, o konuda bir şey yapmanıza gerek yok.
3)Sağlık sigortası aktivasyonu için anmeldung aranmıyor, sadece TK'dan gelecek mektupların karşılanabileceği bir adres olsun yeter.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Türkiye sorumlusu benim maillerime çok hızlı bir şekilde dönüş yaptı . Mail adresini bırakayım buraya ihtiyacı olan arkadaşlar da kendisine ulaşabilir.
emre@expatrio.com

uskbass

Mesaj gönderen uskbass » Çrş Eki 20, 2021 4:09 pm

gizemx yazdı: Sal Eki 19, 2021 2:45 pm ben yeni aktifleştirdim yardımcı olayım.
1)Enrollment letter aktivasyon sırasında isteniyor, okul kaydınız öncesi value package yaptırdıysanız zaten TK notification to university diye bir döküman yükleniyor, onu okula veriyorsunuz.
2) Seyahat sağlık sigortası kendiliğinden iptal ediliyor, o konuda bir şey yapmanıza gerek yok.
3)Sağlık sigortası aktivasyonu için anmeldung aranmıyor, sadece TK'dan gelecek mektupların karşılanabileceği bir adres olsun yeter.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Türkiye sorumlusu benim maillerime çok hızlı bir şekilde dönüş yaptı . Mail adresini bırakayım buraya ihtiyacı olan arkadaşlar da kendisine ulaşabilir.
emre@expatrio.com
Çok teşekkür ederim, aradığım tüm cevaplar bunlardı :)